KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA

Nowoczesna technologia i odpowiednie przepisy prawne, przyczyniły się w 2011 roku, do wprowadzenia przez banki usługi, umożliwiającej zawarcie umowy o konto przy pomocy przelewu weryfikacyjnego.

Cała procedura pozwalała ominąć pośrednictwo kuriera, który dostarczał i odbierał umowę na linii bank-klient. To bardzo popularne i wygodne rozwiązanie pozwalało przede wszystkim oszczędzać czas.

Niestety, taka możliwość otwierania rachunku została w znaczący sposób ograniczona 1 lipca 2016 roku. Tego dnia bowiem zaczęła obowiązywać nowa rekomendacja Komisji Nadzoru Finansów, która obowiązuje po dziś dzień.

Na czym polegają owe wytyczne KNF? M.in. zabraniają otwierania konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego wysłanego z rachunku, który został założony w ten sam sposób.

I tym samym, tożsamość właściciela nie została potwierdzona w placówce banku. Czym podyktowane były takie zmiany? Względami bezpieczeństwa.

Oszuści i cyberprzestępcy dopuszczali się częstych wyłudzeń danych osobowych, defraudacji pieniędzy i zaciąganiu kredytów na nieświadome niczego osoby.

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA – W JAKICH BANKACH

W konsekwencji – z około 20 banków, w których możliwe było założenie konta online za pomocą przelewu aktywacyjnego, zostało aktualnie tylko kilka. Dlaczego tak mało banków korzysta z takiej metody na zawarcie umowy z klientem?

Być może chodzi o koszty, a być może o dodatkowe procedury wiążące się z taką usługą. Bank musi bowiem przekazać do Krajowej Izby Rozliczeniowej informacje, o wszystkich kontach aktywowanych tym sposobem.

Rejestr zbiorów danych w KIR pozwala zweryfikować, czy dany przelew aktywacyjny został wysłany z rachunku otwartego w tradycyjny sposób, czy online.

Jeżeli transfer środków odbył się z ROR-u założonego również przy pomocy przelewu aktywacyjnego, wniosek o nowe konto uzyska status – odrzucony. W takiej sytuacji klient będzie musiał wybrać inny sposób zawarcia umowy.

Konto bankowe przez internet bez kuriera i podpisywania umowy

GDZIE ZAŁOŻYĆ KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET BEZ KURIERA, BEZ PODPISYWANIA UMOWY I DOKUMENTÓW

KONTO BEZ KURIERA - AKTUALNA LISTA BANKÓW

KONTO ONLINE BEZ KURIERA I PODPISYWANIA UMOWY – KIEDY STANDARDEM?

Rachunek bankowy przez internet bez kuriera, bez dokumentów (dowodu osobistego, paszportu) i podpisywania umowy papierowej, to z pewnością wielkie udogodnienie dla klientów.

Usługa, dzięki której bank aktywuje konto bankowe od zaraz – bez wychodzenia z domu, to ukłon w kierunku tych, którzy nie chcą tracić czasu na zbędne formalności.

I choć praktykuje ją na razie niewiele instytucji, można zakładać, że z biegiem czasu stanie się ona standardem.

Warto pamiętać o tym, że otwieranie rachunku osobistego tym sposobem, to oczywiście nie jedyna dostępna do wyboru opcja. Dowiedz się również, jak założyć konto bankowe za pomocą innych metod.

Ocena internautów
[Ogółem: 9 Średnio: 4.3]