JAK ZAMKNĄĆ KONTO W MBANKU

JAK ZAMKNĄĆ KONTO W mBANKU?

mBank kreuje się od lat jako bank internetowy. Jednak możliwość zamknięcia rachunku online, wprowadził dopiero w 2014 roku!

Umowę zawartą o rachunek, można wypowiedzieć z jednomiesięcznym wypowiedzeniem w całości lub w części dotyczącej wskazanego na wniosku rachunku.

Przed likwidacją samego ROR-u, w pierwszej kolejności warto „zamknąć” kartę płatniczą. Aby nie ponosić za nią opłat, należy taki „plastik” zastrzec. Jak to zrobić?

Rezygnacja z karty mBank

W pierwszej kolejności logujemy się do internetowego serwisu transakcyjnego. Następnie przechodzimy kolejno do zakładek: Moje finanse >> Karty (zaznacz wybraną kartę) >> Zastrzeż kartę

Jeżeli korzystasz z usługi „Wypłaty ze wszystkich bankomatów” – także musisz ją wyłączyć, ponieważ nie zostanie ona automatycznie dezaktywowana po likwidacji karty płatniczej. Możesz to zrobić tylko poprzez mLinię.

Jak zamknąć konto w mBanku?

Odpowiednią dyspozycję należy złożyć:

  • w oddziale banku (sprawdź, gdzie masz najbliżej)
  • za pomocą infolinii – mLinia
  • w internetowym serwisie transakcyjnym, przechodząc kolejno do zakładek: Pasaż >> Market >> Usługi >> Wypowiedzenie umowy >> Złóż wniosek
  • listownie, przesyłając wniosek na adres: mBank – Bankowość Detaliczna, Skrytka Pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2

Środki pieniężne po okresie wypowiedzenia, przelewane są na rachunek bankowy wskazany przez klienta. Jeżeli takowy nie zostanie podany, lub będzie nieprawidłowy – saldo klienta stanie się nieoprocentowanym depozytem.

Co w takiej sytuacji? Ich zwrotu można się domagać za pomocą wydania dyspozycji przez mLinię lub za pomocą przesłania odpowiedniego pisma.

W momencie ustania umowy pomiędzy klientem a bankiem, ten zastrzega wszystkie karty. Można to zrobić również samodzielnie za pomocą internetowego serwisu transakcyjnego, mLinii lub w placówce banku. 

mLinia mBanku jest dostępna 24h pod następującymi numerami:

801 300 800 – telefony komórkowe i stacjonarne na całym świecie

+48 42 6 300 800 – telefony stacjonarne na całym świecie

783 300 800 – telefony komórkowe

Jeżeli posiadasz konto mBiznes, również możesz je zamknąć wysyłając wniosek online. Aby to zrobić, należy przejść do: karty Pasaż >> Usługi >> Dyspozycje >> Wypowiedzenie umowy

Jeżeli rezygnujesz z mBanku i nie wiesz na jaki rachunek się zdecydować, zerknij na ranking darmowych kont osobistych. Znajdziesz w nim najbardziej atrakcyjne pod względem opłat ROR-y, aktualne promocje i okazje.