KONTO DLA DZIECKA mBANK

Oprócz kont dedykowanych dorosłym klientom w ofercie mBanku znajdziemy także coś przeznaczonego dla tych najmłodszych.

Wraz z rachunkiem dziecięcym otrzymujemy kartę debetową, dostęp do bankowości elektronicznej i przydatny samouczek, który pomoże wprowadzić dziecko w świat finansów.

Konto dla dziecka mBank – eKonto Junior

Proponowane eKonto Junior przygotowane jest dla dzieci w wieku 0 – 13 lat, jednak nie jest osobny rachunkiem, a jedynie subkontem rodzica, który również musi być klientem mBanku.

Oprocentowanie rachunku wynosi 0%, a otwarcie konta i jego comiesięczna utrzymanie są bezwarunkowo darmowe. Rachunek może zostać założony tylko przez rodzica posiadającego własne konto w mBanku lub prawnego opiekuna.

Karta do konta

Do założonego eKonta Junior bank proponuje kartę debetową Visa Junior, którą można wykonywać płatności zbliżeniowe. Nie zapłacimy nic za wydanie karty ani za odnowienie jej. Bank nie pobiera także miesięcznej opłaty za jej użytkowanie.

Jedyne na co trzeba uważać to płatności za granicą, za które pobierana jest prowizja wynosząca 5,9% wartości transakcji. Dzięki karcie Visa Junior mamy możliwość wypłacania gotówki podczas zakupów, ponieważ wyposażona jest w funkcję cashback.

Bankomaty, operacje gotówkowe i przelewy

Także w tym przypadku tabela opłat wygląda bardzo zachęcająco. Wypłata z bankomatów na terenie Polski jest zupełnie darmowa. Nie zapłacimy także nic za korzystanie z wpłatomatów oraz wpłacanie i wypłacanie gotówki w oddziale banku.

Bank nie pobiera prowizji za korzystanie z bankomatów za granicą, ale dolicza prowizję za przewalutowanie transakcji wynoszącą 5,9%.

Jeśli chodzi o wykonywanie przelewów, bank udostępnia dzieciom przelewy zwykłe, które można wykonywać przez Internet lub w oddziale banku. W obu przypadkach nie zapłacimy nic. Dodatkowo na koncie można ustawić zlecenie stałe, za które również bank nie pobiera opłaty.

W ramach założonego eKonta Junior dzieci mogą korzystać z przygotowanych dla nich produktów dodatkowych. Pierwszym z nich jest karta debetowa z własnym imieniem i nazwiskiem.

Wzór karty można wybrać z udostępnionej galerii, w której znajdziemy ich kilkadziesiąt. Oprócz karty istnieje możliwość zamówienia opaski zbliżeniowej, jednak jest to płatne.

Dzienny limit transakcji kartą lub opaską to 50 zł, ale można go podnieść maksymalnie do 500 zł. Zmiany limitu musi dokonać rodzic.

Dziecko nie może także samodzielnie wykonywać przelewów ze swojego rachunku i nie ma dostępu do konta rodzica. Niestety nie ma możliwości powiązania rachunku walutowego ani eKonta Oszczędnościowego z eKontem Junior.

Konto dla dziecka mBank – uprawnienia rodzica

Tak naprawdę właścicielem eKonta Junior jest rodzic, który może zarządzać nim tak samo jak każdym swoim rachunkiem, ponieważ ma do niego dostęp we własnym serwisie internetowym i aplikacji mobilnej.

To rodzic ustala limity płatności kartą, zleca przelewy z i na eKonto Junior oraz ustanawia pełnomocnika do rachunku, którym może być np. drugi rodzic.

Wypłata gotówki z konta nie jest ograniczona tzw. kwotą zwykłego zarządu (kwota zwykłego zarządu to suma, jaką w miesiącu rodzic może pobrać z konta dziecka i obecnie wynosi 6000 zł).

Bank udostępnił również usługę powiadomień push w aplikacji, dzięki której rodzic dostaje informację o każdorazowym użyciu karty przez pociechę.

Aplikacja mobilna i bankowość internetowa dla dzieci

Standardowa bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna mBanku nie jest dostępna dla nieletnich do lat 13.

Dla nich przygotowane specjalną aplikację mobilną, dzięki której mogą podglądać swoje konto i wydatki. Dzieci mają także możliwość zagrania w niej w grę o finansach.

Konto dla dziecka mBank i edukacja finansowa poprzez grę
źródło:mbank.pl

Co po ukończeniu 13 lat?

Po ukończeniu przez dziecko 13 r. ż. eKonto Junior zostaje automatycznie przekształcone w eKonto osobiste dla rodzica. Nastolatek, który chciałby dalej korzystać z usług mBanku musi otworzyć eKonto możliwości, które dedykowane jest osobom w wieku 13 – 18 lat.

Karta debetowa będzie aktywna do końca kolejnego miesiąca po tym, w którym dziecko będzie obchodziło 13 urodziny.

Jak otworzyć eKonto Junior?

Aby otworzyć konto dziecku w pierwszej kolejności należy założyć własny rachunek dla dorosłych na stronie banku lub w placówce. Podstawowym rachunkiem oferowanym przez mBank jest eKonto do usług.

Oczywiście można wybrać również rachunek premium mKonto Intensive. Klienci, którzy posiadają już konto osobiste w mBanku mogą wnioskować o eKonto Junior za pomocą swojej bankowości internetowej lub bezpośrednio w oddziale.

Konieczne będzie przygotowanie dokumentu potwierdzającego tożsamość dziecka (legitymacja szkolna, dowód osobisty, akt urodzenia).

Konto dla dziecka mBank – opinia / podsumowanie

Przeanalizujmy, jak w praktyce sprawdza się posiadanie eKonta Junior. Biorąc pod uwagę koszty utrzymania oferowane konto prezentuje się bardzo atrakcyjnie. Bank nie wymaga regularnych wpłat na konto ani wykonywania transakcji.

Nie ma także znaczenia to, czy na koncie znajdują się jakiekolwiek środki. Prowadzenie konta i korzystanie z karty debetowej jest bezwarunkowo darmowe.

Oprócz tego dziecko może bezpłatnie korzystać z wpłatomatów sieci Euronet i wypłacać gotówkę ze wszystkich bankomatów zlokalizowanych na terenie Polski.

Podczas korzystania z bankomatów za granicą należy pamiętać o doliczanej prowizji za przewalutowanie transakcji, która wynosi 5,8%.

Oferowane konto jest dość wygodnym rachunkiem bieżącym, który zapewnia najmłodszym dostęp do najważniejszych usług i nie odbiega od obecnych standardów.

Niewielki minus za nieudostępnianie młodym klientom płatności mobilnych, przelewów i innych produktów bankowych jak lokata, konto oszczędnościowe czy rachunek do automatycznego oszczędzania (znajdziemy to u konkurencji).

Również oferta walutowa nie przedstawia się szczególnie korzystnie. Dziecko nie może posiadać rachunku walutowego z kartą wielowalutową, która pomogłaby zaoszczędzić na kosztach przewalutowania podczas płatności najpopularniejszymi walutami.

Mimo, że wypłata z bankomatów za granicą jest darmowa to transakcje gotówkowe i bezgotówkowe kartą objęte są prowizją, która obecnie jest najwyższa na rynku.

Kolejnym minusem eKonta Junior jest brak jakiekolwiek oferty oszczędnościowej dla dzieci.

Nie znajdziemy tu ani usługi autooszczędzania ani nawet specjalnej skarbonki, która uczyłaby nieletnich oszczędzania i pokazywała, że nawet odkładanie niewielkich kwot się opłaca. Bank udostępnia rachunek do automatycznego oszczędzania Moje Cele dopiero dla 13 – latków.

Oferta mBanku jest także uboga pod względem promocji organizowanych dla najmłodszych – szczególnie takich, w których do zdobycia byłaby gotówka. Zdecydowanie częściej organizowane są akcje specjalne dla dorosłych klientów, w których dodatkową nagrodę można zdobyć za otwarcie eKonta Junior.

Podsumowując, eKonto Junior jest darmowym rachunkiem dla dziecka, który nie będzie generował dodatkowych kosztów i będzie pod stałą kontrolą rodzica.

Oprócz braku opłat największą zaletą oferty jest udostępnienie dzieciakom karty płatniczej oraz specjalnej aplikacji do bieżącej kontroli wydatków.

Warto pamiętać, że formalnie eKonto Junior należy do rodzica, podobnie jak znajdujące się na nim środki.

Dorosły tylko udostępnia rachunek i kartę debetową dziecku, by mogło nią swobodnie dysponować. Zdecydowanie eKonto Junior sprawdzi się doskonale jak rachunek bieżący.

Konto dla dziecka mBank

KONTO DLA DZIECKA mBANK

 • Konto dla dziecka do 13 lat.
 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł.
 • Oprocentowanie – brak.
 • Karta Visa Junior (płatności zbliżeniowe, cashback).
 • Wydanie karty – 0 zł.
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł.
 • Wypłata z bankomatów w Polsce – 0 zł.
 • Wypłata z bankomatów za granicą – 0 zł + 5,9% za przewalutowanie.
 • Wpłatomaty – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata środków w oddziale banku – 0 zł / 0 zł.
 • Zwykły przelew przez internet – 0 zł.
 • Rodzic musi podsiadać konto osobiste w banku – np. eKonto do usług
5/5 - 3 głosów
kontobankowebezoplat.pl