KONTO FIRMOWE NEST BANK – BIZnest KONTO

Oferta dedykowana klientom biznesowym od Nest Banku wygląda bardzo atrakcyjnie. Powinni się nią zainteresować przede wszystkim Ci, którzy chcą ograniczyć koszty bankowe, nie rezygnując przy tym nowoczesnej bankowości i wielu przydatnych usług.

Mimo, że Nest Bank nie należy do największych instytucji w Polsce, przygotował ofertę, która śmiało może konkurować z innymi dostępnymi na rynku.

Konto firmowe Nest Bank – opłaty

BIZnest Konto dedykowane jest szerokiej grupie odbiorców biznesowych niezależnie od formy prawnej. Skorzystać mogą przedsiębiorcy prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą, spółki a także inne podmioty jak np. fundacje czy stowarzyszenia.

Rachunek nie jest oprocentowany, nie zapłacimy nic za otwarcie go i comiesięczne utrzymanie.

Bank daje możliwość utworzenia dodatkowych rachunków pomocniczych. Opłata za te prowadzone w złotówkach to 10 zł miesięcznie, rachunki walutowe (EUR, USD, GBP) są darmowe.

Karta

Decydując się na kartę do konta nie mamy niestety wyboru. Bank oferuje tylko Visa Business. Karta przystosowana jest do wykonywania płatności internetowych i zbliżeniowych, a jej wydanie i miesięczna opłata wynoszą 0 zł.

Oprócz niej można zamówić dodatkową kartę debetową. Samo jej wydanie kosztuje 25 zł. Opłata za korzystanie z niej pobierana jest raz w roku i wynosi 25 zł, a więc to całkiem atrakcyjna stawka.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie w Polsce z bankomatów Euronet i wypłat Blik jest darmowe. Niestety korzystając z urządzeń innych banków należy liczyć się z opłatą w wysokości 6 zł.

Podobnie wygląda sprawa używania bankomatów poza granicami kraju – oprócz opłaty 6 zł za operację bank dolicza 4,9% prowizji za przewalutowanie.

Dobre informacje są takie, że darmowe jest wpłacanie gotówki za pomocą wpłatomatu oraz pobieranie jej przy okazji robienia zakupów (cashback).

Chcąc skorzystać z opcji wpłacenia lub wypłacenia gotówki bezpośrednio w oddziale banku również należy przygotować się na opłatę, która wynosi 0,5% od kwoty (min. 10 zł).

Przelewy

Tutaj dobre informacje: zwykłe przelewy internetowe oraz te do ZUS i US a także stałe zlecenia są darmowe. Zapłacimy natomiast za przelewy natychmiastowe – 10 zł.

Kolejna opłata związana jest z poleceniami zapłaty – każda realizacja to koszt 5 zł. Dla klientów wykonujących przelewy zagraniczne mamy dobre i złe wieści.

Dobre są takie, że europejskie przelewy SEPA są zupełnie darmowe (spread na EUR ok. 6%). Złe natomiast dotyczą przelewów zagranicznych SWIFT – koszt wykonania jednej takiej operacji to aż 50 zł.

Na koniec pozytywny akcent – kody SMS wykorzystywane do autoryzacji transakcji są bezpłatne niezależnie od wykorzystanej ilości.

Warto zwrócić uwagę na ograniczenia dostępu do gotówki. Bez najmniejszego problemu wypłacimy kwoty do 10 000 zł. Powyżej tej sumy konieczne jest zgłoszenie chęci pobrania w placówce 2 dni wcześniej.

Kolejne ograniczenia dotyczą limitu dziennej wypłaty gotówki kartą lub mobilnie. Maksymalnie dostaniemy 20 000 zł, przy czym w ciągu dnia można wykonać 10 takich operacji.

BIZnest Konto powinno sprawdzić się osobom samozatrudnionym, mikro firmom, firmom handlowo-usługowym oraz tym, które prowadzą interesy z zagranicznymi kontrahentami.

Jest to dobra opcja także dla tych, którzy rozpoczynają działalność gospodarczą ze względu na niskie opłaty. Minusem jest to, że nie otrzymają od banku wsparcia kredytowego na początku współpracy.

Niestety Nest Bank niezbyt często organizuje promocje dla klientów. Warto jednak śledzić informacje o nich na bieżąco.

Firmy handlowo-usługowe

Nawet najlepsza bankowość elektroniczna i mobilna nie wystarczy aby zaspokoić potrzeby firm handlowo-usługowych, które na co dzień operują gotówką.

Wychodząc im naprzeciw Nest Bank oferuje bezpłatne korzystanie z wpłatomatów Euronet. Dla tych, którzy z jakiegoś powodu dotąd nie korzystali z terminali płatniczych, a chcieliby zacząć, bank oferuje bezterminową promocję, w której można zgarnąć 400 zł premii za podpisanie umowy o dzierżawę terminala.

Oprócz tego można zyskać wiele innych profitów za dołączenie do programu Polska Bezgotówkowa.

Bankowość wirtualna

BIZnest Konto to również atrakcyjna oferta dla przedsiębiorców ceniących swój czas. Bank daje możliwość załatwiania prawie wszystkich spraw przez internet.

Ułatwienia są dostępne od samego początku, bo nawet założenie konta nie wymaga obecności w placówce. Wniosek można złożyć na stronie internetowej banku, a autoryzację wykonać za pomocą przelewu z własnego konta osobistego.

W tym przypadku Nest Bank wypada na tle konkurencji całkiem korzystnie, gdyż inne banki mimo opcji wnioskowania o konto on-line oczekują dopełnienia formalności w oddziale.

To, że w aplikacji internetowej i mobilnej można wykonywać podstawowe operacje jak przelewy, zakładanie depozytów czy wnioskowanie o kartę jest oczywiste.

Jednak Nest Bank oferuje o wiele większe możliwości, omówmy kilka z nich. Właściciele firm z pewnością docenią najbardziej opcję zarządzania uprawnieniami dostępu do rachunku.

Usługa ta daje także możliwość otrzymywania przez osoby potwierdzające powiadomień o transakcjach oczekujących na realizację za pomocą SMS, e-mail lub push. Równie interesująco wygląda funkcjonalność o nazwie Moje finanse.

Podmioty prowadzące działalność jednoosobową mogą dzięki niej mieć wgląd do salda i wykonanych operacji na rachunkach w innych bankach a także zarządzać nimi.

Dzięki tej usłudze można również przenieść zdefiniowanych odbiorców z innych banków do Nest Banku a także dokonać transferu środków.

Oprócz tego przedsiębiorcy otrzymują dostęp do analizy wpływów i wydatków na wszystkich posiadanych kontach. Dla tych, którzy chcieliby skorzystać z pomocy kredytowej również znajdzie się coś przydatnego.

Z poziomu bankowości internetowej wnioskować można zarówno o kredyt w rachunku jak i karty kredytowe.

To nie wszystkie ciekawe funkcje oferowane przez bank w aplikacji mobilnej i bankowości internetowej. Warto wspomnieć także o:

 • identyfikacji biometrycznej przy użyciu Face ID lub odcisku palca podczas logowania do aplikacji;
 • możliwości ustawienia mobilnego hasła zamiast powiadomień SMS do autoryzacji transakcji w aplikacji;
 • dostępie do finansów firmowych i osobistych przy użyciu jednego hasła i loginu – system pokazuje wyraźny komunikat dla użytkownika odnośnie tego, czy znajduje się w strefie prywatnej czy biznesowej;
 • możliwości personalizacji aplikacji i dostosowania jej do swoich preferencji;
 • opcji wysyłki numeru konta na numer telefonu lub adres mailowy.

Aby lepiej poznać funkcjonalności proponowane przez bank warto zapoznać się z udostępnioną na stronie internetowej mapą.

Oferta kredytowa

Mimo dostępności szerokiej oferty kredytowej Nest Banku nie ma dobrych informacji dla nowych przedsiębiorców. Przygotowana oferta skierowana jest dla firm obecnych na rynku od min. 2 lat. Dla nich to bank proponuje następujące opcje:

 • BIZnest Limit w Koncie;
 • BIZnest Kredyt w różnych wersjach;
 • kredyty z gwarancjami różnych instytucji.

Jak zapewnia bank, pieniądze trafią na konto kredytobiorcy bardzo szybko. Ogromną zaletą jest możliwość obniżenia kosztów kredytowania dzięki gwarancjom z innych źródeł, jednak brak propozycji kredytowych dla nowych przedsiębiorstw to spore niedociągnięcie ze strony banku.

Nadwyżki finansowe

W momencie, gdy przychody firmy są większe niż wydatki i mamy do dyspozycji nadwyżkę finansową warto pomyśleć o jej rozsądnym zagospodarowaniu.

Może to być nawet na krótki czas (np. do momentu, gdy trzeba będzie opłacić kolejne faktury). Dzięki ofercie Nest Banku mamy taką możliwość.

Pierwszą propozycją jest konto oszczędnościowe z oprocentowaniem opartym na wskaźniku WIBOR 3M. Na zachętę bank proponuje promocję, w której w miesiącu otwarcia konta i w dwóch kolejnych zgromadzone środki objęte są podwyższonym oprocentowaniem.

Oprócz rachunku oszczędnościowego zgromadzone środki można ulokować na lokatach terminowych od 7 dni do 36 miesięcy. Kwota jaką można zdeponować mieści się w przedziale od 1 000 do 1,5 mln zł.

Oferta walutowa

Dla klientów współpracujących z zagranicznymi kontrahentami bank przygotował ofertę walutową, która jednak nie jest zbyt rozbudowana. Przede wszystkim bank nie obsługuje gotówki w obcych walutach.

W udostępnionej ofercie mamy 10 walut: USD, EUR, GBP, CHF, CZK, DKK, HUF, NOK, RON, SEK, dla których otworzenie konta i utrzymanie go jest bezpłatne.

Wysokość innych opłat uzależniona jest od waluty, w której prowadzony jest rachunek. Niestety bank nie udostępnia usługi kantoru walutowego.

Zamiast tego można skorzystać z płatnej usługi Korzystnego przewalutowania z dużo niższym spreadem niż standardowo. Tabela kursowa zmienia się od 9:00 do 17:00 co 30 min.

Dodatkowe usługi

W zakresie usług ułatwiających zarządzanie rachunkiem bank również nie ma wiele do zaoferowania. Do dyspozycji mamy dwie opcje:

 • portal Obsługa faktur – pozwala na dostarczanie faktur księgowym bez konieczności wychodzenia z domu i monitorowanie ich działań, a także wystawianie nowych faktur i wysyłanie przypomnień do klientów;
 • Faktoria (faktoring) – dzięki tej usłudze bank bierze na siebie płatność za wystawione faktury i ryzyko związane z otrzymaniem należności.

Otwarcie konta

Jak wspomniano wcześniej, otworzenie konta nie wymaga wizyty w oddziale banku. Na stronie internetowej udostępniony jest wniosek, który może złożyć każda osoba uprawniona do reprezentowania firmy czy organizacji.

Klienci prowadzący jednoosobową działalność gospodarczą mogą skorzystać z możliwości otwarcia BIZnest Konta podczas wideo konsultacji z doradcą. Wystarczy mieć przy sobie dowód osobisty i telefon.

Dla firm o innej strukturze prawnej do utworzenia rachunku można wykorzystać metodę weryfikacji przelewem z konta osobistego w innym banku. Banki brane pod uwagę to:

 • Alior Bank;
 • ING Bank Śląski;
 • mBank;
 • Bank Pekao;
 • Santander Bank Polska.

Po otrzymaniu przelewu Nest Bank porównuje dane z tymi, które zostały wprowadzone we wniosku a o dalszych krokach informuje mailowo. Z tej opcji nie można skorzystać w sytuacji, gdy konto, z którego chcemy wykonać przelew weryfikacyjny zostało dopiero co otwarte z jego wykorzystaniem.

Po uzupełnieniu pola NIP bank automatycznie zaczytuje wiele danych z Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej.

Przed samym wysłaniem wniosku na podany numer telefonu zostanie wysłany kod autoryzacyjny potwierdzający chęć założenia BIZnest Konta.

Z kolei na adres e-mail bank wyśle zestaw dokumentów: tabele opłat, prowizji i oprocentowania, wzór umowy ramowej, regulamin prowadzenia rachunków.

Jeśli nie chcemy korzystać z opisanych wyżej możliwości założenia konta, warto zainteresować się opcją podpisania umowy z kurierem po złożeniu wniosku on-line. Oczywiście można również udać się bezpośrednio do placówki banku.

Konto firmowe Nest Bank – opinia

Podsumowując, Nest Bank oferuje kilka opcji, których u konkurencji nie znajdziemy (np. nielimitowane bezpłatne przelewy internetowe).

Dostaniemy także dostęp do naprawdę rozbudowanej bankowości internetowej i aplikacji mobilnej, w których można zarządzać wieloma usługami.

Konto jest godne polecenia osobom samozatrudnionym i mikro firmom, które dzięki niemu będą mogły zminimalizować koszty bankowe.

BIZnest Konto można też zarekomendować podmiotom działającym w branży handlowo-usługowej ze względu na darmowe wpłaty gotówki we wpłatomatach Euronet.

Niestety bank nie może szczycić się ofertą walutową. Oferowane usługi to zaledwie namiastka tego, czego potrzebują firmy obsługujące zagranicznych kontrahentów.

Konto firmowe Nest Bank

KONTO FIRMOWE NEST BANK – BIZnest KONTO

 • PROMOCJA: nawet 1650 zł premii.
 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej, spółek, innych podmiotów gospodarczych (np. fundacji, stowarzyszeń).
 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł. 
 • Karta: Visa Business (płatności internetowe i zbliżeniowe).
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce: Euronet – 0 zł / pozostałe – 6 zł / wypłaty Blikiem – 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – 6 zł + 4,9% prowizji za przewalutowanie.
 • Wpłatomaty – 0 zł.
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,5% (min. 10 zł) / 0,5% (min. 10 zł).
 • Zwykły przelew przez internet – 0 zł.
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Przelew SEPA – 0 zł.
 • Przelew SWIFT – 50 zł.
 • Polecenie zapłaty – 5 zł.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay.
 • Załóż konto firmowe na tej stronie Nest Banku
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl