KONTO FIRMOWE mBANK – mBIZNES KONTO STANDARD

Klienci biznesowi o różnym statusie organizacyjno-prawnym mogą skorzystać z oferty mBanku i otworzyć w nim firmowe konto mBiznes Standard z funkcjonalną bankowością elektroniczną i wieloma innymi przydatnymi usługami.

Konto firmowe mBank – dla kogo?

Oferta skierowana jest do potencjalnych klientów, którzy prowadzą działalność zarejestrowaną jako:

 • jednoosobowa działalność gospodarcza;
 • spółka cywilna;
 • spółka jawna;
 • spółka partnerska;
 • spółka z ograniczoną odpowiedzialnością;
 • fundacja;
 • stowarzyszenie rejestrowe;
 • spółdzielnia.

Konto nie jest oprocentowane, a samo założenie jest darmowe. Po otwarciu rachunku w promocji, klient otrzymuje zwolnienie z opłaty za prowadzenie konta przez 24 miesiące.

Poza promocją opłata wynosi 19 zł, jednak można jej uniknąć wykonując 1 przelew do ZUS w miesiącu.

Oprócz podstawowego rachunku bank oferuje możliwość utworzenia rachunków pomocniczych. Za konto dodatkowe prowadzone w złotówkach zapłacimy 5 zł, natomiast za konto w walutach obcych – 10 zł.

Karty

Do założonego konta mBank proponuje dwa rodzaje kart:

 • Visa Business Debit;
 • Mastercard Debit Business.

Obie można wykorzystać do płatności internetowych i zbliżeniowych, a nasze środki są dodatkowo chronione dzięki zastosowanej usłudze 3D Secure. Dodatkowo można skorzystać z ciekawego programu rabatowego mBanku.

Wydanie karty jest darmowe, a miesięczna opłata wynosi 7 zł, jednak można zmniejszyć ją do 5 zł wykonując w ciągu miesiąca transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 500 zł.

Dla klientów, którzy otworzyli konto w promocji i zamówili kartę, jest ona darmowa przez 24 miesiące.

Istnieje także możliwość zamówienia dodatkowej karty debetowej za 5 zł. W przypadku karty dodatkowej należy liczyć się z opłatą 5 zł co miesiąc.

Dla klientów szczególnie ceniących detale bank przygotował kartę Visa Foto Business, na której można umieścić logo formy bądź zdjęcie oddające charakter prowadzonej działalności. Tak spersonalizowana karta może stać się jednocześnie wizytówką firmy.

Bankomaty i transakcje gotówkowe

Wypłata z bankomatów na terenie Polski jest bezpłatna przez 2 lata w promocji dla tych klientów, którzy korzystają z bankomatów własnych mBank, Santander Bank, PlanetCash i Euronet.

Poza promocją nie zapłacimy nic w sytuacji, gdy wypłacana kwota to min. 100 zł. Poniżej tej sumy naliczana jest prowizja wynosząca 1,30 zł.

Dla pozostałych bankomatów bank nalicza prowizję 3,5% (min. 5 zł). Korzystną opcją jest wypłacanie gotówki przy użyciu kodu Blik, które jest zupełnie darmowe.

Korzystając z bankomatów za granicą koszty znacznie rosną. Oprócz prowizji wynoszącej 3,5% (min. 5 zł) bank dolicza prowizję za przewalutowanie transakcji wynoszącą 5,9%.

Nieco lepiej wygląda sprawa wpłacania gotówki. Korzystając z wpłatomatów własnych mBank, PlanetCash lub Cashline nie zapłacimy nic.

Podobnie ma się sprawa wpłacania gotówki we wpłatomatach Eurocash w okresie trwania promocji. Po zakończeniu okresu promocyjnego prowizja pobierana za wpłatę we wpłatomacie Eurocash wynosi 0,2%, ale nie mniej niż 2 zł.

Przy wpłacaniu lub wypłacaniu gotówki w oddziale banku musimy liczyć się z opłatą 0,5% (min. 9 zł).

Przelewy

Niestety, mBank poza dwuletnią promocją nie zachęca opłatami. Za każdy zwykły przelew należy zapłacić 1,50 zł (po zakończeniu 24 – miesięcznego okresu promocyjnego).

Jeśli zależy nam na tym, aby pieniądze trafiły do odbiorcy od razu i zdecydujemy się na wykonanie przelewu natychmiastowego, bank policzy za to aż 10 zł. Tyle samo kosztuje zwykły przelew wykonany w oddziale banku.

Bezpłatne są natomiast przelewy do ZUS i US oraz stałe zlecenia i polecenia zapłaty. W dwuletnim okresie promocyjnym nie zapłacimy także nic za przelewy europejskie SEPA. Po tym czasie każdy przelew to koszt 1,50 zł.

Bank podaje informacje o wysokości spreadu walutowego dla euro wynoszącej około 6%. Dla przelewów zagranicznych SWIFT pobierana prowizja wynosi 0,35% kwoty przelewu (min. 25 zł, maks. 200 zł).

Pozytywną informacją jest to, że autoryzacyjne kody SMS są zupełnie darmowe niezależnie od ilości.

Bankowość internetowa i mobilna

Aby ułatwić posiadaczom obsługę konta bank daje możliwość korzystania zarówno z bankowości internetowej jak i aplikacji mobilnej z wieloma przydatnymi funkcjami.

Uwagę przykuwa przede wszystkim mOrganizer Finansów, który udostępnia przedsiębiorcom 9 modułów pomagających zapanować nad budżetem firmy.

Według potrzeb, można zdecydować się na bezpłatną opcję ”Fakturowanie” lub wykupić dostęp do jednego z 4 płatnych pakietów oferujących większą ilość modułów.

Warto zaznaczyć, że elektroniczna księgowość oferowana przez mBank znacznie usprawnia wykonywanie wielu operacji. Jako przykład można przytoczyć moduł ”Moja księgowość”, który sam wylicza podatki do zapłaty a także umożliwia wygenerowanie i wysłanie deklaracji podatkowych i plików JPK_VAT.

Z kolei w module ”Monitoring płatności” przedsiębiorca może ustawić opcję automatycznego wysyłania zawiadomień do kontrahentów zalegających ze spłatą.

Dla większych firm potrzebujących nieco bardziej rozbudowanych narzędzi mBank przygotował w bankowości elektronicznej m.in. opcję wieloosobowej autoryzacji transakcji, która jest zupełnie darmowa.

Oprócz niej klienci znajdą także importu plików z przelewami czy raportu MT940. Dla firm chcących skorzystać z pomocy księgowej udostępniono usługę mKsięgowość Komfort lub Premium, która daje również dostęp do wspomnianych wcześniej modułów.

Bankowość internetowa daje również możliwość wnioskowania o inne produkty banku takie, jak konto walutowe, terminal płatniczy czy kredyt. Przy jej użyciu można także skorzystać z e-dowodu, podpisu elektronicznego czy narzędzia mojeID.

Dla posiadaczy rachunku firmowego mBank udostępnia płatności Google Pay i Apple Pay oraz Blik (również zbliżeniowy).

Konta dodatkowe

Dla firm posiadających wielu kontrahentów istnieje możliwość utworzenia do 50 kont dodatkowych, które można wykorzystać do indywidualnych rozliczeń z dostawcami. Do każdego subkonta można zamówić również osobną kartę.

Prowadzenie dodatkowego rachunku jest oczywiście płatne, jednak cyklicznie organizowane promocje pozwalają uzyskać 5 bezpłatnych kont pomocniczych w PLN oraz po jednym w EUR i USD.

Platforma walutowa

Usługa jaką jest mPlatforma walutowa ma posłużyć klientom do szybkiej wymiany walut z poziomu serwisu transakcyjnego.

Dostępne są także nieco bardziej zaawansowane funkcje jak składanie ofert walutowych z preferowaną ceną zakupu/sprzedaży. Po osiągnięciu odpowiedniego kursu przez wybraną walutę transakcja dokonuje się automatycznie, a wymiana jest bezpłatna.

Bramka płatności Paynow

Usługa Paynow skierowana jest w stronę klientów prowadzących sklepy internetowe, ponieważ umożliwia obsługę różnych form płatności podczas finalizacji zakupów. Dostępne metody to:

 • karta debetowa;
 • Blik;
 • Pay-by-Link;
 • Google Pay.

Każda z nich pozwala na natychmiastowy wpływ środków na konto sprzedawcy co znacznie przyspiesza realizację zamówienia. Bank nie pobiera żadnych opłat za za zwroty i wypłatę środków, a pobierana od transakcji prowizja ma charakter stały i nie jest uzależniona od kwoty obrotu.

Jak założyć mBiznes Konto Standard

Dla podmiotów prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bank udostępnia kilka możliwości. Pierwszą z nich jest wypełnienie wniosku przez internet i podpisanie umowy podczas wizyty kuriera lub w placówce.

Druga to otworzenie konta całkowicie zdalnie. Aby to zrobić niezbędne jest posiadanie smartfona z z anteną NFC i zainstalowaną aplikacją eDO App oraz dowodu osobistego z warstwą elektroniczną (e-dowodu).

Przedsiębiorcy należący do spółki również mogą wnioskować o otworzenie konta za pomocą strony internetowej lub na infolinii. Jednak w ich przypadku podpisane umowy musi nastąpić bezpośrednio w oddziale banku w obecności wszystkich reprezentantów wpisanych do KRS.

Dla przedsiębiorców, którzy posiadają już w mBanku inny produkt (np. konto osobiste) przygotowano duże ułatwienie.

Wypełniając wniosek o mBiznes Konto Standard przez internet będzie można potwierdzić podpisanie umowy kodem autoryzacyjnym SMS. Według zapewnień banku konto firmowe będzie aktywne po pięciu minutach.

Dla klientów, którzy jeszcze nie zarejestrowali działalności bank proponuje wystąpienie o rejestrację działalności, utworzenie mBiznes Konta Standard i założenie Profilu Zaufanego w jednym wniosku.

Bank zarejestruje firmę w CEiDG, ZUS i Urzędzie Skarbowym wraz z nadaniem NIP-u oraz wystąpi do GUS o nadanie numeru REGON. Wszystkie te czynności mBank wykona w imieniu klienta całkowicie bezpłatnie.

Po założeniu konta klienci biznesowi mogą zainteresować się dodatkowymi produktami takimi, jak np. leasing samochodowy, oferta terminali płatniczych czy konto oszczędnościowe.

Podsumowując wszystkie informacje, nie jest to konto dla każdego. Po upłynięciu dwuletniego okresu promocji należy liczyć się z opłatami, które nie należą do najniższych.

Dużym plusem jest aplikacja mobilna i bankowość internetowa, obie na bardzo wysokim poziomie. Dodatkowo bank udostępnia klientom niektóre funkcjonalności za darmo.

Oferta kredytowa i leasingowa

Zarówno młode firmy jak i te, które na rynku są już długie lata mają możliwość skorzystania z przygotowanej przez mBank oferty kredytowej:

 • kredyt w rachunku bieżącym;
 • kredyt obrotowy (zabezpieczony gwarancją de minimis BGK);
 • EKOpożyczka;
 • kredyt dla spółek (nawet 500 tys. bez zabezpieczenia wekslowego);
 • karta kredytowa ze stałą linią kredytową (maks. 100 000).

Dodatkowo można skorzystać z opcji leasingu finansowego lub operacyjnego, którego maksymalny okres wynosi 72 miesiące. Wkład własny jest uzależniony od zakresu planowanego przedsięwzięcia, a pozyskane środki można przeznaczyć m.in. na zakup maszyn lub urządzeń, linii technologicznych lub pojazdów, także transportu ciężkiego.

Terminal płatniczy

Dla przedsiębiorców, którzy korzystają z terminali płatniczych bank daje możliwość dzierżawy a także dofinansowania w ramach Programu Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego (tylko w przypadku pierwszego terminala).

Wybierać można między następującymi urządzeniami:

 • First Data – stacjonarne i przenośne;
 • Planet Pay – przenośne;
 • SumUp – mobilne.

Ponadto mBank udostępnia opcję terminala w telefonie, jednak wtedy możliwe jest tylko przyjmowanie płatności zbliżeniowych.

Warto zaznaczyć, że mBiznes Konto Standard często objęte jest promocjami dedykowanymi nowym klientom. Dla nich też mBank udostępnia szereg udogodnień. Aktualnie mBiznes Konto Standard to jedna z ciekawszych propozycji dla przedsiębiorców.

Konto firmowe mBank

KONTO FIRMOWE mBANK – mBIZNES KONTO STANDARD

 • PROMOCJA: darmowe konto firmowe przez 2 lata.
 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej, spółki jawnej, spółki partnerskiej, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością, fundacji, stowarzyszenia rejestrowego, spółdzielni.
 • Prowadzenie konta – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo – 19 zł miesięcznie (opłaty można uniknąć, jeśli wykonasz min. 1 przelew w miesiącu do ZUS).
 • Karta: Visa Business Debit Mastercard / Debit Business (płatności internetowe i zbliżeniowe, program rabatowy).
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo – 7 zł miesięcznie (opłata może zostać obniżona do 5 zł, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe na min. 500 zł).
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty mBank, Santander Bank, Planet Cash i Euronet – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo – 0 zł, jeżeli wypłata wynosi min. 100 zł (w przeciwnym wypadku 1,30 zł)
 • pozostałe bankomaty – 3,5% (min. 5 zł)
 • wypłata Blikiem – 0 zł
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – 3,5% (min. 5 zł) + 5,9% przewalutowanie transakcji.
 • Wpłatomat:
 • mBank, Planet Cash i Cashline – 0 zł
 • Euronet – 0 zł (standardowo – 0,2%)
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% (min. 9 zł) / 0,5% (min. 9 zł).
 • Zwykły przelew przez internet – 0 zł w promocji przez 2 lata / standardowo – 1,50 zł.
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Przelew SEPA – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo – 1,50 zł.
 • Przelew SWIFT – 0,35% (min. 25 zł – maks. 200 zł).
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Google Pay, Apple Pay, Blik.
 • Załóż konto firmowe na tej stronie mBanku
4.5/5 - 2 głosów
kontobankowebezoplat.pl