KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ

Załóż konto bankowe przez internet od zaraz – bez kuriera i bez wychodzenia z domu. Konto bankowe w 100% online możemy otworzyć dzięki szybkiej weryfikacji tożsamości.

W zależności od banku, będziemy mieć do wyboru przynajmniej jedną z dostępnych metod: na selfie, przelew weryfikacyjny z innego banku, wideo weryfikacja, e-dowód.

ZAKŁADANIE KONTA BANKOWEGO 100% ONLINE - KWIECIEŃ 2024

Otwórz Konto Direct w ING Bank Śląski

Zakładanie konta online, aktywnego od zaraz jest możliwe za pomocą 2 metod:

  • konto na selfie
  • przelew weryfikacyjny

Jednak wybierając tę druga opcję należy wiedzieć, że ING Bank Śląski uznaje przelewy weryfikacyjne tylko z następujących banków: Alior Bank, Bank Pekao, Bank Pocztowy, Bank Millennium, mBank, Santander Bank Polska.

Otwieranie konta 100% online w ING Bank Śląski

 

Konto na selfie w ING Bank Śląski

Otwórz Konto Przekorzystne w Banku Pekao

Bank umożliwia założenie oraz aktywację konta za pomocą jednej metody:

  • konto na selfie

Podczas wypełniania wniosku będziemy mogli wybrać metodę weryfikacji tożsamości: poprzez urządzenie wyposażone w kamerkę wideo (np. laptop czy tablet) lub dokończyć proces zakładania konta w aplikacji PeoPay

Zakładanie konta na selfie w Banku Pekao

Wybór metody weryfikacji tożsamości

Otwórz Konto 360º w Banku Millennium

Szybkie konto w Banku Millennium założymy korzystając z jednej z wybranych metod:

  • konto na selfie
  • przelew weryfikacyjny

Bank deklaruje, że rachunek założony przez selfie będzie aktywny nawet w 5 minut. Natomiast przy weryfikacji tożsamości przelewem, bank ma uruchomić konto do 15 minut.

Konto bankowe bez wychodzenia z domu - na selfie

Konto bankowe 100% online - przelew weryfikacyjny z innego banku

Otwórz eKonto osobiste w mBanku

Konto bankowe bez wychodzenia z domu możemy założyć za pomocą jednej z dostępnych metod:

  • konto na selfie w aplikacji mobilnej
  • przez e-dowód w aplikacji mobilnej
  • na stronie internetowej przez e-dowód

Szczegółowy opis każdej z tych metod znajdziemy na dole strony banku, gdzie z rozwijanego menu (po prawej stronie) będziemy mogli wybrać preferowaną opcję na założenie konta 100% online.

Konto bankowe przez internet od zaraz w mBanku

Otwórz Konto Jakie Chcę w Santander Banku

Konto bankowe online – aktywne od zaraz założymy w banku za pomocą jedynej dostępnej metody:

  • konto na selfie

Jeżeli jednak zdecydujemy się na konto bankowe bez selfie, możemy wybrać opcję weryfikacji kurierem. W tym drugim przypadku należy wypełnić i wysłać wniosek online, a umowę do podpisania dostarczy na wskazany adres kurier.

Konto bankowe bez wychodzenia z domu w Santander Banku

KONTO BANKOWE PRZEZ INTERNET OD ZARAZ – HISTORIA I PRZYSZŁOŚĆ

Nowoczesna technologia i odpowiednie przepisy prawne, przyczyniły się w 2011 roku do wprowadzenia przez banki usługi, umożliwiającej zawarcie umowy o konto przy pomocy przelewu weryfikacyjnego.

Cała procedura pozwalała ominąć pośrednictwo kuriera, który dostarczał i odbierał umowę na linii bank-klient. To bardzo popularne i wygodne rozwiązanie pozwalało przede wszystkim oszczędzać czas.

Niestety, taka możliwość otwierania rachunku została w znaczący sposób ograniczona 1 lipca 2016 roku. Tego dnia bowiem zaczęła obowiązywać nowa rekomendacja Komisji Nadzoru Finansów, która obowiązuje po dziś dzień.

Na czym polegają owe wytyczne KNF? M.in. zabraniają otwierania konta za pomocą przelewu weryfikacyjnego wysłanego z rachunku, który został założony w ten sam sposób.

I tym samym, tożsamość właściciela nie została potwierdzona w placówce banku. Czym podyktowane były takie zmiany? Względami bezpieczeństwa.

Oszuści i cyberprzestępcy dopuszczali się częstych wyłudzeń danych osobowych, defraudacji pieniędzy i zaciąganiu kredytów na nieświadome niczego osoby.

W konsekwencji – z około 20 banków, w których możliwe było założenie konta online za pomocą przelewu aktywacyjnego, zostało aktualnie tylko kilka. Dlaczego tak mało banków korzysta z takiej metody na zawarcie umowy z klientem?

Być może chodzi o koszty, a być może o dodatkowe procedury wiążące się z taką usługą. Bank musi bowiem przekazać do Krajowej Izby Rozliczeniowej informacje o wszystkich kontach aktywowanych tym sposobem.

Rejestr zbiorów danych w KIR pozwala zweryfikować, czy dany przelew aktywacyjny został wysłany z rachunku otwartego w tradycyjny sposób, czy online.

Jeżeli transfer środków odbył się z ROR-u założonego również przy pomocy przelewu aktywacyjnego, wniosek o nowe konto uzyska status – odrzucony. W takiej sytuacji klient będzie musiał wybrać inny sposób zawarcia umowy.

ZAKŁADANIE KONTA BANKOWEGO ONLINE BEZ KURIERA – KIEDY STANDARDEM?

Otwieranie konta przez internet – aktywnego od zaraz, to z pewnością wielkie udogodnienie dla klientów.

Usługa, dzięki której bank aktywuje konto bankowe w 100% online – bez wychodzenia z domu, to ukłon w kierunku tych, którzy nie chcą tracić czasu na zbędne formalności.

I choć praktykuje ją na razie niewiele instytucji, można zakładać, że z biegiem czasu stanie się ona standardem. Obecnie coraz więcej banków znów pracuje nad jej ponownym wdrożeniem.

Warto pamiętać o tym, że otwieranie rachunku osobistego tym sposobem, to oczywiście nie jedyna dostępna do wyboru opcja. Dowiedz się również, jak założyć konto bankowe za pomocą innych metod.

4/5 - 3 głosów
kontobankowebezoplat.pl