KONTO BANKOWE DLA FIRMY JEDNOOSOBOWEJ

KONTO BANKOWE DLA FIRMY JEDNOOSOBOWEJ

Niemal każdy przedsiębiorca prowadzący własną działalność staje przed dylematem, czy zakładać konto bankowe dla firmy jednoosobowej.

W ostatnich latach do szerokiego grona odbiorców reklam dotarła informacja, że założenie konta firmowego stanowi jedną z usług, oferowanych przez banki.

O możliwościach założenia konta firmowego przez przedsiębiorców wiedzą więc niemal wszyscy. Czy jednak wybór ten się opłaca i czy w ogóle jest konieczny…?

Czy każdy przedsiębiorca musi mieć konto firmowe? 

Może zastanawialiście się Państwo, czy każdy właściciel firmy jest zobowiązany do posiadania konta firmowego. Ponieważ w chwili obecnej usługa ta jest szeroko rozreklamowana, można odnieść wrażenie, że tak.

Tymczasem okazuje się, że nie wszyscy przedsiębiorcy są zobligowani do zakładania tego typu rachunku.

Jeśli przedsiębiorca prowadzi jednoosobową działalność gospodarczą, do celów związanych z prowadzeniem owej działalności może korzystać wyłącznie z konta osobistego.

Minusem tego rozwiązania jest bałagan, jaki przy okazji rozmaitych operacji wytwarza się na koncie.

Chociaż wszystkie przelewy są odpowiednio oznaczane, właściciel konta musi je przejrzeć, żeby  wiedzieć, które pochodzą od kontrahentów, a które nie są związane z działalnością jego przedsiębiorstwa.

Jest to rozwiązanie niepraktyczne nie tylko dlatego, że generuje tego rodzaju nieporządek. Łączenie funkcji konta prywatnego z firmowym może powodować niemożność skorzystania z usług niektórych firm kredytowych. 

Konto prywatne przedsiębiorców a niemożność przyznania kredytu 

Nie wszyscy wiedzą, że brak konta formowego w niektórych okolicznościach uniemożliwia przyznanie kredytu firmie. Dlaczego? Na rynku istnieją firmy parabankowe, które oferują kredyty dla przedsiębiorstw na podstawie wskaźników, związanych z ich obrotami.

Zarówno przyznawanie kredytów, jak i wnioskowanie o nie odbywa się online. By zostać beneficjentem tego typu usługi, należy skorzystać ze specjalnej aplikacji.

Poddaje ona analizie rachunek bankowy, na który przelewano pieniądze z tytułu prowadzonej działalności. Aplikacja analizuje wysokość kredytu, który może zostać przyznany, a następnie zleca dokonanie przelewu na konto właściciela firmy.

W przypadku kont osobistych przedsiębiorcy, niemożliwym jest dokonanie realnej analizy zarobków firmy, posługując się podobnymi narzędziami. Jest to dobry argument, przemawiający za tym, by decydować się na założenie osobnego rachunku bankowego, który obsługiwałby wyłącznie prowadzoną działalność.

Zakładanie konta firmowego – co trzeba zrobić?

Kiedy zdecydujemy się na otwarcie rachunku dla prowadzonej przez nas firmy, nie musimy nawet udawać się do oddziału banku. Wszystko może odbyć się online.

Na rynku istnieje wiele możliwości, w których możemy przebierać. Samo założenie konta bankowego jest proste. Niemniej nie jest to jedyna rzecz, jaką należy zrobić.

Zmianę numeru konta należy zgłosić do Urzędu Skarbowego.

Można to zrobić nie odchodząc od komputera, przez dokonanie edycji swoich danych w internetowym spisie CEIDG, znajdującym się  na stronie biznes.gov.pl.

Jeśli podatnik ma akurat więcej czasu lub sprawy do załatwienia w mieście, może udać się załatwić tę sprawę do urzędu. W obu wypadkach mamy na to 7 dni od momentu zmiany rachunku.

Osoba, opłacająca VAT, zakładający konto firmowe, ma jeszcze jeden obowiązek. Musi wpisać numer nowego konta firmowego do Białej listy podatników.

Lista ta stanowi ewidencję przedsiębiorstw i powstała między innymi po to, by można było dzięki niej sprawdzić i potwierdzić numery rachunków bankowych, używanych przez poszczególne firmy.  

Inne plusy posiadania konta firmowego przez przez przedsiębiorcę 

Oprócz wymienionych już wcześniej korzyści, które odnosi przedsiębiorca, który założy konto firmowe, istnieją jeszcze inne.

Za pomocą konta firmowego można dokonywać cyklicznych płatności do US i ZUS.

Płatność cykliczną można ustawić również na koncie prywatnym; niemniej w przypadku konta firmowego zlecenie owo stanowi o dodatkowym uporządkowaniu. Posiadając konto firmowe, mamy wszystko w jednym miejscu. 

Mikroprzedsiębiorca opłaca składki na poczcie 

Co ciekawe, nie wszyscy przedsiębiorcy potrzebują konta bankowego do opłacania składek ZUS i podatków w Urzędzie Skarbowym. Wyjątkiem są mikroprzedsiębiorcy.

Zgodnie z obowiązującym prawem mogą oni wnosić wymienione wcześniej opłaty urzędowe… na poczcie. O możliwości tej stanowi art. 7 ustawy Prawa Przedsiębiorców.

Możliwe, że zastanawiacie się Państwo, komu dokładnie przysługuje to prawo, czyli kim jest właściwie mikroprzedsiębiorca.

Jest to właściciel firmy, który w ciągu co najmniej jednym z dwóch ostatnich lat obrotowych zatrudniał mniej niż 10 osób, a obrót przedsiębiorstwa, które prowadzi, nie przekraczał 2 mln euro.

Pełną definicję słowa „mikroprzedsiębiorca” znajdziemy w ustawie Prawa przedsiębiorców z dnia 6 marca 2018 r.

Jak widzimy, okazuje się, że nie każdy właściciel firmy potrzebuje konta bankowego po to, by opłacać składki i płacić podatki.

Może to robić z powodzeniem za pomocą metod, które wydadzą się większości z nas bardzo staroświeckie.

O możliwości zwolnienia z obowiązku rozliczania się za pomocą kont bankowych, czy to prywatnych, czy to firmowych, mówi art. 61 ust. 1b Ordynacji Podatkowej. 

Kto musi zakładać konto firmowe?

Istnieją jednak regulacje, które zakładają, że od posiadania konta firmowego nie można się uchylić. Konta firmowe muszą posiadać wszyscy ci, którzy nie spełniają definicji „mikroprzedsiębiorcy.”

Będą to więc wszystkie firmy, które zatrudniają więcej niż 10 osób i których roczne obroty przekraczają 2 mln euro.

Istnieje jeszcze jedno ważne obostrzenie, dzięki któremu jesteśmy w stanie rozpoznać, czy założenie konta firmowego jest dla nas konieczne. Jeśli wystawiane przez nas faktury przekraczają kwotę 15 000 zł, nie możemy mieć wyłącznie prywatnego konta. 

Szczegółowe przepisy, związane z koniecznością zakładania konta firmowego bądź brakiem tej konieczności, znajdują się w zapisach art. 19 Prawa Przedsiębiorców i artykuł 22 ustawy o swobodzie działalności gospodarczej.  

Czy opłaca się zakładać konto firmowe? Może warto pozostać przy rachunku prywatnym?

Zapewne wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie o to, czy warto zakładać konto firmowe. Na to pytanie odpowiedzieć można w ten sposób: po co, jeśli nie musimy? 

Z drugiej strony założenie konta firmowego nie przynosi ze sobą praktycznie żadnych problemów czy zobowiązań.

Banki wychodzą klientom na przeciw, w związku z czym prowadzenie większości rachunków firmowych nie jest obciążonych żadnymi kosztami. Wręcz odwrotnie, banki prześcigają się w próbach przyciągnięcia do siebie klientów.

W większości placówek możemy dowiedzieć się, że prowadzenie konta jest całkowicie darmowe.

Jeśli już musimy uiścić jakąś opłatę, co zdarza się w przypadku niektórych banków, jest ona zwykle symboliczna i oscyluje w granicach 15 złotych miesięcznie. Część banków idzie na kompromis z klientami i ustanawia zwolnienie z opłat, jeśli spełnione są określone warunki.

Zwolnienie z opłat i inne korzyści, związane z założeniem konta firmowego

Być może zadają sobie Państwo pytanie, co można zrobić, by uniknąć opłat w przypadku założenia rachunku firmowego?

Przede wszystkim należy szczegółowo poznać ofertę banku, który proponuje takie usługi. Każdy bank oferuje nieco inne warunki zwolnienia od opłat.

Jedne stawiają warunek następujący: firma, która zakłada konto w banku, musi prowadzić działalność określoną ilość czasu przed tym, zanim rachunek może zostać założony.

Inne stawiają na wartość pieniędzy, które znajdują się na koncie. Jeśli rachunek obciąża określona, odpowiednio wysoka suma, nie jest konieczne wnoszenie żadnych opłat za prowadzenie konta. Ale to jeszcze nie wszystko.

Niektóre z banków idą jeszcze dalej i wprowadzają premie za to, że na rachunku znajduje się określona ilość pieniędzy. Każdy z banków ustala szczegółowo zasady przyznawania tych dodatkowych funduszy.

Bywa, że są one przyznawane w związku z przepływem pieniędzy na koncie. Generalnie rzecz biorąc, dzięki rozmaitym promocjom, za otwarcie konta firmowego można zyskać kwotę nawet rzędu 2000 zł.

Banki oferują bardzo atrakcyjne kwoty, dzięki którym przyciągają potencjalnych klientów. Jeśli chodzi o bankowość internetową, praktycznie wszystkie banki, jeśli o to chodzi, oferują darmowe usługi. 

Mechanizm podzielonej płatności. Subkonto usprawniające życie przedsiębiorcy 

W przypadku konta firmowego istnieje bardzo ważny mechanizm, uławiający przedsiębiorcom prowadzenie działalności – jest to tzw. split payment.

Sama nazwa „split payment” oznacza podzieloną płatność. O co chodzi dokładnie? Przedsiębiorca, który otrzymuje pieniądze od kontrahentów, musi rozliczyć podatek VAT.

Osoby, prowadzące działalność jednoosobową, robią to w określonym momencie. Inaczej jest z tymi, którzy prowadzą konto firmowe.

Do rachunku tego rodzaju dodawane jest subkonto, na które przelewane są kwoty, przeznaczone na uiszczanie podatku VAT. Jest to bardzo praktyczne rozwiązanie.

Musimy pamiętać, że w przypadku przedsiębiorców, którzy są zobligowani do posiadania rachunku firmowego, mamy do czynienia z większymi obrotami i kosztami, niż w przypadku właścicieli firm, prowadzących działalności o mniejszym rozmachu.

Koszty, związane z pomyłkami w rozliczeniach czy niedopełnieniem określonych formalności, są zatem daleko większe niż podobne niedopatrzenia mniejszych firm. System split payment jest obowiązkowy dla kont firmowych z terytorium Polski od listopada 2019 roku. Wprowadzono go na mocy ustawy z dnia 1 sierpnia 2017. 

Przelewy z podzieloną płatnością dla przedsiębiorców – inne niż zwykle

Każdy z nas z pewnością dokonywał przelewu. Jak wiemy, jest to dziecinnie proste. Nieco inaczej sprawa ma się w przypadku mechanizmu split paymet, czyli podzielonej płatności.

Przelewy dokonywane tym systemem są nietypowe i odznaczają się znacznie większym stopniem skomplikowania niż zwykłe przelewy.

Można powiedzieć, że w gruncie rzeczy przypominają one fakturę. Cała operacja przebiega za pośrednictwem bankowości internetowej i by dokonać płatności, nie jest potrzebny żaden dodatkowy program księgowy.

Przygotowując przelew do wysyłki, musimy przygotować również NIP dostawcy, kwotę sprzedaży brutto, VAT i numer faktury. Dokumenty, związane z przelewami tego typu są bardzo praktyczne i znacząco usprawniają procedurę księgowania.

Konto firmowe jest więc idealnym rozwiązaniem dla osób, które cenią sobie porządek z sprawach formalnych. Jak wiemy i tak trzeba się z nimi uporać- dlaczego więc nie zrobić tego w sposób szybki i sprawny.

Jakie korzyści, oprócz organizacyjnych, ma osoba korzystająca ze split payment?

Dzięki korzystaniu z mechanizmu podzielonej płatności, można odnieść szereg korzyści. Wypełniając poszczególne rubryczki w formularzach bankowości działamy jak księgowy.

Każdy z przelewów jest dokumentem, który pozwala nam na sprawniejsze załatwianie spraw w Urzędzie Skarbowym. Mechanizm podzielonej płatności umożliwia nam uzyskanie większej przejrzystości, jeśli chodzi o prowadzenie księgowości w firmie.

Dzięki niej możliwe jest uzyskanie zmniejszenia należności, płaconych z tytułu opodatkowania podatkiem VAT. Split payment pozwala również wyeliminować wszelkie opóźnienia, jeśli chodzi o regulowanie spraw, związanych z uiszczaniem podatku. 

Czy split payment ogranicza?

Pytanie może wydawać się dziwne. Wyobraźmy sobie, że pieniądze, znajdujące się na subkoncie, chcemy przeznaczyć na coś innego. Nie jest to wcale takie proste.

Po pierwsze, split payment jest obowiązkowe dla wszystkich przedsiębiorców, którzy są zobligowani do założenia konta firmowego. Po drugie, środki, znajdujące się na tym koncie, nie należą de facto do przedsiębiorcy.

Jeśli jednak zaszła wyjątkowa sytuacja, która wymaga po ich sięgnięcie, należy się zwrócić o zgodę na to do naczelnika Urzędu Skarbowego. W żadnym wypadku nie należy korzystać z tego rozwiązania na własną rękę. 

Jakie są korzyści z zakładania konta firmowego dla tych, którzy nie muszą tego robić?

Reasumując, konto firmowe oznacza porządek, panujący w sprawach, związanymi z firmą.

Dzięki udogodnieniom, dostępnym dla użytkowników konta firmowego, możliwa jest daleko większa kontrola nad finansami, niż w przypadku korzystania z konta osobistego.

Osobom, które prowadzą konto osobiste, może się wydawać, że korzystanie z niego wystarczy. Po co konto firmowe?…

Jednak, jeśli przemyślimy sprawę, okazuje się, że prowadzenie firmy i korzystanie przy tym z rachunku firmowego, jest znacznie bardziej praktyczne niż używanie konta osobistego.

Jest to przede wszystkim związane z przejrzystością, jaka panuje na rachunku bankowym. Wszystkie transakcje przypisane są do firmy i jej dotyczą.

Dodatkowo nasze sprawy porządkuje mechanizm podzielonej płatności, którego używanie usprawnia działanie firmy i czyni księgowanie znacznie prostszym.

Chociaż z reguły osoby, które prowadzą działalność jednoosobową, nie muszą zakładać konta firmowego, jest to pożądane ze względu na korzyści natury praktycznej.

Dodatkową korzyścią, jakie może uzyskać osoba, zakładająca konto firmowe, jest możliwość otrzymania rozmaitych bonusów, których wysokość jest z reguły atrakcyjna dla osób, prowadzących działalność.

Księgowy z banku za pół ceny, zwolnienie z opłat za terminal i inne sposoby przyciągnięcia klientów

Warto dodać, że niektóre banki idą jeszcze dalej w chęci pozyskania nowych klientów, oferując im… usługi księgowe.

Wiedzą, że chociaż split payment jest niemal usługą księgową, i jest obowiązkowy dla części przedsiębiorców, niektórym pomoc tego typu może nie wystarczać.

Dlatego dodatkowym wabikiem na klientów stają się właśnie usługi tego typu, oferowane ze znaczną zniżką.

Niektóre banki mają własne aplikacje księgowe, dzięki którym zaprowadzenie porządku w papierach staje się jeszcze łatwiejsze.

Generalnie rzecz biorąc, sposobów na znalezienie nowego klienta jest cała masa i banki prześcigają się, jeśli chodzi o pomysły z tym związane.

Jedną z oferowanych przez banki narzędzi dla firm jest na przykład integracja konta bankowego ze sklepem wirtualnym, dzięki czemu płatności, dokonywane przez kupujących, są przelewane bezpośrednio na konto przedsiębiorcy.

Jednym z atrakcyjnych rozwiązań, proponowanych przez banki, jest czasowe zwolnienie z opłat za terminal płatniczy.

Banki proponują również zwroty pieniędzy za rozmaite transakcje. To nie wszystkie atrakcyjne rozwiązania, jakie banki mają do zaoferowania właścicielom firm.

Nic tylko zakładać firmę, można pomyśleć – wszystko przygotowane!

Dodatkowym atutem proponowanych rozwiązań jest również to, że do zakładania konta firmowego jest potrzebny wyłącznie internet. Nie trzeba pojawiać się w oddziale, prezentować i wymieniać dokumentów. Konta firmowe można zakładać nawet podczas rozmowy telefonicznej.

Konto prywatne czy firmowe dla osoby, prowadzącej działalność jednoosobową: konkluzja

Po przeanalizowaniu wszystkich za i przeciw posiadania konta firmowego, można dojść do wniosku, że przy koncie prywatnym trzyma ludzi, prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą, niemal jedynie poczucie tego, że jest to wygodne.

W rzeczywistości jednak założenie konta firmowego wydaje się nieść ze sobą dalece większe korzyści i znacznie usprawnia funkcjonowanie przedsiębiorstwa.

KONTO BANKOWE DLA FIRMY JEDNOOSOBOWEJ – RANKING 2023

1. Santander Bank – Konto Firmowe Godne Polecenia 

 • 🎁 KONTO Z PROMOCJĄ – DO 1400 ZŁ ŁĄCZNEGO BONUSU
 • Konto bankowe dla firmy jednoosobowej.
 • Otwarcie i prowadzenie rachunku – 0 zł.
 • Wydanie karty Visa Business Electron / Mastercard Business Debit (obie płatności internetowe i zbliżeniowe) – 0 zł.
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – 0 zł.
 • Wpłatomaty sieci Santander – 0 zł.
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,65% / 0,65%.
 • Przelew zwykły przez internet – 0 zł.
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy:
 • 0 zł za pierwsze 10 przelewów (BlueCash) w miesiącu / każdy kolejny – 10 zł
 • Express Elixir- 10 zł
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay.
 • Załóż konto bankowe dla firmy jednoosobowej w promocji na tej stronie.

2. Nest Bank – BIZnest Konto

 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej, spółek i innych podmiotów (m.in. stowarzyszenie, fundacja).
 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł.
 • Wydanie karty Visa Business (płatności internetowe i zbliżeniowe) – 0 zł.
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów Euronet – 0 zł / pozostałe bankomaty – 6 zł.
 • Wypłata z bankomatów za granicą – 6 zł + 4,9% przewalutowanie.
 • Wpłatomaty – 0 zł.
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% / 0,5%.
 • Przelew zwykły przez internet – 0 zł.
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 5 zł.
 • Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay.
 • Załóż konto bankowe dla firmy jednoosobowej na tej stronie.

3. mBank – Konto mBiznes Standard

 • 🎁 KONTO Z PROMOCJĄ – BRAK OPŁAT PRZEZ 2 LATA
 • Konto bankowe dla firmy jednoosobowej oraz:
 • spółki cywilnej, spółki jawnej, spółki partnerskiej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacji, stowarzyszenia rejestrowego, spółdzielni
 • Prowadzenie konta przez 2 lata (w ramach promocji) – 0 zł.
 • standardowo – 19 zł miesięcznie (opłaty można uniknąć, wykonując 1 przelew do ZUS w miesiącu)
 • Wydanie karty Visa Business Debit / Mastercard Debit Business (obie płatności internetowe i zbliżeniowe, program rabatowy mBanku) – 0 zł.
 • Opłata za kartę przez 2 lata (w ramach promocji) – 0 zł.
 • standardowo – 7 zł lub 5 zł miesięcznie (jeśli suma transakcji bezgotówkowych wyniesie min. 500 zł)
 • Przez 2 lata (w ramach promocji) wypłaty z bankomatów mBank, Santander Bank, Planet Cash, Euronet – 0 zł.
 • standardowo – 0 zł (jeśli wypłata wynosi min. 100 zł, jeżeli jest niższa – 1,30 zł)
 • pozostałe bankomaty – 3,5%
 • Wypłata z bankomatów za granicą – 3,5% + przewalutowanie 5,9% (Visa) i 2-3% (Mastercard).
 • Wpłatomaty mBanku, Planet Cash – 0 zł / Cashline i Euronet – 0,2%.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% / 0,5%.
 • Przelewy zwykłe przez internet przez 2 lata (w ramach promocji) – 0 zł / standardowo – 1,50 zł.
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Google Pay, Apple Pay, Blik.
 • Załóż konto bankowe dla firmy jednoosobowej w promocji na tej stronie.

4. ING Bank Śląski – Konto Direct dla Firmy

 • 🎁 KONTO Z PROMOCJĄ – BRAK OPŁAT PRZEZ 2 LATA
 • Konto bankowe dla firmy jednoosobowej oraz:
 • wspólnoty mieszkaniowej, spółki cywilnej, jawnej i partnerskiej korzystającej z uproszczonych metod księgowości
 • Prowadzenie konta dla JDG i wspólnot mieszkaniowych przez 2 lata (w ramach promocji) – 0 zł / standardowo – 19 zł miesięcznie (opłaty można uniknąć, jeżeli):
 • wykonasz przelew do ZUS lub
 • wykonasz przelew do US lub
 • zapewnisz wpływ na konto w wysokości min. 2000 tys. zł.
 • Wydanie karty VISA Business zbliżeniowa / Mastercard Business (obie płatności zbliżeniowe, programy rabatowe, cashback) – 0 zł.
 • Miesięczna opłata za kartę – 7 zł (można jej uniknąć, wykonując płatności kartą na min. 300 zł/mies.).
 • Wypłaty z bankomatów ING i Planet Cash – 0 zł / pozostałe – 5 zł.
 • Wypłata w EUR w krajach EOG – 5 zł / 3% – pozostałe bankomaty za granicą + 3 % przewalutowanie.
 • Wpłatomaty ING i Planet Cash do 50000 zł – 0 zł.
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% / 0,5%.
 • Przelewy zwykłe przez internet dla JDG i wspólnot mieszkaniowych przez 2 lata (w ramach promocji) – 0 zł.
 • standardowo – 1,20 zł (opłaty można uniknąć, spełniając te same warunki, jak w przypadku uniknięcia opłaty za prowadzenie konta)
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 1 zł.
 • Google Pay, Apple Pay, Blik.
 • Załóż konto bankowe dla firmy jednoosobowej w promocji na tej stronie.

5. Bank Pekao – Konto Przekorzystne Biznes

 • 🎁 KONTO Z PROMOCJĄ – DO 2000 ZŁ ŁĄCZNEGO BONUSU
 • Konto bankowe dla firmy jednoosobowej oraz:
 • firmy z uproszczoną rachunkowością, wspólnoty mieszkaniowej, zarządu wspólnot fundacji i stowarzyszenia
 • Konto mogą założyć jedynie firmy o rocznych przychodach ze sprzedaży poniżej 5 mln zł.
 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł (w ramach aktualnej promocji) / w innym przypadku – 9 zł miesięcznie (opłaty można uniknąć, jeżeli):
 • wykonasz przelew do ZUS / US lub
 • co miesiąc zapewnisz wpływ na rachunek min. 2 tys. zł. lub
 • wykonasz transakcję wymiany walut lub
 • zostanie rozliczona min. 1 transakcja z terminala wydanego przez bank lub
 • opłacisz 1 ratę w ramach usługi leasingu Pekao Leasing
 • Przez pierwsze 12 miesięcy bank nie nalicza opłat za prowadzenie konta dla firm, które działają krócej niż rok, a także organizacjom pożytku publicznego (bezwarunkowo).
 • Wydanie karty Visa Business / karta wielowalutowa Mastercard Business (obie płatności internetowe i zbliżeniowe) – 0 zł.
 • 0 zł za kartę, jeśli dokonasz nią transakcji na min. 500 zł miesięcznie / w przeciwnym wypadku – 8 zł miesięcznie za kartę.
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • 0 zł – z bankomatów własnych oraz 2 pierwsze wypłaty w miesiącu z bankomatów obcych
 • 2% (min. 5 zł) – pozostałe wypłaty z bankomatów obcych
 • 2 wypłaty w miesiącu z bankomatów za granicą – 0 zł / każda kolejna – 2%.
 • Cashback – 2 zł.
 • Wpłatomat własny do 100 tys. zł miesięcznie – 0 zł / powyżej 100 tys. – 0,2%.
 • Wpłata gotówki w oddziale banku – 0,3% (min. 8 zł).
 • Wypłata gotówki w oddziale banku do 10 tys. zł – 0 zł / powyżej 10 tys. zł. – 0,3%.
 • Przelewy krajowe przez internet:
 • 0 zł – za przelewy wewnętrzne oraz 15 przelewów / zleceń stałych do innych banków
 • pozostałe przelewy – 1,50 zł
 • przelewy w aplikacji mobilnej PeoPay – 0 zł
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • 15 zleceń stałych / przelewów w miesiącu – 0 zł / pozostałe – 1,50 zł.
 • Blik, Google Pay, Apple Pay.
 • Załóż konto bankowe dla firmy jednoosobowej w promocji na tej stronie.
5/5 - 1 głosów