KONTO FIRMOWE PEKAO – KONTO PRZEKORZYSTNE BIZNES

Dla klientów biznesowych Bank Pekao SA przygotował ciekawą propozycję, jaką jest Konto Przekorzystne Biznes. Niewielka aktywność na koncie pozwala uniknąć wielu opłat, a dodatkowo bank oferuje nowoczesną aplikację mobilną PeoPay z płatnościami Blik, Google Pay, Apple Pay i funkcją wielowalutową.

Konto Przekorzystne Biznes przeznaczone jest zarówno dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą jak i dla dużych spółek czy stowarzyszeń rejestrowanych. Ze względu na różnorodność odbiorców, bank przygotował szeroką ofertę usług.

Konto Przekorzystne Biznes powinno zainteresować również klientów, którzy podczas wykonywania transakcji często korzystają z obcych walut – w tym momencie oferta Banku Pekao SA jest jedną z lepszych ofert na rynku.

Konto firmowe Pekao Bank – opłaty

Samo prowadzenie działalności gospodarczej i związane z nim koszty to duże obciążenie finansowe dla przedsiębiorców. Co za tym idzie, klienci poszukują kont, które nie tylko będą łatwe w obsłudze, ale także stosunkowo tanie.

Konto Przekorzystne Biznes dedykowane jest firmom, które w ciągu roku osiągają przychody ze sprzedaży niższe niż 5 mln zł. Korzystać z niego mogą zarówno przedsiębiorcy prowadzący działalność jednoosobową, firmy z uproszczoną rachunkowością, wspólnoty mieszkaniowe i zarządy wspólnot a także fundacje i stowarzyszenia.

Bank nie pobiera żadnej opłaty za otwarcie konta. Miesięczny koszt utrzymania konta to zaledwie 9 zł, jednak uniknięcie tej opłaty jest bardzo proste. Aby rachunek był darmowy należy:

 • wykonać przelew do ZUS/US lub
 • zapewnić wpływ na rachunek min. 2000 zł lub
 • rozliczyć przynajmniej jedną transakcję z terminala wydanego przez bank lub
 • wykonać jedną transakcję wymiany walut lub
 • opłacić jedną ratę leasingu w Pekao Leasing.

Dodatkowo dla firm, które są na rynku krócej niż rok, a także dla organizacji pożytku publicznego konto jest bezwarunkowo darmowe przez 12 miesięcy. Bank oferuje także możliwość otworzenia rachunku pomocniczego, a prowadzenie go to koszt 10 zł.

Przy zakładaniu konta do wyboru są dwa rodzaje kart:
 • karta Visa Business;
 • karta wielowalutowa Mastercard Business.

Wizerunek kart możemy dostosować do swoich preferencji, obie umożliwiają wykonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych w obcych walutach.

Samo wydanie i odnowienie karty są zupełnie darmowe jednak bank pobiera za nią opłatę w wysokości 8 zł na miesiąc. Aby jej uniknąć należy wykonać przy jej użyciu transakcje bezgotówkowe na łączną kwotę min. 500 zł w miesiącu.

Jeśli chodzi o korzystanie z bankomatów na terenie Polski, bankomaty własne banku są zupełnie darmowe. W przypadku bankomatów obcych prowizja za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu nie jest pobierana.

Pozostałe wypłaty wiążą się z opłatą w wysokości 2% kwoty, nie mniej niż 5 zł. Te same warunki dotyczą korzystania z bankomatów za granicą.

Przy wpłacaniu gotówki we wpłatomacie własnym banku nie zapłacimy nic jeśli wpłacana kwota nie przekroczy 100 tys. miesięcznie. Po przekroczeniu tej sumy prowizja wynosi 0,2%. Korzystanie z wpłatomatów oznaczonych logiem Blik również wiąże się z pobraniem prowizji w wysokości 0,4%, min. 2 zł.

Niewielka opłata pobierana jest także za wypłacanie gotówki podczas zakupów (cashback), kwota prowizji wynosi 2 zł.

Przy wpłacaniu gotówki bezpośrednio w oddziale banku, trzeba liczyć się z opłatą wynoszącą 0,3% wpłacanej sumy, nie mniej niż 8 zł. Natomiast przy wypłacaniu pieniędzy w oddziale do 10 tys. miesięcznie nie zapłacimy nic. Po przekroczeniu tej kwoty bank pobiera prowizję 0,3%, min. 8 zł.

Jeśli chodzi o wykonywanie przelewów, to wszystkie wewnętrzne przelewy są bezpłatne. Dodatkowo bank przygotował pakiet 15 bezpłatnych przelewów lub zleceń stałych do innych banków, z którego można korzystać w każdym miesiącu.

Po wykorzystaniu pakietu każdy przelew kosztuje 1,50 zł. Darmowe są również przelewy wykonywane przy użyciu aplikacji PeoPay, polecenia zapłaty, a także te przelewy, które trafiają do ZUS i US.

Jeśli zależy nam, aby pieniądze trafiły do odbiorcy od razu możemy skorzystać z opcji przelewu natychmiastowego. Koszt takiej transakcji to 10 zł.

Będąc w oddziale banku również możemy wykonać zwykły przelew, jednak w przypadku tej operacji należy liczyć się z opłatą 15 zł. Autoryzacja operacji przy użyciu kodów SMS jest bezpłatna dla pierwszych 20 kodów w miesiącu.

Po wykorzystaniu tej puli za każdy kod naliczana jest opłata wynosząca 0,30 zł. Wychodząc naprzeciw klientom, którzy wykonują przelewy zagraniczne bank proponuje następujące warunki:

 • 15 darmowych przelewów europejskich (SEPA) w miesiącu (po wykorzystaniu tej puli koszt jednego przelewu to 1,50 zł);
 • przelewy zagraniczne (SWIFT) z oprocentowaniem 0,25% – min. 30 zł, maks. 120 zł.

Korzystanie z konta z niewielką nawet aktywnością daje już możliwość zwolnienia z dwóch opłat. Jako, że bank udostępnia aż 5 możliwości uniknięcia opłaty za prowadzenie konta, jest to bardzo proste do zrealizowania.

Oferta walutowa

Dla firm, które realizują znaczne ilości przelewów zagranicznych, bank przygotował takie udogodnienia, jak:

 • bezpłatne rachunki pomocnicze w aż 20 obcych walutach;
 • pakiet 15 bezpłatnych przelewów SEPA w miesiącu;
 • brak opłat za otrzymane przelewy dewizowe.

Zakładając Konto Przekorzystne Biznes bank daje możliwość skorzystania z Kantoru Pekao24 z konkurencyjnymi kursami walut. Aby aktywować usługę należy udać się osobiście do oddziału banku lub skontaktować z infolinią.

Po aktywacji usługa dostępna jest zarówno w aplikacji mobilnej Peopay jak i w bankowości internetowej. Wymiana walut między własnymi rachunkami dewizowymi w Pekao SA jest traktowana jak przelew wewnętrzny, dzięki temu pieniądze dostępne są od razu po zrealizowaniu transakcji.

Kolejne ułatwienie proponowane przez bank to karta wielowalutowa. Może być przypisana do konta firmowego, a także do innych kont prowadzonych w euro, dolarach, funtach, frankach szwajcarskich.

Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest rozliczanie transakcji bezgotówkowych bezpośrednio w danej walucie, co pozwala uniknąć prowizji i kosztów przewalutowania.

Również transakcje z konta prowadzonego w PLN wykonane przy użyciu karty wielowalutowej rozliczane są po kursie Mastercard bez pobierania prowizji za przewalutowanie.

Konto firmowe Pekao dla mikroprzedsiębiorców i detalistów

Dzięki temu, że bank oferuje atrakcyjne warunki Konto Przekorzystne Biznes doskonale sprawdzi się dla młodych firm, które stawiają na rynku swoje pierwsze kroki.

Bank już na samym początku proponuje ułatwienie związane z formalnościami. Przy wypełnianiu wniosku w Pekao24 lub w aplikacji mobilnej można za jednym zamachem otworzyć konto firmowe i zarejestrować działalność gospodarczą. Wymagane jest posiadanie profilu zaufanego.

Dodatkowo dla takich firm prowadzenie rachunku jest bezwarunkowo darmowe przez rok. Ze względu na niewielki zakres działalności nie powinno być również problemu ze zmieszczeniem się w limitach bezpłatnych operacji, co pozwala dodatkowo zaoszczędzić.

Dla właścicieli punktów handlowo-usługowych bank oferuje terminal płatniczy, za który nie jest pobierana opłata za dzierżawę nawet przez 18 miesięcy. Program Polska Bezgotówkowa zapewnia bezpłatne 12 miesięcy + dodatkowe 6 w ramach promocji wewnętrznej banku. Standardowa prowizja wynosi od 30 zł do 50 zł miesięcznie, w zależności od wybranego modelu, natomiast prowizja od transakcji kartą to 0,7%.

Oferta kredytowa

Bank Pekao SA proponuje także posiadaczom Konta Przekorzystnego Biznes bardzo szeroką ofertę kredytową:

 • kredyty obrotowe i inwestycyjne;
 • kredyty dla mikroprzedsiębiorstw z gwarancją EFI EaSI;
 • Pożyczkę Przekorzystną Biznes;
 • kredyt technologiczny;
 • kredyt dla podmiotów, które ubiegają się o dotacje z funduszy unijnych.

Dodatkowo można pokusić się o założenie karty kredytowej MOTO Biznes, która umożliwia otrzymanie zwrotu za bezgotówkowe płatności na wszystkich stacjach paliw na terenie Polski (nie więcej niż 50 zł w cyklu rozliczeniowym).

Aplikacja mobilna PeoPay

Klienci lubiący technologiczne rozwiązania mają możliwość skorzystania z nowoczesnej bankowości mobilnej PeoPay. Używając jej zyskujemy dostęp do historii konta, możliwość wypłaty gotówki z bankomatu i szybsze opłacanie faktur za pomocą skanowania numeru rachunku.

Dodatkowo posiadając kilka kont w Banku Pekao można powiązać je w aplikacji i przełączać między nimi bez konieczności logowania za każdym razem. Aplikacja PeoPay udostępnia użytkownikom takie funkcjonalności, jak:

 • przelewy na rachunki krajowe;
 • przelewy na numer telefonu;
 • płatności Blik, Google Pay, Apple Pay;
 • płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR;
 • zbliżeniowe płatności telefonem – warto zaznaczyć, że płatności mogą być wykonywane również w innych walutach za granicą bez konieczności przewalutowania.

Założenie konta

W celu założenia Konta Przekorzystnego Biznes można udać się do oddziału banku lub skorzystać z opcji bez wychodzenia z domu.

Aby to zrobić należy prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą i posiadać konto osobiste w Banku Pekao.

Klienci spełniający te warunki mogą wypełnić wniosek na stronie internetowej banku, a następnie otworzyć konto używając do tego aplikacji mobilnej PeoPay metodą ”na selfie”.

Konto firmowe Pekao Bank – opinia

Naszym zdaniem, konto firmowe Banku Pekao to aktualnie jeden z najlepszych rachunków dla małych i średnich przedsiębiorców, biorąc pod uwagę jego funkcjonalność oraz opłaty.

A dodatkowo bank praktycznie zawsze ma promocje dla nowych klientów, dzięki którym można zdobyć nawet kilka tysięcy złotych premii. Aktualnie można liczyć także na zwolnienie z opłat za prowadzenie konta przez 1 rok!

Atutem oferty Pekao dla biznesu jest również jego bardzo duża sieć placówek stacjonarnych oraz nowoczesna bankowość internetowa. Aplikacja PeoPay pozwala np. sprawnie przełączać się pomiędzy kontem firmowym a prywatnym.

Dużą zaletą rachunku firmowego Pekao jest na pewno to, że można je otworzyć i aktywować online nawet w 15 minut.

 

Konto firmowe Pekao Bank

KONTO FIRMOWE PEKAO – PRZEKORZYSTNE BIZNES

 • PROMOCJA: nawet 2000 zł premii + zwolnienie z opłat przez 1 rok.
 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej, firmy z uproszczoną rachunkowością, wspólnoty mieszkaniowej, zarządu wspólnot, fundacji i stowarzyszenia.
 • Rachunek tylko dla firm o rocznych przychodach ze sprzedaży nieprzekraczających 5 mln zł. 
 • Prowadzenie konta – 0 zł w promocji / standardowo – 9 zł miesięcznie.
 • Opłaty standardowej można uniknąć, jeżeli:
 • wykonasz przelew do ZUS / US LUB
 • zapewnisz wpływ rachunek min. 2 tys. zł LUB
 • rozliczysz min. 1 transakcję z terminala wydanego przez bank LUB
 • wymienisz walutę min. 1 raz LUB
 • opłacisz min. 1 ratę leasingu w Pekao Leasing
 • opłata nie jest naliczana przez pierwszy rok dla firm działających krócej niż 1 rok oraz organizacjom pożytku publicznego (bezwarunkowo)
 • Karta: Visa Business / wielowalutowa Mastercard Business (płatności internetowe i zbliżeniowe).
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 8 zł (opłaty można uniknąć, jeżeli wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą na min. 500 zł / mies.).
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty własne i 2 pierwsze wypłaty z pozostałych bankomatów w miesiącu – 0 zł
 • pozostałe – 2% (min. 5 zł)
 • Wypłaty z bankomatów za granicą: 2 pierwsze wypłaty w miesiącu – 0 zł / każda kolejna – 2% (min. 5 zł)
 • Wpłatomaty banku:
 • wpłaty do 100 tys. zł / mies. – 0 zł
 • wpłaty powyżej 100 tys. zł / mies. – 0,2%
 • pozostałe wpłatomaty – 0,4% (min. 2 zł)
 • Cashback – 2 zł.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,3% (min. 8 zł) / wypłaty do 10 tys. zł mies. – 0 zł, powyżej tej kwoty – 0,3%.
 • Zwykły przelew przez internet:
 • przelewy wewnętrzne oraz pakiet 15 darmowych przelewów zewnętrznych w miesiącu – 0 zł
 • poza pakietem – 1,50 zł
 • w aplikacji PeoPay – 0 zł
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Przelew SEPA: 15 darmowych w miesiącu / poza pakietem – 1,50 zł.
 • Przelew SWIFT: 0,25% (min. 30 zł – maks. 120 zł).
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 15 darmowych w miesiącu / poza pakietem – 1,50 zł.
 • Google Pay, Apple Pay, Blik.
 • Załóż konto firmowe na tej stronie Pekao Banku
3.7/5 - 3 głosów
kontobankowebezoplat.pl