KONTO FIRMOWE MILLENNIUM BANK – KONTO MÓJ BIZNES

Klienci biznesowi prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, wspólnicy spółek cywilnych i rolnicy powinni skierować swoją uwagę w kierunku Banku Millennium, który przygotował dla nich ofertę Konta Mój Biznes.

Korzystanie z rachunku może być zupełnie darmowe a początkujący przedsiębiorcy mogą skorzystać dodatkowo z przygotowanych dla nich udogodnień.

Ofertę banku powinni rozważyć przede wszystkim właściciele nowych firm i start-upów, bo to właśnie oni otrzymują preferencyjne warunki na początek. Dodatkowo klienci mogą skorzystać z dodatkowych usług przydatnych podczas prowadzenia działalności gospodarczej i oferty terminali POS.

Konto firmowe Millennium Bank – opłaty

Miesięczny koszt utrzymania rachunku to 20 zł, ale zakładając konto w promocji zyskujemy zwolnienie z opłaty przez 2 lata.

Aby uniknąć opłaty po upływie okresu promocyjnego należy spełnić 1 z 2 warunków:

 • zapewnić wpływ na konto na kwotę min. 1000 zł miesięcznie;
 • wykonać przynajmniej 1 przelew do ZUS lub US w miesiącu.
Klienci mogą również skorzystać z możliwości założenia rachunków dodatkowych:
 • rachunek VAT, którego prowadzenie jest bezpłatne;
 • rachunek pomocniczy w walutach obcych (GBP, EUR, CHF, USD), za który zapłacimy 15 zł miesięcznie.

W ramach promocji również można skorzystać z bezpłatnego prowadzenia rachunków walutowych przez 24 miesiące. Jeśli chodzi o ”wpływy na rachunek” bank nie bierze pod uwagę przelewów wykonanych z rachunków prowadzonych w Millennium Banku, Millennium Domu Maklerskim i Millennium TFI S.A., które należą do właściciela Konta Mój Biznes.

Karta do konta firmowego

Po założeniu konta warto zamówić do niego kartę płatniczą (nie jest obowiązkowa). Bank proponuje klientom kartę Millennium Visa Mój Biznes, która jest kartą zbliżeniową, ale wykorzystamy ją także do płatności internetowych.

Wyposażono ją w usługę 3D Secure, która zapewnia dodatkowe bezpieczeństwo podczas zakupów w sieci. Klienci mają możliwość także skorzystania z bezpłatnego ubezpieczenia karty oraz programu rabatowego Inspiracje.

Wydanie i odnowienie karty są darmowe. Opłata za miesięczne użytkowanie karty wynosi 7 zł, ale można jej uniknąć wykonując nią transakcje na kwotę min. 500 zł w miesiącu.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Wypłata z bankomatów własnych Millennium na terenie Polski jest bezpłatna. Klienci mogą również wypłacać gotówkę z urządzeń należących do Santander Banku i sieci Planet Cash płacąc prowizję w wysokości 1 zł. Korzystanie z pozostałych bankomatów wiąże się z prowizją wynoszącą 3,5% (min. 5 zł).

Chcąc wypłacić gotówkę z bankomatu za granicą należy liczyć się z opłatą, która wynosi 3,5%, min. 5 zł i dotyczy wypłaty w euro w krajach EOG oraz w pozostałych bankomatach zagranicznych. Dodatkowo bank dolicza 2% prowizji za przewalutowanie transakcji.

Za darmo można korzystać z wpłatomatów pod warunkiem, że będziemy pamiętać o limicie wpłat w miesiącu, który wynosi 10 000 zł. Po przekroczeniu tej kwoty zapłacimy prowizję w wysokości 0,4% wartości wpłaty dla nadwyżki powyżej 10 tys. zł.

Niestety, również wpłaty i wypłaty realizowane w oddziałach banku nie są darmowe – każda taka operacja to koszt min. 10 zł (prowizja 0,7%).

Przelewy

Bank daje klientom możliwość bezpłatnego wykonania 20 pierwszych przelewów w miesiącu. Za każdy kolejny przelew zapłacimy 1 zł. Dokładnie tak samo przedstawia się realizacja przelewów europejskich SEPA.

Wyjątkiem są przelewy do ZUS i US, które są całkowicie darmowe. Skorzystanie z przelewu natychmiastowego wiąże się z opłatą w wysokości 10 zł.

Jeśli chodzi o zlecenia stałe, ustanowienie ich nic nie kosztuje, ale każda realizacja to koszt 4 zł. W przypadku polecenia zapłaty ustanowienie go lub modyfikacja nalicza opłatę w wysokości 4 zł, a każda realizacja kosztuje 1 zł.

Mało korzystne jest również zlecanie przelewów zwykłych w oddziale banku – instytucja pobiera opłatę w wysokości aż 25 zł.

Klienci często wykonujący przelewy zagraniczne SWIFT także poniosą dość wysokie koszty – bank pobiera prowizję wynoszącą 0,25%, min. 17 zł, maks. 170 zł.

Miłym akcentem na koniec jest informacja na temat kodów SMS wykorzystywanych do autoryzacji operacji – są całkowicie darmowe bez limitu.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Dla swoich klientów indywidualnych i biznesowych Bank Millennium udostępnił bankowość internetową Millenet, dzięki której użytkownik swobodnie może przełączać się między rachunkiem osobistym i firmowym.

W serwisie transakcyjnym i w aplikacji mobilnej znajdziemy takie informacje, jak:

 • saldo konta;
 • szczegóły rachunku;
 • historia;
 • szczegóły kart kredytowych.

Możemy także zlecać przelewy własne, krajowe, natychmiastowe, na adres e-mail lub numer telefonu, za pomocą kodu QR, do ZUS i US, zwrotne, z rachunku karty kredytowej a także samemu tworzyć kody QR do przelewów, realizować doładowania telefonu, załączać dokumenty (np. zdjęcia paragonów) i wiele innych.

Dodatkowo klienci z dostępem do bankowości internetowej mogą składać przy jej użyciu wnioski o dodatkowe produkty banku: pożyczkę, ubezpieczenie, limit na koncie, podgląd szczegółów produktów inwestycyjnych (np. Programów Inwestycyjno-ubezpieczeniowych).

Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa w bankowości elektronicznej oprócz usługi 3D Secure możemy skorzystać z możliwości blokowania kart lub transakcji spoza Unii Europejskiej, zmiany kodu PIN, ustalania limitów transakcji lub biometrycznego logowania odciskiem palca do aplikacji.

Klienci w bankowości internetowej mogą również skorzystać z ciekawych funkcji i usług, jakimi są:
 • menedżer finansów;
 • kursy walut;
 • zakup biletów komunikacji miejskiej;
 • zakup biletów parkingowych;
 • tworzenie wirtualnych kart płatniczych;
 • opłata za autostrady (Autopay).

Warto również zwrócić uwagę na to, że aplikacja mobilna banku uchodzi obecnie za jedną z najlepszych na rynku mimo tego, że nie oferuje płatności Google Pay, a jedynie Apple Pay, Blik i HCE. Brakuje niestety także możliwości zdalnej wymiany walut w banku, co może być małą niedogodnością dla klientów przeprowadzających transakcje zagraniczne.

Sieć oddziałów Millennium Banku

Obecnie Bank Millennium posiada w swojej sieci ponad 750 oddziałów zlokalizowanych na terenie całej Polski, w których znajdziemy także bankomaty własne z funkcją wpłatomatu. Oprócz tego bank daje możliwość wpłacania gotówki w formie zamkniętej, skorzystania z opcji transportu i wrzutni nocnej, co sprawia, że utarg trafia do banku w dowolnej chwili – nawet w dni wolne.

Oferta kredytowa

Bank Millennium udziela przedsiębiorcom kredytów gotówkowych i inwestycyjnych po spełnieniu jednego z dwóch warunków:

 • klient musi współpracować z Millennium Bankiem przynajmniej 6 miesięcy;
 • klient musi prowadzić działalność gospodarczą bez przerwy od 12 miesięcy.

Naliczane odsetki i prowizje, które związane są z kredytem można wliczyć do kosztów prowadzenia działalności gospodarczej i odliczyć je od podatku.

Inkaso dokumentowe, gwarancja bankowa, faktoring niepełny

Jedną z form płatności (warunkową) stosowaną w obrocie zagranicznym i krajowym jest inkaso dokumentowe. Rozwiązanie to polega na wysyłaniu przez bank eksportera do banku importera dokumentów, które uprawniają do dysponowania towarów pod warunkiem np. zapłaty wskazanej kwoty.

Gwarancja bankowa natomiast jest rozwiązaniem, które ma na celu zwiększenie bezpieczeństwa transakcji i ograniczenie ryzyka spowodowanego nie wywiązaniem się ze zobowiązań przez kontrahenta.

W tym przypadku bank kontrahenta zobowiązuje się zapłacić beneficjentowi gwarancji ustaloną kwotę w momencie, gdy kontrahent nie zrealizował obowiązku zapłaty.

Z kolei faktoring niepełny pomaga sfinansować bieżącą działalność firmy zamieniając należność z faktur na gotówkę. Należy pamiętać o tym, że rozliczenia prowadzone są w złotówkach.

Millennium Leasing

Klienci Banku Millennium mogą skorzystać z dwóch form leasingu: operacyjnego i finansowego, w ramach których dostępne są:

 • samochody osobowe;
 • samochody dostawcze;
 • maszyny;
 • urządzenia;
 • nieruchomości.

Terminal płatniczy

Dla właścicieli punktów handlowo-usługowych przygotowano ofertę terminali POS, które obsługiwane są przez PayTel na preferencyjnych warunkach aż przez kilkanaście miesięcy.

Promocja gwarantuje zwolnienie z opłat przez rok, a poza nią propozycja Millennium Banku szczyci się niskim abonamentem i konkurencyjną prowizją za transakcje bezgotówkowe.

Obsługa klienta

Jeśli chodzi o obsługę klienta Millennium Bank może się poszczycić konsultantami, którzy są przyjaźnie nastawieni do klienta oraz odpowiadają na zadane pytania merytorycznie i dość szybko.

Duże znaczenie ma także bardzo dobrze rozbudowana siec placówek w całej Polsce.

Jak otworzyć konto firmowe Millennium Banku?

Bank daje możliwość otworzenia konta za pomocą kilku sposobów – w zależności od tego, czy jest się już klientem banku, czy nie. 

Pierwszym z nich jest złożenie wniosku o konto na stronie internetowej banku i potwierdzenie tożsamości poprzez zalogowanie się na konto osobiste prowadzone w innym banku lub podczas wizyty w oddziale Millennium Banku.

Obecni klienci banku mogą otworzyć rachunek przy użyciu bankowości elektronicznej. Oczywiście Konto Mój Biznes można otworzyć także podczas wizyty w jednej z placówek.

Konto firmowe Millennium Bank – opinia / podsumowanie

Przedsiębiorcy, szczególnie ci, którzy dopiero rozpoczynają swoją działalność powinni starać się o ograniczenie kosztów tam, gdzie to tylko możliwe.

Jednym z elementów tej strategii jest takie dobranie konta firmowego, by nie generowało zbędnych kosztów. Konto Mój Biznes z pewnością wpisuje się w ten standard.

Bank Millennium oferuje proste sposoby na uniknięcie opłaty za prowadzenie konta i korzystanie z karty płatniczej – nie musimy robić nic poza zwykłą aktywnością na koncie.

Warunki są dość atrakcyjne, jednak na niekorzyść działają wysokie koszty obsługi gotówkowej. Dobrą wiadomością jest udostępnienie darmowych wpłat we wpłatomatach własnych do 10 tys. zł.

Już na pierwszy rzut oka widać, że Millennium Bank wspiera klientów biznesowych, którzy w szczególności zajmują się handlem.

Wskazuje na to oferta usług takich jak inkaso dokumentowe, faktoring czy gwarancja bankowa, które usprawniają pracę firmy i dodatkowo wspomagają zabezpieczenie jej płynności finansowej.

Oprócz tego, dużym plusem jest gwarancja zyskania darmowego (przez rok) terminala płatniczego i niskich prowizji za transakcje bezgotówkowe.

Klienci, którzy często korzystają z opcji wykonywania transakcji zagranicznych mogą ucieszyć się z możliwości otwarcia rachunku pomocniczego w obcych walutach. Ale należy zwrócić uwagę na to, że rozwiązanie to kosztuje niemało i nie da się tego kosztu w żaden sposób uniknąć.

Wadą oferty jest także brak propozycji płatności walutowych. Bank nie wydaje wielowalutowej karty do konta i nie udostępnia zdalnej wymiany walut po korzystnym kursie. Małą zaletą jest jedynie dość niska prowizja za operacje zagraniczne w porównaniu do konkurencji.

Konto Mój Biznes powinno dobrze sprawdzić się w połączeniu z rachunkiem osobistym. Wielu przedsiębiorców nie rozgranicza stanowczo bankowości osobistej i firmowej. A bankowość internetowa i aplikacja mobilna pozwalają na przełączanie się między nimi w wygodny sposób.

Warto rozważyć tę opcję, ponieważ oferowany przez Millennium Bank rachunek Millennium 360º jest jednym z lepszych na rynku a dodatkowo można skorzystać z atrakcyjnych promocji.

Najniższe koszty Konta Mój Biznes uzyskać można wtedy, gdy obsługuje się je głównie zdalnie. Tutaj jednak warto mieć na uwadze niewielką pulę darmowych przelewów.

Konto Mój Biznes powinno spełnić oczekiwania tych firm, które jeszcze w pełni nie rozwinęły swoich skrzydeł i nie przeprowadzają sporej liczby operacji. Ale jednocześnie zależy im na jak najlepszym odciążeniu firmowego budżetu.

Konto firmowe Millennium Bank

KONTO FIRMOWE MILLENNIUM BANK – KONTO MÓJ BIZNES

 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej, spółki cywilnej, rolnika
 • Prowadzenie konta – 0 zł przez 2 lata w promocji / standardowo – 20 zł miesięcznie
 • Opłaty standardowej za prowadzenie konta można uniknąć, jeżeli:
 • wykonasz przynajmniej 1 przelew w miesiącu do ZUS lub US LUB
 • zapewnisz wpływ rachunek min. 1 tys. zł
 • Karta: Millennium Visa Mój Biznes (płatności internetowe i zbliżeniowe, darmowe ubezpieczenie karty, 3D Secure, program rabatowy)
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 7 zł (opłaty można uniknąć, jeżeli wykonasz transakcje kartą na min. 500 zł / mies.)
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty własne – 0 zł
 • bankomaty Santander Bank i Planet Cash – 1 zł
 • pozostałe – 3,5% (min. 5 zł)
 • Wypłaty z bankomatów za granicą: 3,5% (min. 5 zł) + 2% za przewalutowanie
 • Wpłatomaty banku:
 • do 10 tys. zł w miesiącu – 0 zł
 • nadwyżka powyżej 10 tys. zł w miesiącu – 0,4% wartości wpłaty
 • Cashback – 2 zł
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,7% (min. 10 zł)
 • Zwykły przelew przez internet: 20 pierwszych w miesiącu – 0 zł / każdy następny – 1 zł
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł
 • Przelew SEPA: 15 darmowych w miesiącu / poza pakietem – 1,50 zł
 • Przelew SWIFT: 0,25% (min. 30 zł – maks. 120 zł)
 • Polecenie zapłaty – 0 zł
 • Zlecenie stałe – 15 darmowych w miesiącu / poza pakietem – 1,50 zł
 • Google Pay, Apple Pay, Blik
 • Załóż konto firmowe na tej stronie Millennium Banku
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl