KONTO FIRMOWE SANTANDER – KONTO FIRMOWE ONLINE

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą Santander Bank Polska przygotował propozycję Konta Firmowego Online z różnorodnymi usługami ułatwiającymi zarządzanie finansami.

Dodatkowo, po skorzystaniu z promocji można uzyskać bezterminowe zwolnienie z opłat za rachunek i kartę.

Konto firmowe Santander Bank – opłaty

Atrakcyjna oferta przygotowana przez Santander Bank Polska skierowana jest do przedsiębiorców, którzy prowadzą jednoosobową działalność gospodarczą. Otwarcie rachunku nic nie kosztuje, podobnie jak jego utrzymanie.

Również oprocentowanie konta wynosi 0%. Po skorzystaniu z promocji zwolnienie z opłat można uzyskać bezterminowo. Do wykonywania płatności bank proponuje nam dwa rodzaje kart:

 • Visa Business Electron;
 • Mastercard Business Debit.

Obie te karty można wykorzystywać zarówno do płatności zbliżeniowych jak i internetowych, a wydanie ich i comiesięczna opłata są darmowe. To nie koniec zalet konta.

Bank oferuje także bezpłatne korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą oraz wpłatomatów własnych Santander Bank. Pobierając gotówkę podczas zakupów (cashback) również nie zapłacimy żadnej prowizji.

Jedyna pobierana opłata dotyczy sytuacji, gdy zechcemy wpłacić lub wypłacić gotówkę w oddziale i jest to 0,65% kwoty, jednak nie mniej niż 20 zł.

Nie inaczej ma się sprawa przelewów. Zarówno zwykłe przelewy jak i te kierowane do ZUS i US są całkowicie darmowe. Podobnie jest w przypadku zleceń stałych i poleceń zapłaty.

Delikatna zmiana następuje dla przelewów natychmiastowych. Pierwsze 10 w miesiącu jest bezpłatne, ale po przekroczeniu tej ilości musimy liczyć się z opłatą w wysokości 10 zł – również za każdy przelew Express Elixir.

Mniej korzystne jest wykonywanie przelewów w oddziałach banku – tam za każdą transakcję naliczana jest kwota 25 zł.

Dla klientów wykonujących przelewy zagraniczne jest dobra informacja – bank oferuje 10 darmowych przelewów europejskich SEPA w miesiącu. Po wykorzystaniu pakietu za każdy przelew należy zapłacić 1,30 zł.

Dla przelewów zagranicznych SWIFT prowizja wynosi 0,25% – min. 25 zł, maks. 200 zł. Autoryzacja transakcji przy użyciu kodów SMS jest całkowicie darmowa.

Karty

Santander Bank ma do zaoferowania kilka firmowych kart debetowych. Standardowo klienci wybierają pomiędzy Business Visa Electron a Mastercard Business Debit.

Przy użyciu każdej z nich można korzystać z płatności Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay i Fitbit Pay. Kartę główną i ewentualne karty dodatkowe można zamówić już na etapie wypełniania wniosku o założenie konta firmowego.

W przypadku pominięcia tego kroku nic straconego. Karty domówić można później korzystając z bankowości internetowej, dzwoniąc na infolinię banku lub udając się do jednego z oddziałów.

Bankowość internetowa

Korzystając z konta warto zalogować się do internetowej bankowości Mini Firma. Dzięki niej mamy możliwość wykonywania podstawowych operacji bankowych takich, jak przelewy, zlecenia stałe, zarządzanie kartami płatniczymi.

Ponadto z poziomu Mini Firmy można wnioskować o nowe produkty i mieć dostęp do wielu przydatnych funkcji, ułatwiających codzienne zarządzanie przedsiębiorstwem.

Dla klientów posiadających w Santander Bank zarówno konto firmowe jak i indywidualne przygotowano możliwość ustanowienia jednego loginu dla obu profili.

Aby to zrobić należy przeprowadzić wideo rozmowę z doradcą bankowym lub udać się bezpośrednio do placówki. Dla ułatwienia i lepszego poznania bankowości Moja Firma przygotowano zestaw filmów instruktażowych, które dostępne są na stronie banku.

Aplikacja mobilna

Klienci aktywnie korzystający ze smartfonów powinni także zainteresować się aplikacją mobilną Santander mobile. Dzięki niej mamy dostęp do zarządzania firmowymi finansami w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Jedynym warunkiem jest dostęp do internetu. W tym przypadku także istnieje możliwość utworzenia jednego loginu dla konta indywidualnego i firmowego. Aby to zrobić należy kierować się tymi samymi wskazówkami co w przypadku bankowości internetowej.

Księgowość on-line

Po zalogowaniu się do bankowości internetowej Mini Firma mamy dostęp do usługi eKsięgowość. Dzięki niej możemy wykonywać szereg działań: wystawiać i przekazywać faktury, generować i wysyłać pliki JPK_VAT a także sprawdzać terminy i wysokość zbliżających się opłat.

Wszystkie te działania można wykonać samodzielnie lub korzystając z pomocy dedykowanej księgowej i wsparcia technicznego (dostępne od poniedziałku do soboty). W zależności od wybranego planu taryfowego zakres możliwości jest różny.

Finansowanie działalności

Właściciele firm będących na rynku ponad 12 miesięcy mogą skorzystać z oferowanego przez bank kredytu. Do wyboru jest kilka form finansowania:

 • kredyt w rachunku bieżącym dostępny w różnych walutach;
 • kredyt obrotowy;
 • kredyt inwestycyjny.

Wygenerowane nadwyżki finansowe można zdeponować na lokatach o różnym okresie zapadalności.

Santander Trade

Eksporterzy i importerzy mogą skorzystać z platformy SantanderTrade.com, która służyć ma nawiązywaniu kontaktów z kontrahentami w 185 krajach.

Znajdziemy tam oferty i przetargi z całego świata, informacje o targach i wystawach, raporty opisujące poszczególne branże a także omówienie regulacji i obowiązujących zasad handlu zagranicznego w konkretnych krajach.

Dostęp do platformy jest całkowicie darmowy. Aby z niej skorzystać należy zalogować się do bankowości elektronicznej i tam wybrać opcję rejestracji na platformie Santander Trade.

Kantor Santander/eFX

Z poziomu bankowości internetowej i aplikacji mobilnej można korzystać także z Kantoru Santander/eFX dostępnego 24 godziny na dobę przez 7 dni w tygodniu.

Warto wspomnieć, że wymagane jest posiadanie kont walutowych w tych walutach, które będą przedmiotem transakcji. Rozliczenie następuje automatycznie w oparciu o aktualne ceny rynkowe.

Jak założyć konto?

Dla przedsiębiorców prowadzących jednoosobową działalność gospodarczą bank udostępnia możliwość założenia konta przez stronę internetową lub bezpośrednio w oddziale.

Aby złożyć wniosek konieczne jest posiadanie ważnego dowodu osobistego i numeru NIP lub REGON firmy.

Jeżeli dane firmy znajdują się w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej i są kompletne, uzupełnienie formularza nastąpi automatycznie, dzięki czemu czas wypełniania wniosku będzie znacznie krótszy. Potwierdzenie tożsamości może odbyć się na kilka sposobów:

 • wykonanie zdjęcia dowodu osobistego i swojej twarzy w procesie online;
 • wideo rozmowa z doradcą;
 • spotkanie z kurierem.

Po utworzeniu konta bank przesyła informację zwrotną drogą mailową i SMS-em. Po otrzymaniu jej można już korzystać z logowania do bankowości internetowej a także pobrać aplikację mobilną.

Dla klientów Santander Banku, którzy mają już dostęp do bankowości internetowej udostępniona jest możliwość złożenia wniosku o konto firmowe za jej pośrednictwem.

Po zalogowaniu na konto należy kliknąć zakładkę Oferta banku a następnie Konta firmowe z menu po lewej stronie.

Zamówiona karta do konta zostanie dostarczona pocztą na podany adres. W razie jakichkolwiek problemów bank zachęca do skorzystania z pomocy doradcy online, infolinii lub udania się do najbliższej placówki.

Współpraca z bankiem możliwa jest już na etapie zakładania działalności gospodarczej, ponieważ Santander udostępnia opcje pozwalające złożyć wniosek o rejestrację firmy w bankowości elektronicznej.

W trakcie wypełniania wniosku można także skorzystać z darmowej konsultacji telefonicznej z ekspertem księgowym.

Powiązane produkty

Po założeniu Konta Firmowego Online mamy otwartą drogę do skorzystania z innych przydatnych produktów banku dedykowanych przedsiębiorcom takich, jak Konto24 walutowe czy możliwość dzierżawy terminala płatniczego.

Po przeanalizowaniu oferty Santander Bank warto zastanowić się nad otworzeniem tam rachunku. Głównym atutem Konta Firmowego Online jest bezterminowe zwolnienie z opłat.

Dodatkowo klienci biznesowi mają możliwość skorzystania z przejrzystej i prostej w użytkowaniu bankowości elektronicznej. Bez wątpienia na uznanie zasługuje także możliwość uruchomienia dodatkowych usług obsługiwanych przez bank i firmy współpracujące z nim.

Oprócz finansowania działalności bieżącej i inwestycji bank oferuje propozycje lokowania nadwyżek, leasingu samochodów i maszyn a także szeroki zakres ubezpieczeń.

Firmy, które przyjmują płatności bezpośrednio od klientów powinny zainteresować się ofertą terminali. Dostępne są urządzenia stacjonarne, przenośne, a także możliwość przekształcenia w terminal smartfona (softpos).

Z kolei dla firm, które prowadzą interesy za granicą dostępny jest kantor walutowy oraz usługa Santander Trade pozwalająca nawiązywać kontakty z kontrahentami z zagranicy.

Dla każdego warta uwagi jest opcja wsparcia księgowego, prawnika lub uzyskanie pomocy w odzyskaniu należności. Warto również wspomnieć o usłudze eWadia, która daje możliwość wykorzystania pieniędzy banku do opłacenia wadium przetargowego.

Wszystkie te usługi sprawiają, że bank oprócz wspierania obecnej działalności klientów zapewnia im także możliwości rozwoju. W przypadku specyficznych potrzeb firmy może zdarzyć się, że w ofercie nie znajdziemy odpowiadającego nam produktu lub usługi.

W takiej sytuacji warto skontaktować się z doradcą, który postara się znaleźć satysfakcjonujące rozwiązanie. Santander Bank stara się także sprostać oczekiwaniom klientów w zakresie ich obsługi.

Na stronie internetowej zamieszczone są przejrzyste opisy usług i zasad korzystania z nich. A w razie dodatkowych pytań do dyspozycji mamy doradców online, z którymi można połączyć się telefonicznie lub za pomocą wideo rozmowy.

Oprócz tego bank udostępnia infolinię a także możliwość rozmowy za pomocą Messengera czy bankowości elektronicznej.

Eksperci sprawnie udzielają odpowiedzi a przekazywane przez nich informacje są przedstawione w sposób łatwy do zrozumienia. Bank jest otwarty na współpracę z przedsiębiorcami już od pierwszych chwil istnienia firmy.

Dodatkowo możliwość załatwienia formalności bez wychodzenia z domu sprawia, że oferta staje się nawet bardziej atrakcyjna i warta zainteresowania.

Konto firmowe Santander Bank

KONTO FIRMOWE SANTANDER – KONTO FIRMOWE ONLINE

 • Konto firmowe dla jednoosobowej działalności gospodarczej.
 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł.
 • Karta: Visa Business Electron / Mastercard Business Debit (płatności internetowe i zbliżeniowe).
 • Wydanie karty – 0 zł
 • Miesięczna opłata za kartę – 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce – 0 zł.
 • Wypłaty z bankomatów za granicą – 0 zł.
 • Wpłatomaty Santander Banku – 0 zł.
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłata / wypłata gotówki w oddziale banku – 0,65% (min. 20 zł) / 0,65% (min. 20 zł).
 • Zwykły przelew przez internet – 0 zł.
 • Przelew do ZUS i US – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy: pierwsze 10 przelewów BlueCash w miesiącu – 0 zł / pozostałe – 10 zł.
 • Przelew SEPA – pierwsze 10 przelewów w miesiącu – 0 zł / pozostałe – 1,30 zł.
 • Przelew SWIFT – 0,25% (min. 25 zł – maks. 200 zł).
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Google Pay, Apple Pay, HCE, Garmin Pay, Fitbit Pay.
 • Załóż konto firmowe na tej stronie Santander Banku
4.5/5 - 2 głosów
kontobankowebezoplat.pl