FINIATA FAKTORING

FINIATA FAKTORING 2021

Które przedsiębiorstwo nie chciałoby otrzymywać pieniędzy od razu po wystawieniu faktury? Prawdopodobnie wszystkie. Niestety, ale realia wyglądają tak, że płatności trafiają na konto firmy dopiero po kilku, kilkunastu a nawet kilkudziesięciu dniach.

Problem ten szczególnie dotyka  małych i średnich przedsiębiorców, którzy zazwyczaj nie mają tak dużych rezerw pieniężnych jak największe firmy. A to z kolei poważnie zaburza płynność finansową i tym samym całą działalność.

I właśnie naprzeciw potrzebom takich podmiotów, wychodzi firma Finiata Faktoring. Oferuje realizację płatności za fakturę w ciągu maksymalnie 24 godzin od jej wystawienia.

FINIATA FAKTORING – JAK ZACZĄĆ?

Strona internetowa finiata.pl jest bardzo przejrzysta i intuicyjna w nawigacji. Wszystkie formalności można załatwić online.

A to szczególnie ważne, gdyż przedsiębiorcy nie narzekają zazwyczaj na nadmiar wolnego czasu.

W przypadku pytań czy wątpliwości, można skorzystać z czatu lub infolinii. Na samym dole strony można znaleźć tabele opłat i prowizji, oraz inne informacje o firmie.

Wszystko jest pod ręką i nie ma żadnego problemu w znalezieniu najpotrzebniejszych informacji.

Rejestracja odbywa się bez zbędnych formalności, a cały proces przebiega bardzo sprawnie.

Po rejestracji, która zajmie naprawdę niewiele czasu, należy przesłać nieprzeterminowaną fakturę i złożyć wniosek o finansowanie.

Na tym kończy się całe zadanie przedsiębiorcy. Po akceptacji wniosku – w ciągu maksymalnie 24h – pieniądze znajdą się na koncie klienta.

FINIATA FAKTORING – CENNIK

Cennik w przypadku tej firmy faktoringowej, jest bardzo konkurencyjny. Prowizje są bardzo rozsądne i zdecydowanie jest to czołówka na rynku.

Dużym plusem jest to, że klient może wszystko sprawdzić przed wykonaniem jakiejkolwiek czynności.

Na stronie finiata.pl, znajduje się symulator, który pokazuje ilość środków, jakie otrzymamy za wystawioną fakturę.

Żeby z niego skorzystać, nie trzeba się nawet rejestrować. Aby uzyskać szczegółowe informacje o tym, jaka kwota zostanie nam wypłacona, należy podać:

  • na jaki okres jest finansowana faktura, do wyboru są dwie opcje i jest to 30 i 60 dni,
  • kwota jaka widnieje na fakturze, od 1.000 zł do 50.000 zł.

FAKTORING CZY KREDYT?

Często przedsiębiorcy stają przed dylematem – wziąć kredyt, aby zachować płynność finansową firmy, czy skorzystać z usługi faktoringu?

  • Małe i średnie przedsiębiorstwa nie zawsze mogą dostać kredyt. Ich płynność finansowa może zostać zachwiana właśnie poprzez odroczone płatności kontrahentów.
  • Krajowy Rejestr Długów wydał raport, w którym pokazał, że przedsiębiorcy w Polsce mają 10 mld zł długu. Jest to spowodowane odroczonymi płatnościami za usługi, towary i zaległymi pensjami pracowniczymi.
  • Otrzymanie kredytu wiąże się ze sporą ilością formalności (czas!) i ogromną ilością ofert, które trzeba porównać. Jeśli chodzi o faktoring, można to zrobić w 100% online.
  • Pieniądze także pojawią się szybciej na koncie przedsiębiorcy, niż miałoby to miejsce w przypadku kredytu. Faktoring wpływa na poprawę wskaźników finansowych firmy.
  • Jeśli firma sprzeda produkt/usługę i nie otrzyma za niego pieniędzy, to jej zdolność kredytowa niestety spada. Faktoring pozwala na uniknięcie takiej sytuacji.

Podsumowując, faktoring to bardzo rozsądna opcja dla firm, które chcą zachować płynność finansową i wysoką wiarygodność u partnerów biznesowych.

Przedsiębiorca może skoncentrować się na rozwoju firmy, a nie martwić się zalegającymi na biurku fakturami.

Jeżeli już zdecydujemy się na usługę e-faktoringu, Finiata musi znaleźć się na naszej liście potencjalnych partnerów.

Wiarygodność, rzetelność, rozsądny cennik, szybka realizacja wypłat, dobry kontakt z pracownikami, to cechy firmy, które spodobają się każdemu przedsiębiorcy.