Strona główna » KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ

Załóż konto bankowe przez internet od zaraz – bez kuriera, bez podpisywania umowy i bez wychodzenia z domu. Konto bankowe online możemy otworzyć i aktywować za pomocą 4 sposobów: przelew weryfikacyjny, biometria, kod SMS i wideo weryfikacja.

LISTA BANKÓW - MARZEC 2023

 AKTYWACJA PRZELEWEM LUB NA SELFIE 

  • ING Bank Śląski uzna przelew weryfikacyjny tylko z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, BNP Paribas, mBank, Santander Bank Polska.
  • Konto można założyć również na selfie.
  • 160 zł w aktualnej promocji banku.

Zakładanie konta przez internet bez kuriera w ING Bank Śląski

Konto na selfie w ING Bank Śląski

 KONTO ONLINE BEZ KURIERA – KONTO NA SELFIE (BIOMETRIA) 

  • Bank umożliwia założenie oraz aktywację konta poprzez zrobienie zdjęcia swojej twarzy (tzw. selfie) oraz dowodowi osobistemu.
  • Nawet do 300 zł premii w aktualnej promocji banku.

Zakładanie konta na selfie w Banku Pekao

  • Konto na selfie w Banku Millennium można założyć poprzez wykonanie zdjęcia własnej twarzy oraz dowodu osobistego.

Konto online bez kuriera w Banku Millennium

  • Nawet 200 zł premii w najnowszej promocji banku.
  • Opcję założenia konta bez kuriera (na selfie) znajdziemy na dole tej strony mBanku

Konto online bez kuriera zakładane na selfie w mBanku

KONTO PRZEZ INTERNET OD ZARAZ – DLACZEGO TAK MAŁO BANKÓW?

Nowoczesna technologia i odpowiednie przepisy prawne, przyczyniły się w 2011 roku do wprowadzenia przez banki usługi, umożliwiającej zawarcie umowy o konto przy pomocy przelewu weryfikacyjnego.

Cała procedura pozwalała ominąć pośrednictwo kuriera, który dostarczał i odbierał umowę na linii bank-klient. To bardzo popularne i wygodne rozwiązanie pozwalało przede wszystkim oszczędzać czas.

Niestety, taka możliwość otwierania rachunku została w znaczący sposób ograniczona 1 lipca 2016 roku. Tego dnia bowiem zaczęła obowiązywać nowa rekomendacja Komisji Nadzoru Finansów, która obowiązuje po dziś dzień.

Na czym polegają owe wytyczne KNF? M.in. zabraniają otwierania konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego wysłanego z rachunku, który został założony w ten sam sposób.

I tym samym, tożsamość właściciela nie została potwierdzona w placówce banku. Czym podyktowane były takie zmiany? Względami bezpieczeństwa.

Oszuści i cyberprzestępcy dopuszczali się częstych wyłudzeń danych osobowych, defraudacji pieniędzy i zaciąganiu kredytów na nieświadome niczego osoby.

W konsekwencji – z około 20 banków, w których możliwe było założenie konta online za pomocą przelewu aktywacyjnego, zostało aktualnie tylko kilka. Dlaczego tak mało banków korzysta z takiej metody na zawarcie umowy z klientem?

Być może chodzi o koszty, a być może o dodatkowe procedury wiążące się z taką usługą. Bank musi bowiem przekazać do Krajowej Izby Rozliczeniowej informacje, o wszystkich kontach aktywowanych tym sposobem.

Rejestr zbiorów danych w KIR pozwala zweryfikować, czy dany przelew aktywacyjny został wysłany z rachunku otwartego w tradycyjny sposób, czy online.

Jeżeli transfer środków odbył się z ROR-u założonego również przy pomocy przelewu aktywacyjnego, wniosek o nowe konto uzyska status – odrzucony. W takiej sytuacji klient będzie musiał wybrać inny sposób zawarcia umowy.

KONTO ONLINE BEZ KURIERA I PODPISYWANIA UMOWY – KIEDY STANDARDEM?

Rachunek bankowy przez internet bez kuriera, bez dokumentów (dowodu osobistego, paszportu) i podpisywania umowy papierowej, to z pewnością wielkie udogodnienie dla klientów.

Usługa, dzięki której bank aktywuje konto bankowe od zaraz – bez wychodzenia z domu, to ukłon w kierunku tych, którzy nie chcą tracić czasu na zbędne formalności.

I choć praktykuje ją na razie niewiele instytucji, można zakładać, że z biegiem czasu stanie się ona standardem. Obecnie coraz więcej banków znów pracuje nad jej ponownym wdrożeniem.

Warto pamiętać o tym, że otwieranie rachunku osobistego tym sposobem, to oczywiście nie jedyna dostępna do wyboru opcja. Dowiedz się również, jak założyć konto bankowe za pomocą innych metod.

Na szczególną uwagę zasługuje np. otwieranie ROR-u za pomocą wykonania telefonem zdjęcia swojej twarzy oraz dowodu osobistego. Możliwość założenia „konta na selfie” wprowadził niedawno Bank Pekao (dla Konta Przekorzystnego). 

5/5 - 2 głosów