KONTO FIRMOWE CREDIT AGRICOLE – KONTO BIZNES

Oferta Konta Biznes w Credit Agricole obejmuje trzy warianty dedykowane przedsiębiorcom o różnym zakresie działalności:

Solista Biznes – dla jednoosobowych działalności gospodarczych;
Sonata Biznes – dla przedsiębiorców zatrudniających pracowników;
Symfonia Biznes – dla właścicieli dynamicznie rozwijających się firm.

Ponadto przedsiębiorcy mogą skorzystać z wsparcia finansowego, szerokiej gamy inwestycji i produktów oszczędnościowych.

Konto powinno sprawdzić się nie tylko w przypadku osób fizycznych, ale także reprezentantów spółek jawnych, partnerskich, z ograniczoną odpowiedzialnością czy komandytowych.

Konto firmowe Credit Agricole – opłaty

Decydując się na współpracę z Bankiem Credit Agricole w ramach aktualnej promocji zyskujemy roczne zwolnienie z opłat za:

 • prowadzenie rachunku;
 • wykonywanie przelewów Elixir w bankowości internetowej lub mobilnej.

Innym sposobem na uniknięcie opłaty związanej z prowadzeniem konta jest spełnianie warunków aktywności, które są inne dla każdego z wariantów.

Standardowa opłata za prowadzenie Konta Solista Biznes wynosi 10 zł, jednak można jej uniknąć po zrealizowaniu przelewu do ZUS lub zapewnieniu wpływów na rachunek w wysokości przynajmniej 2000 zł.

W przypadku Konta Sonata Biznes opłata za prowadzenie konta to 25 zł. Aby jej uniknąć należy wykonać jeden przelew do ZUS i dodatkowo zapewnić wpływy na konto w wysokości 5000 zł lub średniomiesięczne saldo na koncie przynajmniej 5000 zł.

Najwyższa prowizja pobierana jest za prowadzenie Konta Symfonia Biznes i wynosi ona 35 zł. Bank nie pobiera opłaty po jednoczesnym spełnieniu dwóch warunków:

 1. wykonanie jednego przelewu do ZUS;
 2. wpływ na rachunek min. 10 tys. zł lub średniomiesięczne saldo na koncie min. 100 tys. zł.

Karta do konta firmowego

Klienci mają do wyboru aż trzy rodzaje kart płatniczych, które wydawane są bezpłatnie:

 • Visa Business Debit;
 • Visa Business Walutowa w EUR;
 • Visa Business Walutowa w USD.

Przy użyciu wszystkich trzech kart zrealizujemy płatności w sklepach internetowych i punktach stacjonarnych.

Dodatkowo mamy możliwość skorzystania z kilku rodzajów płatności mobilnych: Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay.

Standardowa opłata związana z obsługą karty wydanej do Konta Solista Biznes wynosi 7 zł.

Obsługa kart wydanych do Konta Sonata Biznes i Konta Symfonia Biznes, to koszt 5 zł miesięcznie.

Uniknięcie opłat jest możliwe po zrealizowaniu warunku aktywności uprawniającego do anulowania opłaty za prowadzenie rachunku.

Warto wiedzieć, że posiadania karty debetowej do konta nie jest wymagane i nawet, jeśli się na nią nie zdecydujemy, bez problemu zrealizujemy warunki aktywności wymagane do uniknięcia opłaty za konto.

Bankomaty

Klienci Banku Credit Agricole mogą bezpłatnie korzystać z bankomatów własnych sieci i tych należących do sieci Santander Bank Polska S.A.

W przypadku pozostałych urządzeń pobierana będzie prowizja w wysokości 3% wypłacanej kwoty (min. 5 zł).

Korzystając z bankomatów zagranicznych, wysokość prowizji zależy od tego, w jakiej walucie realizowana jest operacja:

 • 3% (min. 5 zł) dla euro;
 • 4% (min. 10 zł) w przypadku pozostałych walut.

Dużą zaletą oferty jest możliwość bezpłatnego realizowania wpłat gotówkowych we wpłatomatach należących do sieci Credit Agricole.

Ciekawą opcją jest także możliwość realizowania bezpłatnych wpłat u doradcy. Posiadacze Konta Sonata Biznes mogą wykonać 3 takie operacje, a użytkownicy Konta Symfonia Biznes – 5.

Przelewy

Zwykłe przelewy internetowe realizowane między rachunkami są całkowicie darmowe, podobnie jak przelewy kierowane do ZUS i US, zlecenia stałe i polecenia zapłaty.

Z kolei koszt przelewu zlecanego w bankowości internetowej to 1 zł. Prowizja nie zostanie pobrana, jeśli spełnimy warunek zwalniający z opłaty za prowadzenie rachunku.

Koszt realizacji przelewu natychmiastowego wynosi 10 zł dla klientów korzystających z pakietu Solista Biznes i Sonata Biznes.

Bank daje klientom możliwość wykupienia abonamentu ”Przelewy ekspresowe”, którego koszt to 40 zł.

Posiadacze Konta Symfonia Biznes za natychmiastowy przelew zapłacą 7 zł. W celu uniknięcia prowizji należy zrealizować warunek uprawniający do anulowania opłaty za prowadzenie konta.

Koszt europejskiego przelewu SEPA jest taki sam dla wszystkich klientów i wynosi 1 zł, a dodatkowo po spełnieniu warunku uprawniającego do anulowania opłaty za prowadzenie konta może on zostać całkowicie zniesiony.

Najmniej korzystnie wyglądają opłaty związane z realizacją zagranicznych przelewów SWIFT. Prowizja wynosi 0,25%, jednak minimalna pobrana kwota wynosi aż 40 zł (maks. 250 zł).

Warto wspomnieć o przydatnej możliwości korzystania z wsparcia indywidualnego doradcy. Korzystać z niego mogą zarówno posiadacze Konta Sonata Biznes, jak i Konta Symfonia Biznes.

W przypadku klientów korzystających z Konta Symfonia Biznes, bank daje możliwość negocjowania wysokości opłat i prowizji, co należy do rzadkości.

Konto walutowe

Podejmując współpracę z Bankiem Credit Agricole zyskujemy dostęp do wielu dodatkowych produktów i usług z oferty.

Pierwszym z produktów jest konto walutowe, które prowadzić można w trzech najpopularniejszych walutach: dolar amerykański, euro, funt brytyjski.

Rachunek dewizowy daje możliwość rozliczania transakcji w prosty sposób bez konieczności ponoszenia dodatkowych kosztów związanych z przewalutowaniem.

Otwierając rachunek można zamówić do niego kartę debetową Visa Business Walutową w euro lub dolarach. Miesięczny koszt prowadzenia każdego konta walutowego wynosi 10 zł.

Kredyt w rachunku bieżącym

Kredyt w rachunku bieżącym jest linią kredytową przedsiębiorstwa, która w razie potrzeby pozwala na utrzymanie płynności finansowej.

Przedsiębiorcy korzystający z terminali płatniczych mogą skorzystać z limitu do 10 tys. zł (tzw. limit pod wpływy z terminali).

Bank udostępnia klientom limit w wysokości od 10 tys. zł do nawet 400 tys. zł bez dodatkowych zabezpieczeń.

Wniosek kredytowy do banku można złożyć bezpłatnie, a odnawialny limit przyznawany jest na okres jednego roku (istnieje możliwość przedłużenia).

Co ciekawe, bank nie narzuca nam ustalonego harmonogramu spłat, a linia kredytowa jest dostępna już od pierwszego dnia prowadzenia działalności (w przypadku lekarzy i stomatologów).

Kredyt inwestycyjny

Kredyt inwestycyjny jak sama nazwa wskazuje można przeznaczyć na inwestycje w rzeczowy majątek trwały.

Oznacza to, że z jego pomocą można kupić lub wybudować nieruchomość, która będzie związana z prowadzoną działalnością.

Maksymalnie otrzymać można 4 mln złotych, a najdłuższy okres kredytowania wynosi 15 lat.

Leasing Swobodny

Leasing Swobodny jest produktem finansowym przygotowanym przez Europejski Fundusz Leasingowy, dającym możliwość samodzielniej zmiany wysokości rat po zawarciu umowy leasingowej.

Dzięki takiemu rozwiązaniu przedsiębiorcy mogą dopasować wysokość raty do sezonowości biznesu czy aktualnych potrzeb.

Korzystając z leasingu możemy sfinansować zakup dowolnego pojazdu lub sprzętu.

Faktoring

Faktoring jest usługą pozwalającą na wcześniejsze spieniężenie faktur, które zostały wystawione dla kontrahentów.

Z usługi skorzystać mogą ci przedsiębiorcy, którzy prowadzą działalność od minimum jednego roku, a obroty ich firmy wynoszą przynajmniej 2 mln zł rocznie.

Z usługi faktoringu nie mogą skorzystać przedsiębiorcy działający w następujących branżach:

 • usługi budowlane;
 • wolne zawody;
 • agencje reklamowe;
 • pośrednictwo i usługi finansowe;
 • IT;
 • handel bronią lub biżuterią;
 • organizacje charytatywne;
 • fundacje;
 • parafie wyznaniowe;
 • komisy samochodowe;
 • kasyna;
 • kantory;
 • salony gier.

Konto Oszczędzam

Powyższa propozycja jest kontem oszczędnościowym, które prowadzić można w jednej z czterech walut: PLN, EUR, GBP, USD.

Przedsiębiorca może uruchomić maksymalnie cztery konta prowadzone w złotówkach z dzienną kapitalizacją odsetek oraz Konto Oszczędzam (również w PLN) z kapitalizacją kwartalną (oprocentowanie waha się od 0,01% do 0,4% w skali roku).

Rachunki oszczędnościowe w obcych walutach objęte są kapitalizacją kwartalną. Aby zasilać konto oszczędnościowe można samodzielnie realizować wpłaty lub korzystać z automatycznego oszczędzania.

Aplikacja mobilna

Bank udostępnia swoim klientom bardzo przydatne narzędzie, jakim jest aplikacja mobilna.

Dzięki niej w wygodny sposób zrealizujemy przelew i będziemy mieć kontrolę nad bieżącymi rachunkami przedsiębiorstwa. W aplikacji mobilnej można również szybko opłacić faktury.

Jak otworzyć konto firmowe Credit Agricole?

Do otwarcia konta można wykorzystać jedną z czterech udostępnionych metod:

 • przez Internet
 • w aplikacji mobilnej CA24 Mobile
 • w placówce banku
 • telefonicznie

Wybierając pierwszą metodę musimy przygotować dowód osobisty i NIP firmy, a następnie wypełnić formularz kontaktowy znajdujący się na stronie banku.

Po wysłaniu go nie pozostaje nam nic innego jak oczekiwać na połączenie od doradcy bankowego. Umowę do podpisania dostarczy firma kurierska.

Dostęp do konta firmowego możliwy jest z poziomu aplikacji mobilnej CA24 Mobile lub za pośrednictwem bankowości internetowej CA24 Bank.

Klienci, którzy nie chcą podpisywać papierowej wersji umowy, mogą do otwarcia konta wykorzystać mobilną aplikację banku. W tym celu należy przygotować dowód osobisty i numer NIP firmy.

Pierwszym krokiem jest zainstalowanie aplikacji CA24 Otwórz Konto Biznes, którą znajdziemy w sklepie Google Play i App Store. Po uruchomieniu aplikacji należy postępować zgodnie z wyświetlanymi poleceniami.

Do podpisania umowy posłuży jednorazowy kod otrzymany od banku w wiadomości SMS.

Wszystkie dokumenty będą dostępne w aplikacji, a dodatkowo otrzymamy je w mailu od banku.

Po założeniu rachunku biznesowego należy odinstalować aplikację CA24 Otwórz Konto Biznes, a na jej miejsce pobrać CA24 Mobile.

Konto firmowe Credit Agricole – opinia / podsumowanie

Bez wątpienia Konto Biznes oferowane przez Bank Credit Agricole wyróżnia się możliwością wyboru jednego z trzech pakietów.

Co ciekawe, bank przygotował ofertę tak, aby rachunek firmowy rozwijał się razem z przedsiębiorstwem.

Ponadto warto zwrócić uwagę na szeroką ofertę produktów wspomagających finansowanie działalności.

Niestety mankamentem oferty jest niskie oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym i brak takiej karty wielowalutowej, która pozwalałaby na połączenie wszystkich posiadanych rachunków.

Na początek warto wybrać Konto Solista Biznes, które w miarę upływu czasu (i zatrudniania pracowników) można przekształcić w Konto Sonata Biznes, a w późniejszym etapie w Konto Symfonia Biznes, którego głównym celem ma być zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów.

Konto firmowe Credit AgricoleKONTO FIRMOWE CREDIT AGRICOLE

 • Prowadzenie konta – 0 zł przez 12 miesięcy jeżeli konto otwarto w promocji
 • 10 zł – Konto Solista Biznes (0 zł przy realizacji przelewu do ZUS lub wpływach na poziomie min. 2000 zł)
 • 25 zł – Konto Sonata Biznes (0 zł przy 1 przelewie do ZUS + wpływy 5000 zł lub średniomiesięcznym saldzie min. 5000 zł)
 • 35 zł – Konto Symfonia Biznes (0 zł przy 1 przelewie do ZUS + wpływy 10 000 zł lub średniomiesięcznym saldzie min. 100 000 zł)
 • Karty: Visa Business Debit / Visa Business Walutowa w EUR / Visa Business Walutowa w USD (karty z funkcją płatności zbliżeniowych i internetowych)
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę do Konta Solista Biznes – 7 zł (opłaty można uniknąć realizując warunki dot. uniknięcia opłaty za prowadzenie konta)
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce:
 • 0 złotych za wypłaty z bankomatów sieci własnej oraz bankomatów Santander Bank Polska
 • 3% (minimum 5 złotych) za wypłaty z pozostałych bankomatów
 • Wypłaty z bankomatów za granicą:
 • 3% (minimum 5 złotych)jeżeli transakcja realizowana jest w EUR
 • 4% (minimum 10 złotych) za wypłaty realizowane w pozostałych walutach
 • Wpłatomaty Credit Agricole – 0 zł
 • Zwykły przelew przez internet:
 • 0 zł – przelewy między rachunkami
 • 1 zł – przelewy w bankowości internetowej (0 zł – przy spełnieniu warunków dot. uniknięcia opłaty za prowadzenie konta)
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy:
 • 10 zł – w pakiecie Solista Biznes oraz Sonata Biznes (możliwość wykupienia abonamentu „Przelewy ekspresowe” za 40 zł)
 • 7 zł – Konto Symfonia Biznes (0 zł – przy spełnieniu warunków dot. uniknięcia opłaty za prowadzenie konta)
 • Przelew europejski SEPA – 1 zł za przelewy w bankowości internetowej (0 zł – przy spełnieniu warunków dot. uniknięcia opłaty za prowadzenie konta)
 • Przelew zagraniczny SWIFT – 0,25 % (min. 40 zł – max. 250 zł)
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
 • Zlecenie stałe – 0 zł
 • Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay
 • Załóż konto firmowe na tej stronie Credit Agricole
kontobankowebezoplat.pl