KONTO DLA CIEBIE – CREDIT AGRICOLE

Bank Credit Agricole oferuje klientom nowoczesny rachunek osobisty – Konto dla Ciebie. Dzięki zapewnieniu stałych wpływów i wykonywaniu bezgotówkowych płatności mamy możliwość uniknięcia podstawowych opłat.

Dodatkowo bank oferuje kartę wielowalutową, ofertę oszczędnościową, płatności mobilne i dostęp do nowoczesnej aplikacji CA24 mobile. Zapoznajmy się z ofertą i zastanówmy, dla jakiego typu klientów propozycja będzie atrakcyjna.

Konto dla Ciebie – opłaty

Konto dla Ciebie jest rachunkiem dedykowanym osobom powyżej 18 r. ż. Klienci w wieku 18 – 26 lat powinni rozważyć również propozycję otwarcia Konta dla Ciebie MOVE, które charakteryzuje się niższymi opłatami.

Samo otwarcie konta Konta dla Ciebie jest zupełnie darmowe, ale bank pobiera miesięczną opłatę za jego prowadzenie w wysokości 9 zł. Aby jej uniknąć należy spełnić dwa warunki:

 • zapewnić na rachunek wpływ w wysokości min. 1000 zł;
 • wykonać 1 transakcję bezgotówkową kartą (także Google Pay/Apple Pay) lub Blikiem w miesiącu.

Karta do konta

Do konta zamówić można jedną z dwóch rodzajów wielowalutowych kart wykonanych z ekotworzywa:

 • Mastercard Debit Standard Wielowalutowa;
 • Visa Debit Wielowalutowa.

Obie są przystosowane do płatności zbliżeniowych i internetowych, a płacąc nimi za zakupy w wygodny sposób pobierzemy gotówkę, ponieważ posiadają funkcję cashback.

Nie musimy się również martwić o bezpieczeństwo podczas zakupów w Internecie, ponieważ karty są dodatkowo zabezpieczone usługą 3D Secure.

Ciekawą opcją jest możliwość wyboru karty z niestandardowym wizerunkiem dostępnym w katalogu – oczywiście odpłatnie. Wydanie standardowej karty nic nie kosztuje, ale jeśli zdecydujemy się na jej personalizację musimy zapłacić 15 zł.

Niestety odnowienie karty jest odpłatne 10 zł w przypadku wizerunki standardowego i 25 zł wybierając wizerunek z katalogu.

Miesięczna opłata za kartę to 9 zł, ale oczywiście bank daje nam możliwość uniknięcia jej po spełnieniu tych samych warunków, które zwalniają z opłaty za konto, czyli:

 • wpływ na konto min. 1000 zł;
 • wykonanie 1 transakcji kartą/Google Pay/Apple Pay lub Blikiem.

Korzystanie z karty płatniczej za granicą wiąże się z pobraniem prowizji przez bank za przewalutowanie transakcji w wysokości 4%.

Warunek wykonania transakcji kartą lub Blikiem można spełnić np. kupując na początku miesiąca bilet komunikacji miejskiej. Jeśli chodzi o zasilenie konta, bank uznaje każdy rodzaj przelewów.

Może to być przelew z tytułu wynagrodzenia, renty, emerytury, zwykły przelew z innego banku a także wpłata gotówkowa. Nie są brane pod uwagę jedynie przelewy wewnętrzne, np. z zakończonej lokaty.

Ci, którzy nie mają stałego źródła dochodów mogą spełnić ten warunek ustawiając zlecenie stałe ze swojego konta prowadzonego w innym banku.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Aby móc skorzystać z darmowej wypłaty gotówki w bankomatach w Polsce należy skorzystać z tych maszyn, które umieszczone są w placówkach banku lub wypłacać gotówkę Blikiem.

Za używanie pozostałych maszyn bank pobiera opłatę w wysokości 7 zł. Aby anulować opłatę należy zapewnić w poprzednim miesiącu wpływ na konto w wysokości min. 1000 zł i wykonać jedną transakcję kartą lub Blikiem.

Jak przedstawiają się koszty związane z korzystaniem z bankomatów za granicą? Wypłata w euro w strefie EOG to koszt 7 zł. Aby uniknąć tej opłaty należy spełnić ten sam warunek, który dotyczy bankomatów.

W przypadku pozostałych bankomatów zapłacimy 12 zł i dodatkowo 4% za przewalutowanie transakcji.

Bank daje również możliwość wykupienia abonamentu na bezpłatne wypłaty z bankomatów w Polsce i za granicą (również Blikiem) za jedyne 7 zł miesięcznie.

Klienci, którzy chcieliby wpłacić gotówkę wpłatomatem powinni skorzystać z maszyn własnych Credit Agricole, ponieważ są one bezpłatne. Alternatywą jest darmowa wpłata w oddziale banku.

Można tam również wypłacić gotówkę, ale bezpłatna wypłata obowiązuje tylko do kwoty dziennego limitu lub po wcześniejszym powiadomieniu banku.

W przeciwnym razie zapłacimy prowizję wynoszącą 0,5% (min. 150 zł, max 300 zł, po przekroczeniu limitu lub bez powiadomienia). Za skorzystanie z cashbacku podczas zakupów pobierana jest opłata w wysokości 2 zł.

Przelewy

Bank oferuje klientom kilka rodzajów darmowych operacji. Są to:

 • zwykłe przelewy internetowe;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zapłaty;
 • przelewy SEPA;
 • przelewy na telefon Blik;
 • kody SMS do autoryzacji operacji.

Skorzystanie z przelewu natychmiastowego wiąże się z zapłaceniem kwoty w wysokości 5 zł. Klienci, którzy często korzystają z tej opcji powinni zastanowić się nad wykupieniem miesięcznego abonamentu na nielimitowaną liczbę przelewów natychmiastowych za 7 zł.

Mało opłacalne jest zlecanie przelewu w oddziale banku. Koszt takiej operacji to aż 15 zł. Wysoka prowizja dotyczy również przelewów zagranicznych SWIFT. Bank pobiera 0,25% (min. 60 zł, maks. 300 zł).

Internetowy serwis transakcyjny i aplikacja mobilna

W bankowości elektronicznej CA24 eBank mamy możliwość zarządzania kontem z poziomu komputera. Ekran główny zawiera informacje dotyczące stanu konta, historii operacji, analizy wydatków oraz opcję szybkiego przelewu.

Bank Credit Agricole udostępnia swoim klientom także eTożsamość, dzięki której potwierdzimy swoją tożsamość podczas załatwiania urzędowych spraw w Internecie. Bankowość internetowa pozwala również na umówienie się z doradcą w oddziale banku.

Limit dzienny przelewów to 2000 zł, a jednorazowy – 1000 zł. Aby zmienić limity należy zadzwonić do banku lub udać się z wizytą do oddziału.

Oprócz bankowości internetowej do dyspozycji klientów bank oddaje aplikację mobilną CA24 Mobile, która pozwala na sprawdzenie stanu konta, historii operacji i skorzystanie z dodatkowych produktów z oferty Credit Agricole.

W Menu znajdującym się na dole ekranu znajdziemy takie kategorie, jak:

 • Start;
 • Płatności;
 • Pieniądze;
 • Majątek;
 • Korzyści.

Z poziomu aplikacji mamy dostęp do zlecania przelewów na telefon Blikiem, ponawiania przelewu z historii operacji oraz czasowej blokady karty płatniczej. W CA24 Mobile znajdziemy także ciekawą funkcjonalność, jaką jest Klub Korzyści.

Ci, którzy aktywnie korzystają z płatności telefonem, zegarkiem lub opaską mogą robić to przy użyciu płatności mobilnych:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay.

Niestety, bank nie udostępnia swoim klientom możliwości płacenia Bliki-em zbliżeniowo.

Ubezpieczenie assistance

Wartą uwagi usługą oferowaną przez Credit Agricole jest ubezpieczenie assistance Pomoc dla Ciebie. Zapewnia ono wsparcie w razie niespodziewanej choroby, awarii czy kradzieży.

W wariancie rozszerzonym można dodatkowo uzyskać pomoc w razie awarii komputera lub samochodu. Decydując się na ubezpieczenie w ciągu pół roku od założenia Konta dla Ciebie bank oferuje trzymiesięczny darmowy okres.

Po tym czasie zaczną obowiązywać miesięczne składki, ale są one zdecydowanie niższe niż w przypadku pozostałych rachunków osobistych Credit Agricole.

Oferta dla nowych klientów

W celu zachęcenia nowych klientów Credit Agricole przygotował ofertę powitalną, w której uzyskać można dostęp do indywidualnej linii kredytowej do kwoty 5000 zł z dwutygodniowym okresem bezodsetkowym i RRSO na poziomie 25,16%. Dzięki temu rozwiązaniu klienci w nagłej potrzebie mają dostęp do dodatkowych środków.

Dodatkowo za skorzystanie z karty kredytowej Silver lub Gold bank nie pobiera opłaty za wydanie karty oraz używanie jej w pierwszym roku trwania umowy. Aby skorzystać z oferty należy zapewnić stały wpływ na konto osobiste.

Klub Korzyści

Warto również zapoznać się z Klubem Korzyści, w którym znajdziemy zniżki od 5% do 50% przy płatnościach kartą debetową w ponad 10 tys. punktów stacjonarnych i sklepach internetowych.

Jak założyć konto?

Bank oferuje aż 5 możliwości otworzenia konta. Są to:

 • złożenie wniosku przez internet – przy jednoczesnym korzystaniu z promocji;
 • w aplikacji CA24 mobile metodą ”na selfie” z wykorzystaniem zdjęć dowodu osobistego lub danych z e-dowodu;
 • wypełnienie formularza kontaktowego na stronie banku;
 • wideo rozmowa z doradcą bankowym;
 • odwiedzenie placówki Credit Agricole.

Klienci, którzy posiadają już w banku konto mogą bezpłatnie zamienić je na Konto dla Ciebie. Wystarczy podpisać aneks do umowy. Przekształcanie konta jest możliwe w oddziale banku lub telefonicznie. Bank oferuje klientom również szeroką gamę produktów dodatkowych:

 • produkty oszczędnościowe;
 • kartę kredytową;
 • konto młodzieżowe;
 • konto dla studenta;
 • rachunek walutowy.

Oferta oszczędnościowa

W ofercie Credit Agricole wyróżnia się Lokata Mobilna w Ofercie Specjalnej. Niestety dostęp do niej mają tylko nowi klienci. Dla klientów, którzy chcieliby nieco zaoszczędzić podczas wykonywania codziennych zakupów przygotowano usługę CAsaver, która powiązana jest z rachunkiem oszczędnościowym.

Oferta walutowa

Proponowanie klientom karty wielowalutowej jest już swego rodzaju standardem na rynku. Niestety za konta walutowe pobierana jest sztywna opłata, a oprócz tego bank oferuje tylko 4 główne waluty.

W ofercie nie znajdziemy też kantoru internetowego. Dostępny jest natomiast CAntor, w którym możemy telefonicznie wymieniać waluty po preferencyjnym kursie.

Obsługa klienta, promocje i bonusy

Kontakt z pracownikami Credit Agricole oceniany jest raczej pozytywnie. Bank wyróżnia się krótkim czasem oczekiwania na odpowiedź e-mail a rozmowy telefoniczne przeprowadzane są w sposób bardzo przyjemny.

Dużą zaletą jest również możliwość skorzystania z opcją dedykowanego doradcy, z którym możemy spotkać się w oddziale.

Warto zwrócić uwagę na częste akcje specjalne organizowane przez Credit Agricole charakteryzujące się powtarzalnością. Stałym elementem jest promocja, w której można zyskać premię za przeniesienie konta oraz program poleceń.

Bank organizuje również akcje promocyjne związane z kontem dla dziecka oraz kartą kredytową.

Konto dla Ciebie – opinia / podsumowanie

Czy oferowane konto jest rachunkiem dla wszystkich? Na pewno należy zwrócić uwagę na tabelę prowizji i opłat.

Wpływ na rachunek w wysokości min. 1000 zł i jedna płatność kartą pozwala uniknąć opłaty za prowadzenie konta, używanie karty oraz za korzystanie z bankomatów w Polsce oraz w EUR w strefie EOG. Również wypłata Blikiem jest darmowa.

Zaskakujące jest natomiast pobieranie opłaty za odnowienie karty debetowej nawet, gdy konto jest puste. Po otworzeniu konta domyślnie włączona zostaje płatna usługa CA24 SMS, która wysyła powiadomienia o zdarzeniach na rachunku.

Klienci, którzy nie chcą z niej korzystać powinni zgłosić to od razu przy zakładaniu konta lub zrezygnować z niej w dowolnym momencie np. w bankowości elektronicznej w zakładce ”Ustawienia”.

Warto zaznaczyć, że warunki wymagane do zwolnienia z opłat należy spełniać dopiero w kolejnym miesiącu po założeniu rachunku.

Minusem oferty jest wysoka prowizja za korzystanie z zagranicznych bankomatów poza strefą EOG, która dodatkowo powiększona jest o dodatkową opłatę za przewalutowanie transakcji.

W przypadku wyboru karty z niestandardową grafiką należy pamiętać o dosyć wysokiej opłacie za odnowienie karty. Niestety klienci zapłacą również za odnowienie standardowej karty, chociaż nieco mniej.

Na pochwałę zasługuje intuicyjna aplikacja mobilna. Od razu po zalogowaniu mamy wgląd do stanu konta i historii transakcji, gdzie możemy ponowić przelew i dodać odbiorcę.

Na ekranie startowym znajduje się również Klub Korzyści, z którego łatwo skorzystać. Brakuje niestety powiadomień o wykonanych transakcjach kartą.

Ogromnym minusem jest także niski limit przelewów wykonywanych przez aplikację. W tym przypadku nie możemy nic zrobić – jest on uzależniony od głównego limitu w bankowości elektronicznej.

Niektórzy mogą zwrócić uwagę na brak wglądu do salda konta po uruchomieniu aplikacji bez potrzeby logowania.

Byłaby to przydatna funkcja. Bankowość internetowa została wprowadzona w 2021 r. w nowej wersji i był to strzał w 10. Serwis jest przejrzysty i intuicyjny.

Z poziomu strony głównej mamy możliwość zlecenia przelewu, co jest sporym ułatwieniem. Dostęp do historii transakcji jest bardzo prosty, a dodatkowym atutem jest możliwość umawiania spotkań z doradcami w oddziale banku.

Pewnym niedociągnięciem jest ustawienie limitów transakcji na poziomie 2000 zł. Oczywiście możemy to zmienić, ale jedynie osobiście lub telefonicznie, a – nie oszukujmy się – jest to dość niska kwota.

Trudno jest ocenić Konto dla Ciebie w sposób jednoznaczny. Na pewno docenią je poszukiwacze nowości i wygodnych rozwiązań a także ci, którzy szukają nieskomplikowanych opłat. Chociaż koszty są dość wysokie, łatwo ich uniknąć.

Osoby ze stałym dochodem, które aktywnie korzystają z bezgotówkowych płatności mogą mieć konto praktycznie za darmo. Niepocieszeni będą jednak klienci poszukujący rachunku z kompleksową ofertą walutową.

Mimo, że bank zachwala swoją ofertę wielowalutową, nie wspomina o wysokich opłatach i o tym, że konto dostępne jest tylko w 4 walutach. Minusem jest również brak kantoru internetowego.

Jeśli zależy nam na nowoczesnych rozwiązaniach i ciekawych promocjach warto rozważyć ofertę Credit Agricole. W przeciwnym razie warto zapoznać się z ofertą innych kont na rynku.

Konto dla Ciebie - Credit Agricole

KONTO DLA CIEBIE – CREDIT AGRICOLE

 • 9 zł miesięcznej opłaty za prowadzenie konta – można jej uniknąć, spełniając 2 warunki:
 • zapewniając w poprzednim miesiącu wpływ na konto min. 1 tys. zł
 • dokonując przynajmniej 1 transakcji Blikiem lub kartą (lub Google Pay / Apple Pay)
 • 0 zł za wydanie karty Mastercard Debit Standard Wielowalutowa / Visa Debit Wielowalutowa
 • wielowalutowość
 • płatności internetowe i zbliżeniowe
 • cashback
 • własny wizerunek karty
 • 9 zł miesięcznej opłaty za kartę – można jej uniknąć, spełniając 2 warunki:
 • zapewniając w poprzednim miesiącu wpływ na konto min. 1 tys. zł
 • dokonując przynajmniej 1 transakcji Blikiem lub kartą (lub Google Pay / Apple Pay)
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce:
 • 0 zł za wypłaty Blikiem
 • 0 zł – bankomaty w oddziałach banku
 • 7 zł – pozostałe bankomaty (opłaty można uniknąć, zapewniając w poprzednim miesiącu wpływ na min. 1 tys. zł + 1 transakcja kartą lub Blikiem)
 • Wypłaty z bankomatów za granicą:
 • 7 zł – wypłata EUR w strefie EOG
 • 12 zł + 4% przewalutowanie – pozostałe
 • Możliwość wykupienia pakietu darmowych wypłat z bankomatów w Polsce i na świecie – 7 zł / mies.
 • Wpłatomaty Credit Agricole – 0 zł.
 • Przelewy zwykłe przez internet – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł (dostępny pakiet na nielimitowane przelewy natychmiastowe – 7 zł / mies.)
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Internetowy serwis transakcyjny oraz aplikacja mobilna.
 • Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay.
 • Konto dla Ciebie można otworzyć na stronie banku.
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl