KONTO DLA DZIECKA PEKAO BANK

W ofercie Banku Pekao S.A. znajdziemy propozycję skierowaną do młodych klientów, jaką jest Konto Przekorzystne dla młodych z możliwością założenia Rachunku oszczędnościowego Mój Skarb i konta walutowego.

Oferta pomaga rodzicom zaoszczędzić nieco na przyszłość dzieci oraz nauczyć je kontroli nad finansami. Konto Przekorzystne dla młodych dedykowane jest osobom, które mają mniej niż 26 lat.

Jedną z zalet konta jest brak prowizji za wypłatę gotówki za granicą. Aby ułatwić zarządzanie finansami Pekao udostępnia bankowość internetową oraz aplikację mobilną.

Dla osób w wieku od 0 do 6 lat przygotowano Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb. Klienci mają możliwość założenia dwóch kont jednocześnie.

Przykładowo: jedno z kont posłuży do odkładania przez dziecko na realizację marzeń i będzie widoczne w aplikacji PekaoPay KIDS. A na drugim opiekun będzie odkładał wyższe sumy na przyszłość pociechy i opcja ta będzie widoczna tylko dla niego. Warto wiedzieć, że oprocentowane będzie tylko jedno z kont.

Rodzic ma także możliwość otwarcia dziecku darmowego konta w walutach obcych: EUR, USD, GBP, CHF. Wypłacanie gotówki z tego konta kartą jest darmowe. Aby je założyć, należy wejść w panel rodzica w bankowości elektronicznej Pekao.

Bank udostępnia dzieciom aplikację mobilną PeoPay KIDS, w której mogą na bieżąco śledzić stan konta, swoje wydatki oraz sprawdzić jaką kwotę udało im się zaoszczędzić.

Dodatkowo rodzice mogą sprawować nad wszystkim kontrolę oraz wybierać funkcje dostępne w aplikacji, sprawdzać historię transakcji, ustanawiać i zmieniać limity a także akceptować i odrzucać przelewy.

Obsługa konta dla dziecka w Pekao S.A.

Zakładając dziecku Konto Przekorzystne dla młodych zgadzamy się na udostępnienie mu serwisu transakcyjnego Pekao24 i aplikacji mobilnej PeoPay. Podczas korzystania z tych rozwiązań dziecko ma możliwość:

 • określania celów oszczędnościowych;
 • wykonywania przelewów;
 • doładowywania telefonu;
 • robienia zakupów w sieci.

Kwota jaką w ciągu dnia może wydać dziecko ograniczana jest ustalonym limitem. Dodatkowo pociecha sama może nadać PIN do swojej karty korzystając z aplikacji PeoPay KIDS.

Obsługa konta przez rodzica

Rodzic lub prawny opiekun zyskuje dostęp do Panelu Rodzica, ale wydatki dziecka może kontrolować z poziomu swojej własnej aplikacji PeoPay.

To rodzic decyduje o limitach transakcji (do 500 zł dziennie) czy o tym z jakich opcji będzie mogło korzystać dziecko. Opiekun ma także możliwość zmiany kodu PIN do karty, zasilania konta szybkimi przelewami, sprawdzania salda i historii konta.

Dobrą wiadomością dla rodziców, których dzieci często kupują kody do gier jest to, że w aplikacji można także anulować oraz odrzucać zlecone przez pociechę transakcje. Dziecko ma więc pewną swobodę na koncie, ale jednak tylko pod czujnym okiem rodzica.

Konto dla dziecka w Pekao

Tabela opłat dotyczących Konta Przekorzystnego dla młodych oraz rachunku Mój Skarb przedstawia się całkiem atrakcyjnie.

Konto Przekorzystne dla młodych

Konto Przekorzystne dla młodych jest w zasadzie całkowicie darmowym rachunkiem. Bank nie pobiera żadnej opłaty za:

 • otwarcie konta;
 • wydanie karty i jej comiesięczne użytkowanie;
 • wypłatę gotówki w bankomatach;
 • przelewy zwykłe;
 • zlecenia stałe.

Oprocentowanie na rachunku wynosi 0%. Pekao rezygnuje także z pobierania prowizji od transakcji bezgotówkowych. Jedyne za co przyjdzie nam zapłacić to zlecenie przelewu natychmiastowego (4,99 zł) lub wykonanie przelewu w jednym z oddziałów banku (8 zł).

Mój Skarb

W przypadku rachunku oszczędnościowego Mój Skarb również nie ponosimy opłaty związanej z jego otwarciem. Oprocentowanie konta wynosi 7% w skali roku, a odsetki dopisywane są na koniec każdego miesiąca.

W tym przypadku także poniesiemy koszt związany z przelewem natychmiastowym w wysokości 4,99 zł, jednak przelewy zlecane w placówkach banku są bezpłatne.

Do rachunku nie można zamówić karty (co za tym idzie nie ma prowizji od transakcji bezgotówkowych), nie można także realizować wypłat gotówki w bankomatach.

Przelewy zwykłe realizowane z rachunku są bezpłatne, ale nie mamy możliwości ustawienia zleceń stałych.

Jak otworzyć konto dla dziecka w Pekao Banku?

Otwarcie konta dla dziecka związane jest z tym, że również rodzic lub opiekun musi być klientem banku – skorzystaj z aktualnej okazji i załóż konto Przekorzystne w promocji dla dorosłych

Osoby, które posiadają już rachunek osobisty w Pekao muszą zalogować się do serwisu transakcyjnego lub aplikacji mobilnej, wejść w Panel Rodzica i wybrać ofertę dla dzieci.

Po uzupełnieniu wymaganych danych wystarczy potwierdzić oświadczenia i sfinalizować umowę. Opiekun dziecka lub obywatel innego kraju w celu założenia Pakietu PeoPay Kids musi udać się z wizytą do jednego z oddziałów banku.

Formalności nie zajmują dużo czasu a pracownicy chętnie służą pomocą. Aktywacja aplikacji PeoPay Kids na telefonie dziecka przebiega w następujący sposób:

 1. wpisanie kodu aktywacyjnego;
 2. podanie swojego numeru telefonu;
 3. wybranie przewodnika (Żubr, Lis lub Złotówki);
 4. podanie imienia dziecka;
 5. ustalenie czterocyfrowego kodu do logowania w aplikacji;
 6. naciśnięcie przycisku ”Wejdź”.

Aby otworzyć konto dziecku należy przygotować jego PESEL, skrócony akt urodzenia i jeden z dokumentów tożsamości: paszport, dowód osobisty, legitymacja szkolna.

Konto dla dziecka Pekao Bank w pakiecie PeoPay KIDS
źródło: pekao.com.pl

Konto dla dziecka Pekao Bank – opinia / podsumowanie

Pakiet PeoPay Kids od Banku Pekao jest ciekawym rozwiązaniem, które ma ułatwić wprowadzenie dziecka w świat finansów. W jego skład wchodzi Konto Przekorzystne dla młodych, Rachunek oszczędnościowy Mój Skarb i mobilna aplikacja.

Dziecko zyskuje także możliwość otrzymania własnej karty debetowej i samo może wybrać jej wzór spośród sześciu udostępnionych.

Konto Przekorzystne dla młodych jest całkowicie darmowe, a rodzic ma możliwość kontrolowania wydatków dziecka w Panelu Rodzica, który znajdzie w swojej aplikacji PeoPay oraz:

 • ustalania dziennych limitów transakcji;
 • wybrania funkcji dostępnych dla pociechy;
 • sprawdzania historii konta;
 • akceptowania/odrzucania zleconych transakcji.

Niemal każdy aspekt konta mogą kontrolować rodzice, włącznie z możliwością wypłacania gotówki. Małą niedogodnością może być jedynie wymóg posiadania rachunku w Pekao przez opiekuna, ponieważ konto pociechy jest z nim połączone.

Do Konta Przekorzystnego dla młodych można dodatkowo założyć rachunek oszczędnościowy, który obecnie dostępny jest z promocyjnym oprocentowaniem.

Po ukończeniu przez dziecko 18 r. ż. rachunek automatycznie przekształca się w konto dla dorosłych, a nastolatek zyskuje możliwość samodzielnego zarządzania swoimi finansami.

Aż do ukończenia 26 roku życia opłata za prowadzenie konta nie będzie pobierana. Natomiast rachunek oszczędnościowy Mój Skarb bank dezaktywuje w ciągu 30 dni od osiągnięcia przez dziecko pełnoletniości.

Atutem oferty Banku Pekao S.A. jest zdecydowanie to, że instytucja ta jest jedną z największych tego typu dzięki czemu zyskujemy gwarancję bezpieczeństwa wszystkich usług i produktów.

Konto dla dziecka Pekao Bank

KONTO DLA DZIECKA PEKAO BANK

KONTO PRZEKORZYSTNE DLA MŁODYCH 0-26 LATKONTO OSZCZĘDNOŚCIOWE MÓJ SKARB 0-6 LAT
Otwarcie i prowadzenie konta0 zł0 zł
Oprocentowanie konta0%7% w promocji przez 6 miesięcy do 5.000 zł
Karta
 • Mastercard PeoPay KIDS – dla dzieci w wieku 6-13 lat
 • Mastercard Debit FX – dla osób w wieku 13-26 lat
Miesięczna opłata za kartę0 zł
Wypłata z bankomatów w Polsce0 zł
Wypłata z bankomatów za granicą0 zł
Zwykły przelew przez internet0 zł
Otwarcie konta
 • w oddziale banku
 • przez bankowość internetową – musisz być klientem banku, np. posiadać Konto Przekorzystne
 • w oddziale banku
 • przez bankowość internetową – musisz być klientem banku, np. posiadać Konto Przekorzystne
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl