KONTO DLA DZIECKA ING BANK ŚLĄSKI

ING Bank Śląski przychodzi do nas z propozycją Konta Mobi dla młodych, które dostępne jest w 2 wariantach: dla dzieci w wieku od 13 do 17 lat i dla młodych dorosłych w przedziale 18 – 26 lat.

Wersje konta w niewielkim stopniu różnią się pod względem funkcjonalności oraz dostępnych promocji.

Głównym celem kont jest zaznajomienie dzieci i młodzieży z bankowością internetową oraz jej samodzielną obsługą (oczywiście pod nadzorem rodziców lub opiekunów prawnych) a także udostępnienie im bezgotówkowych form płatności.

Dodatkowo można skorzystać z opcji założenia Otwartego Konta Oszczędnościowego, które jest dostępne dla dziecka do ukończenia 18 lat.

Gdy pociecha ukończy 13 lat zyskuje możliwość samodzielnego zarządzania swoim kontem oszczędnościowym, przeprowadzania wpłat i wypłat a także korzystania z celów oszczędnościowych oraz Smart Saver.

Po otwarciu konta Mobi dziecko zyskuje dostęp do wielu funkcjonalności, dzięki którym w prosty sposób można wykonywać płatności i zarządzać finansami.

Warto zaznaczyć, że wiele funkcji zostaje udostępnionych dziecku dopiero w późniejszym przedziale wiekowym. Są to:
 • możliwość wykonywania płatności kartą płatniczą, telefonem, zegarkiem i Blikiem;
 • wysyłanie prośby Blik na telefon rodzica o dodatkowe środki;
 • darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów na terenie Polski;
 • korzystanie z systemu celi oszczędnościowych oraz Smart Saver;
 • możliwość uzyskania karty kredytowej z limitem od 500 zł do 20 000 zł (dla klientów w wieku 18 – 26 lat, limit uzależniony jest od dochodów);
 • Otwarte Konto Oszczędnościowe z oprocentowaniem 0,05% w PLN lub 0,1% w EUR, USD, GBP.

Obsługa konta przez rodzica

Po założeniu konta Mobi dla młodych w wieku 13 – 17 lat rodzic zyskuje możliwość nadzoru oraz kontroli wydatków dziecka.

Rodzic lub opiekun w swojej bankowości ma wgląd do konta pociechy i może udostępnić go drugiemu rodzicowi lub opiekunowi. W tym celu bank udostępnia w serwisie transakcyjnym specjalny panel.

Istnieje również możliwość wypłacenia z konta przez opiekuna kwoty do 5410,45 zł w miesiącu. Jest to ograniczenie wynikające z regulacji prawnych.

W przypadku chęci pobrania większej kwoty należy uzyskać zgodę sadu. Rodzic może także ustalać limity dla transakcji i wypłat oraz zastrzec i zablokować kartę. Oczywiście, operacje te może wykonywać również dziecko, które jest posiadaczem rachunku.

Co ciekawe, rodzic ma możliwość ustawienia powiadomień push w aplikacji mobilnej. Dzięki nim będzie na bieżąco informowany o transakcjach wykonanych na koncie.

Karta wydana do konta może zostać spersonalizowana przez nastolatka (do wyboru jest wiele wzorów graficznych) po umożliwieniu mu tego przez rodzica lub opiekuna. Wszystkie te przywileje wygasają w momencie osiągnięcia pełnoletniości przez dziecko.

Konto dla dziecka Mobi – opłaty

Można powiedzieć, że oferowane konto jest praktycznie bezpłatne. Otwarcie i prowadzenie rachunku są darmowe. Nie ponosimy również kosztów związanych z wydaniem karty i jej comiesięcznym użytkowaniem.

Oprocentowanie na rachunku podstawowym wynosi 0%. Bank nie obciąża swoich klientów opłatami również za:

 • wypłatę gotówki w bankomatach;
 • przelewy zwykłe;
 • zlecenia stałe.

Klienci nie muszą się martwić o prowizję od transakcji bezgotówkowych, ponieważ ING jej nie pobiera. Koszty poniesiemy w sytuacji, gdy chcemy skorzystać z opcji przelewu natychmiastowego. Koszt takiej operacji to 5 zł.

Niemała opłata dotyczy także przelewów zlecanych w oddziałach banku – aż 9 zł.

Otwarte Konto Oszczędnościowe dla dziecka

Warto zapoznać się także z ofertą konta oszczędnościowego, które również otworzymy dziecku za darmo i nie będziemy ponosić opłaty związanej z jego prowadzeniem.

W przypadku konta oszczędnościowego oprocentowanie na rachunku wynosi 1%. ING również zadbał o to, by tabela opłat dotycząca tego konta przedstawiała się korzystnie.

I tak nie poniesiemy żadnych kosztów za wypłacanie gotówki w bankomatach oraz zlecenia stałe. Niestety koszt przelewu wykonanego w oddziale banku to aż 10 zł.

Jeśli chodzi o przelewy zwykłe, bezpłatnie możemy przelewać środki na nasze konto osobiste w ING.

Chcąc wykonać przelew na konto osobiste w innym banku należy pamiętać o tym, że bezpłatnie zrobimy to tylko pierwszy raz – każdy kolejny przelew kosztuje 9 zł.

Dużym plusem jest możliwość wypłaty środków z konta w dowolnym momencie nie ryzykując utratą odsetek

Jak otworzyć konto dla dziecka w ING Bank Śląski?

Konto Mobi dla dziecka 13-17

W celu założenia Konta Mobi dla dziecka w wieku od 13 do 17 lat lub Otwartego Konta Oszczędnościowego dla dziecka należy złożyć wniosek, zamówić kartę i potwierdzić zawarcie umowy kodem otrzymanym w wiadomości SMS.

Osoby uprawnione do otwarcia rachunku to rodzic lub opiekun prawny dziecka. Jakie dokumenty należy przygotować? Bank wymaga skanu lub zdjęcia dowodu osobistego pociechy lub aktu urodzenia.

W przypadku, gdy dziecko i opiekun mają różne nazwiska przygotowanie aktu urodzenia również jest niezbędne.

Aby otworzyć Konto Mobi lub konto oszczędnościowe naszemu dziecku musimy posiadać rachunek osobisty w ING.

Cały proces odbywa się zdalnie przy użyciu aplikacji mobilnej. W pierwszej kolejności należy zalogować się do aplikacji Moje ING, wejść w Oferty i wybrać z nich Konto Mobi dla młodyh 13 – 17.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie formularza, który wyświetli się po kliknięciu przez nas ikony ”Otwórz konto”.

W formularzu muszą znaleźć się dane dziecka oraz zdjęcie dowodu lub aktu urodzenia. Na tym etapie rodzic może zamówić dziecku kartę lub wydać zgodę, by zrobiło to samodzielnie.

Zamówiona karta zostanie dostarczona kurierem. Ostatnim krokiem jest potwierdzenie zawarcia umowy w aplikacji.

Po utworzeniu konta w ciągu dwóch dni roboczych w aplikacji pojawi się umowa z loginem do konta dziecka. Hasło zostanie utworzone podczas pierwszego logowania.

Konto Mobi dla młodych 18-26

W tym przypadku konto otworzyć może tylko jego przyszły użytkownik. Jeżeli dziecko jest posiadaczem Konta Mobi 13-17 wystarczy, że zadzwoni do biura obsługi klienta, a zostanie ono automatycznie zaktualizowane i poszerzone o funkcje rachunku dla starszych użytkowników.

W sytuacji, gdy dziecko do tej pory nie było klientem ING musi pobrać aplikację mobilną i po otwarciu jej na telefonie wybrać opcję ”Otwórz konto”.

W kolejnym kroku należy wypełnić formularz, w którym należy podać m.in. takie dane jak numer telefonu, adres e-mail czy PESEL.

Po uzupełnieniu numeru telefonu bank wyśle SMS z kodem, który trzeba podać w kolejnym kroku.

Na tym etapie konieczne jest podjęcie decyzji czy chcemy zamówić kartę do konta, czy decydujemy się na wykonywanie płatności tylko telefonem.

Kolejnym krokiem jest weryfikacja tożsamości przez pokazanie w kamerze telefonu przodu i tyłu dowodu osobistego oraz wykonanie selfie. Aplikacja poinformuje, gdzie dokładnie skierować twarz i patrzeć.

Ostatnim etapem jest uzupełnienie drugiej części formularza i wyrażenie zgody na oferty marketingowe. W ciągu jednego dnia roboczego ING Bank Śląski wyśle w formie wiadomości SMS login do konta oraz maila z umową.

Konto dla dziecka ING – opinia / podsumowanie

Ciekawym rozwiązaniem ze strony banku jest przygotowanie dwóch wersji konta, które różnią się w zależności od wieku dziecka. Niestety małym minusem jest minimalny wiek pociechy – 13 lat. U konkurencji znajdziemy rachunki dedykowane dzieciom już od urodzenia.

ING daje możliwość szybkiego wnioskowania o konto bez wychodzenia z domu. Należy posiadać dowód osobisty dziecka lub akt urodzenia) oraz bezwarunkowo darmowy rachunek z kartą płatniczą.

Warto również wspomnieć o kontroli rodziców nad kontem dziecka aż do ukończenia przez nie 18 r. ż. i możliwością ustanawiania przez nich limitów płatności.

W momencie osiągnięcia przez dziecko pełnoletniości rodzic traci nadzór nad jego finansami w swojej aplikacji mobilnej. Oczywiście Konto Mobi funkcjonuje według zasad Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego, jest więc rachunkiem całkowicie bezpiecznym.

Jeśli rodzic chciałby wypłacić środki z konta dziecka musi w tym celu udać się do oddziału banku i pamiętać o maksymalnej kwocie wypłaty, która wynosi 5410,45 zł miesięcznie.

Rodzice chcący otworzyć rachunek dziecku powinni mieć na uwadze to, że sami muszą być właścicielami rachunku osobistego w ING Banku Śląskim.

Ponieważ można to zrobić tylko w aplikacji mobilnej, która oczywiście dostępna jest jedynie dla klientów banku.

Oferowane konto dla dziecka ING jest doskonałym sposobem na zapoznanie pociechy z e-bankowością i zarządzaniem finansami. Warto zastanowić się nad wprowadzeniem pociechy w świat finansów korzystając przy okazji z oferty ING Banku Śląskiego.

Konto dla dziecka ING Bank Śląski

KONTO DLA DZIECKA ING BANK ŚLĄSKI

 • Konto dla dziecka 13 -17 lat.
 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł.
 • Oprocentowanie – brak.
 • Karta Visa zbliżeniowa (płatności internetowe i zbliżeniowe, cashback).
 • Wydanie karty – 0 zł.
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł.
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • wypłata Blikiem ze wszystkich bankomatów – 0 zł
 • bankomaty ING i Planet Cash – 0 zł
 • pozostałe bankomaty: pierwsza wypłata w miesiącu – 0 zł / każda kolejna – 2,50 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą :
 • pierwsza wypłata w miesiącu w EUR w krajach SEPA – 0 zł / każda kolejna – 2,50 zł
 • pozostałe – 3%
 • Wpłatomaty ING i Planet Cash – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata środków w oddziale banku – 10 zł / 10 zł.
 • Zwykły przelew przez internet – 0 zł.
 • Rodzic musi podsiadać konto osobiste w banku – np. Konto Direct z Lwem
Jak otworzyć konto dla dziecka 13-17 lat w ING?

Po założeniu konta osobistego dla siebie, wykonaj następujące czynności:

 • zaloguj się do bankowości internetowej Moje ING;
 • kliknij kolejno: Oferta ING > Konta osobiste > Konto Mobi 13-17 lat > Otwórz konto;
 • uzupełnij wniosek o konto dla dziecka.
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl