JAK ZAMKNĄĆ KONTO BANKOWE

JAK ZAMKNĄĆ KONTO BANKOWE

Rynek usług finansowych w Polsce stwarza klientowi ogromny komfort w wyborze najodpowiedniejszej dla siebie oferty.

Banki prześcigają się w nowościach, promocjach i specjalnych ofertach – z zamiarem przyciągnięcia do siebie kolejnych konsumentów. Częstą konsekwencją tak dużego zalewu propozycji, jest nie do końca przemyślany wybór.

Osoba zainteresowana danym produktem finansowym, nierzadko kieruje się przy selekcji tylko hasłami reklamowymi, nie czytając dokładnie regulaminu i tekstu napisanego małym druczkiem.

Niestety, po zapoznaniu się całością umowy, dana oferta przestaje być już taka atrakcyjna i klient chciałby z takowej zrezygnować. Problem w tym, że o ile skorzystanie z danej usługi jest bardzo łatwe, to już rezygnacja – niekoniecznie.

Najczęściej taki proces wiąże się z przebrnięciem przez konsumenta całego procesu. Wiąże się to z napisaniem odpowiedniego pisma lub samodzielne odwiedziny w placówce banku.

Wcześniej oczywiści należy przewertować dokładnie regulamin, aby znaleźć w nim odpowiednie zapisy.

Jak zamknąć konto bankowe – rezygnacja pisemna

Jeżeli decydujemy się na zakończenie współpracy z bankiem za pomocą pisma, należy zwrócić uwagę na nasz podpis, który musi być taki sam jak na umowie lub wzorze podpisu.

Większym problemem jest sytuacja, kiedy klient przebywa za granicą. Wtedy podpis należy potwierdzić przez placówkę dyplomatyczną, konsularną lub notariusza.

Pismo oświadczające chęć rezygnacji z usług banku, można złożyć na oryginalnym formularzu danego banku lub pisząc je odręcznie. Pamiętaj, że zawsze możesz również złożyć do banku reklamację – https://najlepszekonta.com/reklamacja-do-banku/

O czym warto pamiętać wybierając tę metodę? Oczywiście najważniejszą sprawą jest podanie naszych danych osobowych, tj. imienia, nazwiska, numeru PESEL, aktualnego adresu zamieszkania oraz numeru rachunku lub umowy.

Wiele osób zapomina również o wydaniu dyspozycji do przeksięgowania środków znajdujących się na koncie (chyba że, klient wszystkie wcześniej wypłacił). W razie jej braku, bank przetransferuje środki na nieoprocentowany rachunek własny.

Ostatnią kwestią o której nie można zapominać, jest cofnięcie zgody na przetwarzanie naszych danych osobowych przez bank. Zapobiegnie to sytuacjom, w której otrzymujemy niechciane maile, telefony czy sms-y z ofertami lub bankowymi promocjami.

Jak zamknąć konto bankowe 2021 r.