KONTO JAKIE CHCĘ

KONTO JAKIE CHCĘ – SANTANDER BANK POLSKA

Santander Bank Polska (daw. Bank Zachodni WBK) wychodzi do klientów z całkiem nową propozycją konta osobistego. Jeżeli teraz lub w przyszłości chcemy skorzystać z usług tej instytucji, warto przyjrzeć się nowemu produktowi.

Tym bardziej, że od 1 listopada br. będzie to jedyny rachunek indywidualny w asortymencie banku. Ta data oznacza bowiem wycofanie z dotychczasowej oferty Konta Godnego Polecenia, 1|2|3, konta dla młodych i rachunku Aktywni 50+.

Oczywiście bank nadal będzie je obsługiwał i osoby aktualnie korzystające z nich, będą mogły to robić na tych samych warunkach.

Takie osoby będą miały również możliwość bezpłatnej zamiany swojego ROR-u, na nowo wprowadzane konto. Jednak nie ma tutaj żadnego przymusu. Co ważne, przenoszony rachunek zachowa swój dotychczasowy numer i ustawienia.

Pozostaje jednak fundamentalne pytanie – czy warto skorzystać z oferty Santander Bank? Cóż, odpowiedź nie jest łatwa. Parametry konta oraz oraz usługi dodatkowe, jednym przypadną do gustu, a innym nie.

Konto Jakie Chcę – parametry podstawowe

Konto Jakie Chcę jest ROR-em uniwersalnym, ponieważ mogą go otworzyć osoby już od 13 roku życia. Sam rachunek jest dostępny w dwóch wersjach: dla klientów, którzy nie ukończyli jeszcze 26 roku życia oraz tych, powyżej tego wieku. Trzeba przyznać, że jest to dosyć ciekawe rozwiązanie i „załatwia” za jednym zamachem problem z ofertą dla młodych klientów banku.

Wariant konta do 26 lat jest bardziej uprzywilejowany, jeśli chodzi o opłaty. Właściwie można by powiedzieć, że w dużej mierze jest praktycznie darmowym w użytkowaniu. Czym się charakteryzuje?

Nie ma tutaj opłat za prowadzenie, przelewy standardowe, zlecenia stałe, polecenie zapłaty oraz wydanie karty płatniczej. Cashback, wpłatomaty banku oraz wypłaty z bankomatów w Polsce również są darmowe. Jak więc widać, praktycznie wszystkie podstawowe usługi klient ma za okrągłe 0 zł.

Momentem, w którym konto nawiązuje w końcu do swojej nazwy, jest sposób rozliczania się za kartę. Otóż mamy tutaj 3 opcje do wyboru: stałą opłatę, oraz dwa warianty prowizji warunkowych. Klient ma tutaj dowolność i sam decyduje, która opcja będzie dla niego korzystniejsza. Podobnie jest z samą kartą płatniczą – Visa lub MasterCard.

Czym konkretnie różni się wersja konta dla klientów powyżej 26 roku życia?

Najprościej mówiąc – opłatami. Przede wszystkim bank naliczy prowizję za podjęcie gotówki z bankomatów krajowych. Jednak można ją „obejść”, wypłacając pieniądze BLIKIEM.

Za zlecenie stałe, posiadacz rachunku zapłaci 50 groszy, za cashback 1,50, a za wznowienie karty 15 zł.

Konto Jakie Chcę – usługi dodatkowe

Interesującą usługą są także pakiety darmowych wypłat z terminali krajowych oraz zagranicznych. Pakiety są oczywiście odpłatne, krajowy obowiązuje przez miesiąc, zagraniczny przez 10 dni.

Dobrą wiadomością jest również to, że bank wycofał się z dosyć kuriozalnej i niespotykanej opłaty za kody autoryzacyjne SMS. Co prawda była ona dosyć symboliczna, ale pozostawiała złe wrażenie.

Posiadacze Konto Jakie Chcę BZ WBK mogą również korzystać z dodatkowych usług i produktów banku. Instytucji nie są obce płatności BLIK, HCE, konto i kantor walutowy czy portfel Masterpass. Standardem jest już oczywiście bankowośc internetowa czy aplikacja mobilna.

Klienci zainteresowani oszczędzaniem, mogą rozważyć skorzystanie z Konta systematycznego oraz Lokaty Mobilnej.

Ciekawym bonusem do rachunku, jest również możliwość zwrotu 1% wydatków poniesionych na media. Natomiast w innej promocji, uczniowie mogą zarobić 100 zł za dobre wyniki w nauce i świadectwo ze średnią 4,0.

Jeżeli zainteresował Cię wpis, sprawdź również nasz artykuł, w którym wyjaśniamy jak założyć konto bankowe przez internet bez kuriera.