JAK PRZESŁAĆ PIENIĄDZE DO POLSKI

JAK PRZESŁAĆ PIENIĄDZE DO POLSKI

Zastanawiasz się, jak przesłać pieniądze do Polski? Sprawdź 6 najlepszych metod na transfer środków do kraju.

Liczna zagraniczna Polonia przesyła co roku do Polski miliardy złotych. W poprzednim roku było to ponad 16 mld! Największy strumień pieniędzy płynie z Wielkiej Brytanii oraz Niemiec.

Zastanówmy się przez chwilę, ile na takich transakcjach zarobiły podmioty realizujące je.

Oczywiście wysokość prowizji za obsługę przelewów jest różna i zależy od danego pośrednika. Przyjrzyjmy się 6 najpopularniejszym metodom transferu środków z zagranicy do kraju.

Jak przesłać pieniądze do Polski – 6 najlepszych sposobów

1 metoda – przelew bankowy

Cała procedura będzie się tutaj odbywać za pomocą przelewu SEPA lub SWIFT. Wszystko zależy od tego, czy transfer pieniędzy odbywa się z kraju będącego w Unii Europejskiej czy nie. Jeżeli tak, wtedy skorzystamy z pierwszej opcji.

Drugi wariant jest tutaj mniej korzystny dla naszej kieszeni. Zanim zdecydujemy się na taką metodę, warto zastanowić się nad wcześniejszym skorzystaniem z kantora internetowego – sprawdź np. Alior Kantor.

W 90% przypadków, kursy są w nich o wiele korzystniejsze niż te bankowe.

2 metoda – jak przesłać pieniądze do Polski przekazem pieniężnym

Nadal bardzo popularna metoda, której liderem jest Western Union. Jak przesłać pieniądze do Polski? Tutaj wystarczy założyć konto na stronie danego operatora, podać dane odbiorcy oraz wysokość przelewu.

Dyspozycję można również złożyć w placówce naziemnej firmy. Odbiorca za pomocą specjalnego numeru będzie mógł podjąć środki w banku lub firmie współpracującej z operatorem przelewu.

Minusem takiego rozwiązania jest wysokość prowizji. Aby ją dokładnie obliczyć, należy wcześniej zrobić symulację „na sucho” na stronie danej firmy.

3 metoda – PayPal i inne portfele internetowe

Podstawowym warunkiem takiej operacji, jest posiadanie konta na danym portfelu internetowym przez obu zainteresowanych. W przypadku PayPala, wystarczy podać adres e-mail odbiorcy i środki znajdą się na jego koncie.

Minusem jest wymóg weryfikacji danych osobowych przy większych przelewach oraz czas księgowania.

Należy również zwrócić uwagę na wysokość prowizji za przewalutowanie transakcji. Jeśli jest to możliwe, najlepiej zrobić to manualnie (PayPal umożliwia takie działanie).

4 metoda – jak przesłać pieniądze do Polski przekazem pocztowym

To już sposób na „wymarciu”. Taka forma transferu pieniędzy jest wykorzystywana już bardzo rzadko. Z reguły ma to miejsce, kiedy odbiorca nie posiada konta bankowego ani portfela elektronicznego.

W dzisiejszych czasach jest to rzadkość, ale część ludzi korzysta z tej metody również z przyzwyczajenia. Takie rozwiązanie jest polecane tym, którym nie zależy specjalnie na czasie dotarcia pieniędzy ani na kursie po jakim transfer zostanie przeliczony (operatorem systemu w Polsce jest Bank Pocztowy).

5 metoda – przelew z odbiorem na poczcie

Jak przesłać pieniądze do Polski? Rejestrujemy się na stronie pośrednika, wypełniamy dane do przelewu i opłacamy usługę. Pieniądze do odbioru na poczcie w Polsce mogą być dostępne już w 10 minut.

Odbiorca musi posiadać przy sobie telefon, na który otrzyma jednorazowe hasło umożliwiające odbiór gotówki. Atutem tej metody oprócz szybkości, jest także niski koszt usługi.

6 metoda – firmy transferujące

Na rynku mamy obecnie kilkanaście firm zajmujących się usługami przelewów do Polski. Co ważne, dla nowych klientów oferują często promocje i bonusy w postaci np. darmowego pierwszego przelewu.

Warto zapoznać się dokładnie z poszczególnymi ofertami, bo to może pozwolić na zaoszczędzenie sporej ilości ciężko zarobionych pieniędzy.

Zależy Ci na czasie? Korzystaj z szybkich przelewów pomiędzy rachunkami bankowymi. Dowiedz się, jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera.