KONTO FIRMOWE ING BANK ŚLĄSKI – KONTO DIRECT DLA FIRMY

Dla wspólnot mieszkaniowych i przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą korzystających z uproszczonych zasad księgowości ING Bank Sląski przygotował ofertę Konta Direct dla Firmy.

Posiadacze mają możliwość skorzystania z wielu atrakcyjnych usług usprawniających prowadzenie firmy. Warto zapoznać się szczegółowo z ofertą przed podjęciem decyzji.

Konto firmowe ING Bank Śląski – opłaty

Jak wyżej – konto dedykowane jest osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą i korzystających z uproszczonych zasad księgowości oraz wspólnotom mieszkaniowym.

Zakładając konto w promocji nie zapłacimy nic za jego prowadzenie aż przez dwa lata. Po tym czasie opłata za konto wynosi 19 zł miesięcznie. Aby jej uniknąć należy w poprzednim miesiącu spełnić jeden z poniższych warunków:

 • wykonać 1 przelew do ZUS;
 • wykonać 1 przelew do Urzędu Skarbowego;
 • zapewnić wpływ na konto min. 2000 zł (nie liczą się przelewy z własnych kont firmowych) gotówką lub przelewem.

Karta

Decydując się na zamówienie bezpłatnej karty do konta wybrać możemy pomiędzy:

 • VISA Business zbliżeniowa;
 • Mastercard Business.

Obie obsługują płatności zbliżeniowe oraz posiadają opcję cashbacku. Dodatkowo można skorzystać z programów rabatowych Moje rabaty oraz ”Buy & Smile” (dla karty Mastercard).

Aby korzystać z karty bezpłatnie należy w ciągu miesiąca wykonać płatności nią na kwotę min. 300 zł. W przeciwnym razie bank pobierze opłatę w wysokości 7 zł.

Bankomaty oraz operacje gotówkowe

Korzystanie z bankomatów ING i Planet Cash na terenie Polski jest darmowe. W pozostałych bankomatach zapłacimy prowizję wynoszącą 5 zł.

Tyle samo wynosi prowizja za wypłatę w euro w bankomatach zlokalizowanych w krajach EOG. Korzystanie z pozostałych bankomatów poza Polską wiąże się z opłatą 3% wpłacanej kwoty. Dodatkowo bank nalicza prowizję 3% za przewalutowanie.

W przypadku wpłatomatów sytuacja wygląda nieco inaczej. Do dyspozycji mamy wpłatomaty własne ING oraz Planet Cash. Wpłata jest darmowa, gdy wpłacana kwota jest niższa niż 50 000. Powyżej tej kwoty prowizja wynosi 0,15% od sumy wpłat na konto w danym cyklu rozliczeniowym.

Pobieranie gotówki przy okazji zakupów, tzw. cashback jest darmowy. Korzystając z możliwości wpłaty lub wypłaty gotówki przy okazji wizyty w oddziale banku zapłacimy dodatkowo 0,5% od kwoty (min. 10 zł)

Przelewy

Założenie konta w promocji gwarantuje bezpłatne zwykłe przelewy internetowe przez dwa lata.

Po upływie tego czasu również możemy liczyć na zwolnienie z opłaty, jednak konieczne jest spełnienie warunku: wykonanie przelewu do ZUS lub US albo wpływ na konto min. 2000 zł w miesiącu.

W ofercie znajdziemy darmowe przelewy do ZUS i US oraz polecenia zapłaty. Natychmiastowe przelewy wiążą się z opłatą 10 zł, podobnie jak przelewy zlecone w oddziale banku. Za zlecenie stałe trzeba będzie zapłacić 1 zł.

Dla klientów zlecających przelewy zagraniczne bank daje możliwość uniknięcia opłaty za europejskie przelewy SEPA przez dwa lata po założeniu konta firmowego w promocji.

Poza promocją przelewy są darmowe po spełnieniu warunku aktywności przy uniknięciu opłaty za konto. Gdyby warunek nie został spełniony – jeden przelew to koszt 1,20 zł (spread na euro ok. 6%).

Znacznie mniej korzystne jest zlecanie zagranicznych przelewów SWIFT, ponieważ koszt jednego to aż 40 zł. Do autoryzacji operacji można wykorzystywać kody SMS, które są bezwarunkowo darmowe.

Poza opłatami za konto warto zerknąć na usługi oferowane przez bank, które są równie istotne dla osób prowadzących firmy.

Bankowość internetowa

Bank ING oferuje klientom dostęp do bankowości online zawierającej szereg przydatnych usług. Znajdziemy tam różnego rodzaju przelewy (ekspresowy, na telefon, podatkowy, walutowy) a także stałe zlecenia i polecenia zapłaty.

Strona internetowa daje również możliwość skorzystania z innych produktów banku: kredytów, kont oszczędnościowych, terminala płatniczego, kantoru walutowego, leasingu czy też finansowania faktur.

Używając bankowości online można przy okazji skorzystać z połączonej z nią księgowości online. W ramach tej usługi bank udostępnia następujące moduły:

 • KpiR;
 • ryczałt ewidencjonowany;
 • kadry i płace;
 • fakturowanie;
 • magazyn.

Najbardziej rozbudowanym modułem jest fakturowanie, gdzie mamy możliwość nielimitowanego wystawiania faktur i rachunków także cyklicznych.

W aplikacji można również wysyłać przypomnienia o płatnościach, dodawać faktury z plików i skanów oraz sprawdzać rachunki kontrahentów na ”Białej liście”. Aplikacja przypomina także o terminach płatności i podatkowych.

W ramach modułu służącego do samodzielnego rozliczania przedsiębiorca zyskuje możliwość:

 • prowadzenia Księgi Przychodów i Rozchodów,
 • generowania raportów rocznych,
 • księgowania oraz wysyłania deklaracji podatkowych,
 • rozliczania ryczałtu ewidencjonowanego,
 • ewidencji przebiegu pojazdów,
 • wykonywania remanentu,
 • amortyzacji środków trwałych.

Aplikacja mobilna

Dla klientów aktywnie korzystających ze smartfonów czy tabletów Bank ING udostępnił aplikacje Moje ING z funkcjami dostępnymi na stronie internetowej.

Dodatkowo istnieje możliwość podejrzenia stanu konta i karty kredytowej bez logowania, dodawania paragonów, generowania kodów Blik, szybkich przelewów na telefon, powiadomień PUSH po każdej transakcji oraz płatności za parkingi i autostrady.

Aby zalogować się do aplikacji mobilnej można wykorzystać jedną z trzech dostępnych metod:

 • użycie kodu PIN;
 • odcisk palca (dla telefonów posiadających czytnik linii papilarnych);
 • skan twarzy (opcja dostępna na urządzeniach iPhone posiadających funkcję Face ID, telefonach Google Pixel 4 i 4XL).

Płatności mobilne

Klienci korzystający z portfeli wirtualnych Google Pay i Apple Pay mają możliwość dodania do nich firmowych kart płatniczych i kredytowych. Oprócz tego bank oferuje funkcję Blik-a dla biznesu, która posiada następujące funkcje:

 • kody;
 • płatności zbliżeniowe;
 • przelew na telefon;
 • wpłaty/wypłaty w bankomatach/wpłatomatach własnych banku i Planet Cash.

Bramka płatnicza imoje

Dla firm działających obecnie lub planujących działalność w e-commerce Bank ING udostępnił bramkę płatniczą imoje. Umożliwia ona obsługę płatności za pomocą Blik-a, kart i szybkich przelewów podczas finalizacji zakupu przez klienta.

Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z opcji odroczonej płatności dla klientów indywidualnych i biznesowych.

Platforma Aleo

Bezpłatna platforma Aleo daje dostęp do aktualnych danych wszystkich firm, które są zarejestrowane w KRS i CEIDG. Można również dodać do systemu własną wizytówkę a potrzebne dane wyszukiwać za pomocą trzech różnych wyszukiwarek: po numerze NIP, REGON lub KRS.

Na platformie dostępna jest także usługa ”Finansowania Dostawców”, która opiera się na transakcji faktoringu odwróconego. Dzięki niej dostawcy mają możliwość praktycznie natychmiastowego otrzymania należności za usługi lub towary, a odbiorcy opłacą faktury w terminie dogodnym dla siebie.

Jak założyć konto

Podmioty prowadzące jednoosobową działalność gospodarczą mają do wyboru trzy opcje założenia konta:

 • ”na selfie” w aplikacji mobilnej;
 • w oddziale banku;
 • wypełniając formularz online i podpisując umowę z kurierem.

Dla klientów, którzy dopiero zamierzają otworzyć działalność bank udostępnia możliwość założenia w jednym wniosku online konta firmowego Direct, działalności gospodarczej, Profilu Zaufanego. W przypadku wspólnot otwarcie konta możliwe jest tylko podczas wizyty w oddziale.

Po założeniu konta warto zajrzeć do oferty dodatkowej banku, gdzie znajdziemy produkty oszczędnościowe, terminale płatnicze w telefonie, możliwość finansowania faktur oraz leasing samochodowy.

Kredyt i leasing

Bank ING udostępnia linię kredytową dla firm aż do 500 tys. zł. Bez zabezpieczenia można skorzystać z 200 tys. zł. 

Istnieje również opcja zaciągnięcia pożyczki z obniżoną marżą, pożyczki zabezpieczonej gwarancjami de minimis oraz wyrobienia karty kredytowej z limitem od 1 tys. do 50 tys. zł. Jeśli chodzi o leasing do wyboru są 3 opcje:

 • operacyjny;
 • finansowy;
 • VAT Marża.

Sfinansować można maszyny i urządzenia, samochody osobowe, dostawcze i ciężarowe, fotowoltaikę, sprzęt medyczny, IT i biurowy.

Finansowanie faktur

Firmom, które zajmują się sprzedażą towarów i/lub usług z odroczoną płatnością z pewnością przypadnie do gustu możliwość finansowania faktur.

Bank ING pozwala sfinansować nawet jedną fakturę, ale minimalna wartość poszczególnych faktur ustalona jest na niskim poziomie. Zaletą jest wysoki limit faktoringowy, szybki czas wypłaty środków i przejrzysty sposób naliczania opłat.

Oferta walutowa

Klienci współpracujący z kontrahentami zagranicznymi mają do dyspozycji dwa udogodnienia: rachunek walutowy w EUR, USD, GBP oraz Kantor Walutowy, który jest całkowicie darmowy z poziomu bankowości elektronicznej.

Prowadzenie rachunku w obcych walutach wiąże się z dość wysoką i sztywną opłatą.

Terminal płatniczy

Dla przedsiębiorców wyrażających chęć posiadania terminala płatniczego Bank ING udostępnia również taką możliwość. Umowa z bankiem o terminal może dotyczyć urządzenia przenośnego lub terminala w telefonie.

Monitorowanie transakcji przeprowadzanych na terminalach jest możliwe dzięki usłudze Serwis ING eTerminal oraz platformie ING POS.

Obsługa klienta

W tej dziedzinie niestety znajdujemy wiele niedociągnięć. Czas oczekiwania na kontakt z infolinią jest mocno wydłużony, podobnie jak procedury związane z obsługą reklamacji.

Na minus działa również brak punktów kasowych we wszystkich oddziałach banku.

Konto firmowe ING Bank Śląski – opinia

Konto Direct dla Firmy jest dość ciekawą propozycją na rynku. Warunki pozwalające na zwolnienie z opłat nie są trudne do spełnienia, a pozwalają nieco zaoszczędzić – jest to szczególnie ważne dla jednoosobowych działalności.

Dodatkowe koszty nie są generowane również przez aktywnie używaną kartę. Niewielki wysiłek ma znaczny wpływ na zredukowanie kosztów prowadzenia rachunku firmowego.

Konto firmowe ING Bank Śląski

KONTO FIRMOWE ING BANK ŚLĄSKI – KONTO DIRECT DLA FIRMY

 • PROMOCJA: darmowe konto firmowe przez 2 lata.
 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej korzystającej z uproszczonych zasad księgowości, wspólnoty mieszkaniowej.
 • Prowadzenie konta – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo: 19 zł miesięcznie – opłaty można uniknąć, jeżeli:
 • wykonasz przelew do ZUS LUB
 • wykonasz przelew do US LUB
 • zapewnisz wpływ na rachunek w kwocie min. 2 tys. zł
 • Karta: Visa Business zbliżeniowa / Mastercard Business (płatności zbliżeniowe, cashback, program rabatowy).
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 7 zł (opłaty można uniknąć, jeżeli wykonasz płatności kartą na min. 300 zł w miesiącu).
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce: bankomaty ING i Planet Cash – 0 zł / pozostałe bankomaty – 5 zł.
 • Wypłaty z bankomatów za granicą: wypłata w EUR w krajach EOG – 5 zł + 3% przewalutowanie / pozostałe bankomaty – 3% + 3% przewalutowanie.
 • Wpłatomaty ING i Plante Cash do 50 tys. zł – 0 zł / powyżej tej kwoty – 0,15%.
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% (min. 10 zł) / 0,5% (min. 10 zł).
 • Zwykły przelew przez internet – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo – 1,20 zł lub 0 zł (przy spełnieniu minimum 1 warunku dot. zwolnienia z opłat za prowadzenie konta).
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Przelew SEPA – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo – 1,20 zł lub 0 zł (przy spełnieniu minimum 1 warunku dot. zwolnienia z opłat za prowadzenie konta).
 • Przelew SWIFT – 40 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 1 zł.
 • Blik, Google Pay, Apple Pay.
 • Załóż konto firmowe na tej stronie ING Bank Śląski
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl