KONTO FIRMOWE PKO BP

Dla biznesowych klientów PKO BP dedykowanym głównym rachunkiem jest PKO Konto Firmowe. Dla posiadaczy konta dostępne są także inne dodatkowe produkty oraz aplikacja mobilna pozwalająca zredukować koszty obsługi.

Konto firmowe PKO BP – opłaty

Oferowane konto przeznaczone jest dla klientów prowadzących działalność o różnym statusie prawnym (także dla działalności jednoosobowej), których roczne obroty są niższe niż 5 mln zł.

Dla osób prowadzących firmę krócej niż rok konto jest darmowe przez 6 miesięcy. Po upływie tego czasu comiesięczna opłata wynosi 12 zł, ale można jej uniknąć zapewniając wpływ na konto w wysokości min. 2000 miesięcznie.

Po spełnieniu tego warunku możliwe jest również utworzenie darmowego konta pomocniczego. W przeciwnym razie opłata za konto dodatkowe wynosi 12 zł.

Karty

Bank oferuje jeden rodzaj karty: Mastercard PKO Biznes Partner. Jest to karta wielofunkcyjna, umożliwia płatności zbliżeniowe i internetowe a także korzystanie z cashbacku, programów rabatowych i specjalnych benefitów.

Wydanie karty jest darmowe, a miesięczne utrzymanie to koszt 10 zł. Po wykonaniu 5 transakcji bezgotówkowych w miesiącu opłata zostaje zniesiona.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie z bankomatów własnych PKO BP jest darmowe. W przypadku pozostałych urządzeń oraz przy korzystaniu z bankomatów poza granicami kraju bank pobiera prowizję w wysokości 3,5%, min. 5 zł.

Wpłacanie gotówki na konto przy użyciu wpłatomatu jest darmowe wtedy, gdy korzystamy z opcji wpłaty Blikiem lub wpłacana suma to nie więcej niż 50 tys. miesięcznie.

Powyżej tej kwoty trzeba liczyć się z opłatą wynoszącą 0,5% od kwoty ponad limit 50 tys. w miesiącu kalendarzowym. Przedstawione opłaty dotyczą wpłatomatów własnych PKO BP.

Korzystając z możliwości wpłaty lub wypłaty gotówki w jednym z oddziałów banku zapłacimy prowizję w wysokości 0,6% (min. 20 zł).

Przelewy

Przelewy, które zostały zlecone w aplikacji mobilnej są bezpłatne, natomiast w bankowości internetowej do wykorzystania jest pakiet 10 darmowych przelewów. Po wykorzystaniu tej puli za każdą tego typu operację zapłacimy 1 zł.

Do pakietu zaliczają się również przelewy SEPA oraz te kierowane do ZUS i US a także przelewy do krajów EOG w euro. Za wykonanie natychmiastowego przelewu bank nalicza 10 zł a za każde zlecenie stałe 2 zł.

Płatność za polecenie zapłaty różni się w zależności od tego do jakiego banku jest ono kierowane. Polecenie zapłaty na rachunek w banku PKO BP jest darmowe, na rachunki w innych bankach zapłacimy 1 zł.

Przelew wykonany bezpośrednio w banku niestety również jest płatny i to aż 15 zł. Dla przelewów europejskich SEPA najbardziej korzystną opcją jest zlecanie ich w aplikacji mobilnej, ponieważ wtedy nie ponosimy żadnych kosztów.

Jeśli chodzi o zagraniczne przelewy SWIFT, bank pobiera prowizję w wysokości 0,15% (min. 25 zł, maks. 130 zł). PKO BP zapewnia również darmową autoryzację przy użyciu kodów SMS.

Usługi dodatkowe

Oprócz zupełnie podstawowych funkcji bank oferuje kilka opcji dodatkowych wartych zainteresowania. Bankowość internetowa dla klientów firmowych jak również indywidualnych to iPKO.

Dzięki niej mamy możliwość wykonywania przelewów, stałych zleceń, zarządzania kartami płatniczymi a także korzystania z dodatkowych usług i produktów proponowanych przez bank.

Dla osób posiadających w PKO BP rachunek firmowy i osobisty fajną opcją będzie możliwość przełączania się między kontami z poziomu górnego menu.

Dodatkowo bank udostępnia aplikację mobilną na telefony IKO. Można z niej korzystać zarówno na telefonach jak i tabletach, a funkcjonalność jest bardzo podobna do strony internetowej.

Rachunki dodatkowe

Dla klientów potrzebujących dodatkowych kont PKO BP oferuje pomocnicze konta prowadzone w złotówkach lub 17 innych walutach (EUR, USD, GBP, AUD, BGN, CNY, CZK, HKD, JPY, CAD, NOK, NZD, RON, SGD, SEK, TRY, HUF).

Rachunki dodatkowe są płatne, jednak istnieje możliwość zniesienia opłaty opisana wyżej. Każde dodatkowe konto może zostać podpięte do karty debetowej z opcją wielowalutową.

iPKO dealer

Jest to usługa dedykowana tym przedsiębiorcom, którzy dokonują transakcji w obcych walutach, ponieważ umożliwia ich sprawną wymianę. Funkcja dostępna jest zarówno w IKO jak i iPKO.

Korzystając z niej można także negocjować kursy walut (nawet pojedynczej) i wymieniać je po ustalonych parametrach.

Debet

Klienci biznesowi powinni zainteresować się także funkcją debetu na koncie firmowym. Kwota debetu uzależniona jest od wpływów na konto, ale wynieść może nawet 20 tys.

Nowi klienci używający konta krócej niż 3 miesiące muszą zadowolić się kwotą 1 tys. zł.

e-Księgowość

Bankowość internetowa zawiera także funkcję e-Księgowości. Dzięki niej można wystawiać faktury oraz prowadzić internetową księgowość zintegrowaną z iPKO. W bezpłatnej wersji dostępne są takie funkcje jak:

 • fakturowanie;
 • przypomnienia o płatnościach dla kontrahentów.

Warianty rozszerzone są płatne, a znajdziemy w nich m.in.:

 • możliwość prowadzenia książki przychodów i rozchodów;
 • ewidencję kosztów;
 • wprowadzanie dokumentów do systemu.

Aby móc otworzyć PKO Konto Firmowe należy prowadzić jednoosobową działalność gospodarczą lub działać w innych formach prawnych, i jednocześnie nie wykazywać rocznego obrotu wyższego niż 5 mln zł.

Konto firmowe PKO BP – zakładanie, opinia

W zależności od tego czy jesteśmy już klientami banku czy nie, proces zakładania konta przebiega nieco inaczej. Dla obecnych klientów PKO BP założenie konta może odbyć się w serwisie iPKO lub aplikacji IKO.

Operacja musi zostać zatwierdzona używanym przez nas narzędziem autoryzacyjnym (kod SMS lub autoryzacja mobilna).

Dla nowych klientów również istnieje możliwość złożenia wniosku online, jednak dopełnienie formalności musi odbyć się w placówce banku lub podczas wizyty kuriera.

Po założeniu PKO Konta Firmowego warto zainteresować się dodatkowymi usługami banku: dzierżawą terminala płatniczego, kartami kredytowymi czy faktoringiem. Jak widać PKO Konto Firmowe wypada całkiem nieźle na tle konkurencji.

Najważniejsze opłaty są łatwe do uniknięcia, a bogata oferta usług dodatkowych sprawi, że każdy przedsiębiorca znajdzie coś przydatnego dla siebie.

Bank dysponuje również nowoczesną bankowością internetową i aplikacją mobilną, co w obecnych czasach jest niewątpliwą zaletą.

Na minus odnotować trzeba niewielki pakiet bezpłatnych przelewów, których do dyspozycji mamy tylko 10. Każdy kolejny generuje dodatkowe koszty.

Również opłata za kartę debetową nie należy do najniższych, choć na szczęście można jej uniknąć.

PKO Konto Firmowe jest ciekawą propozycją dla tych klientów, którzy aktywnie korzystają z bankowości mobilnej, bo dzięki niej można w prosty sposób ominąć opłatę za wykonywanie przelewów poza pakietem.

Konto firmowe PKO BP

KONTO FIRMOWE PKO BP

 • Konto firmowe dla przedsiębiorców prowadzących działalność w różnych formach prawnych, których roczne obroty nie przekraczają 5 mln zł.
 • Prowadzenie konta: 12 zł miesięcznie – opłaty można uniknąć, jeżeli:
 • zapewnisz wpływ na rachunek w kwocie min. 2 tys. zł
 • konto jest bezpłatne przez pół roku dla osób, które prowadzą firmę krócej niż 12 miesięcy
 • Karta: Mastercard PKO Biznes Partner (płatności internetowe i zbliżeniowe, cashback, program rabatowy).
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 10 zł (opłaty można uniknąć, jeżeli wykonasz min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą).
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce: bankomaty PKO BP – 0 zł / pozostałe bankomaty – 3,5% (min. 5 zł).
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – 3,5%.
 • Wpłatomaty PKO BP:
 • do 50 tys. zł miesięcznie – 0 zł
 • powyżej 50 tys. zł – 0,5%
 • wpłaty Blikiem – 0 zł
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,6% (min. 20 zł) / 0,6% (min. 20 zł).
 • Zwykły przelew przez internet – 0 zł za przelew zlecony w aplikacji mobilnej / pakiet 10 darmowych przelewów w miesiącu w bankowości internetowej (każdy kolejny – 1 zł).
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 10 zł.
 • Przelew SEPA – 0 zł za przelew zlecony w aplikacji mobilnej / pakiet 10 darmowych przelewów w miesiącu w bankowości internetowej (każdy kolejny – 1 zł).
 • Przelew SWIFT – 0,15% (min. 25 zł – maks. 130 zł).
 • Polecenie zapłaty – na rachunek w PKO BP – 0 zł / na rachunek w innym banku – 1 zł.
 • Zlecenie stałe – 2 zł.
 • Blik, Google Pay, Apple Pay, Garmin Pay, SwatchPay.
 • Załóż konto firmowe na tej stronie PKO Bank
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl