KONTO JAKŻE OSOBISTE – ALIOR BANK

Alior Bank przychodzi do nas z propozycją elastycznego konta, dla którego klienci sami mogą dobierać sobie najpotrzebniejsze usługi i opcje. Czy Konto Jakże Osobiste naprawdę spełnia oczekiwania szerokiej grupy osób o różnych potrzebach? Sprawdźmy.

Konto Jakże Osobiste – opłaty

W pierwszej kolejności należy zapoznać się z tabelą opłat dotyczących Konta Jakże Osobistego. Jest to rachunek dedykowany osobom powyżej 13 r. ż.

Konto jest bezpłatne dla osób, które nie ukończyły 26 lat. Pozostali klienci muszą liczyć się z miesięczną opłatą wynoszącą 10 zł. Aby jej uniknąć należy zapewnić miesięczne wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł.

Warto zaznaczyć, że ta kwota nie może być sumą niższych kwot. Oznacza to, że wpływ na konto musi być jednorazowy.

Oprócz tego musi być wykonany z konta w innym banku lub z konta firmowego prowadzonego w Alior Banku. Przelewy z kont w Kantorze Walutowym Alior Banku w ogóle nie są brane pod uwagę.

Najprostszym sposobem na uniknięcie opłaty będzie ustanowienie comiesięcznego przelewu z rachunku prowadzonego w innym banku lub zlecenie przekazywania na konto wypłaty, emerytury bądź renty.

W miesiącu, w którym otworzono Konto Jakże Osobiste opłata nie będzie pobrana.

Konto Jakże Osobiste najwygodniej założyć przez Internet wykorzystując przelew weryfikacyjny z rachunku w innym banku w Polsce lub w aplikacji mobilnej (nawet, jeśli nie jest się jeszcze klientem Alior Banku).

Oczywiście można również osobiście udać się do najbliższego oddziału.

Karta

Do konta bank oferuje Kartę Debit MasterCard Zbliżeniową. Jest to karta wielowalutowa, która służyć ma do wykonywania płatności zarówno zbliżeniowych jak i internetowych.

W celu dodatkowego zabezpieczenia płatności wykonywanych w internecie wyposażono kartę w usługę 3D Secure. Dodatkowo podczas codziennych zakupów możemy skorzystać z funkcji cashback.

Użytkownicy karty mogą również skorzystać z programu rabatowego MasterCard Bezcenne chwile. Wydanie karty i odnowienie jej jest darmowe.

Klienci, którzy mają mniej niż 18 lat nie zapłacą także miesięcznej opłaty za nią. Dla pozostałych klientów banku miesięczna opłata za kartę to 5 zł.

Uniknąć jej można wykonując w poprzednim miesiącu bezgotówkowe transakcje kartą (lub Google Pay/Apple Pay) na kwotę min. 300 zł. Plusem jest to, że bank nie pobiera dodatkowej opłaty za płatność kartą za granicą.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie z bankomatów własnych banku na terenie Polski (również Blikiem) jest darmowe. Opłata w wysokości 2,50 zł naliczana jest za używanie pozostałych maszyn.

Taką samą kwotę bank naliczy po skorzystaniu z bankomatu za granicą, a dokładnie w strefie EOG. Wypłata w pozostałych bankomatach za granicą to koszt 5 zł.

Jeśli chodzi o prowizję pobieraną podczas wpłacania gotówki, zależy ona od tego z jakiego urządzenia korzystamy i wygląda następująco:

 • 0,20% min. 1 zł – w oddziałach banku;
 • 0,35% min. 1 zł – wpłatomaty Planet Cash;
 • 0,60% min. 1 zł – pozostałe.

Na pocieszenie bank oferuje darmowe wpłaty i wypłaty gotówki w oddziale banku oraz bezpłatne korzystanie z cashbacku.

Przelewy

Alior Bank oferuje sporo darmowych operacji. Posiadacze Konta Jakże Osobistego mogą więc za darmo wykonywać zwykłe przelewy internetowe, przelewy SEPA i przelewy na telefon Blik.

Bezpłatne są również zlecenia stałe i polecenia zapłaty, a także kody autoryzacyjne SMS. Korzystanie z przelewów natychmiastowych kosztuje 5 zł, natomiast wykonanie przelewy zwykłego w oddziale banku 8 zł.

Najwyższa opłata wynosząca aż 30 zł naliczana jest za wykonanie przelewu zagranicznego SWIFT.

Konto Jakże Osobiste – pakiety korzyści

W celu zachęcenia do skorzystania z oferty bank proponuje pakiet korzyści, który można dowolnie dostosować do swoich potrzeb tak, aby stworzyć konto idealnie dopasowane do siebie. Do wyboru mamy:

 • podwyższone oprocentowanie na koncie oszczędnościowym;
 • wypłatę gotówki ze wszystkich bankomatów w Polsce;
 • zwrot 1% za wykonywanie płatności telefonem (maks. 20 zł miesięcznie);
 • punkty dla graczy w League of Legends (1 punkt za każde wydane 1,50 zł przez płatności mobilne) – korzyść dla graczy posiadających kartę Debit Mastercard LoL, z którą zyskuje się Riot Points w grze;
 • 5 bezpłatnych przelewów natychmiastowych, które można wykonać w bankowości elektronicznej i aplikacji mobilnej;
 • pakiet assistance: ubezpieczenie samochodu, domu i medyczne;
 • limit w koncie bez odsetek: przez 10 dni w ciągu miesiąca można korzystać z limitu bez płacenia odsetek od zadłużenia (pod warunkiem, że nie przekracza ono 1000 zł), opłata naliczana przez bank za przyznanie limitu to 2% jego wartości (min. 75 zł);
 • pakiet 30 darmowych powiadomień o zdarzeniach na rachunkach w formie SMS;
 • płatności kartą za granicą bez konieczności ponoszenia kosztów za przewalutowanie;
 • bezpłatne korzystanie z bankomatów za granicą;
 • ubezpieczenie w podróży za granicą obejmujące koszty leczenia, następstwa nieszczęśliwych wypadków, zgubienie bagażu itp.

Dwie z korzyści klient może wybrać za darmo, każda kolejna to koszt 3,50 zł miesięcznie. Aktywacja wybranej korzyści następuje kolejnego dnia od godziny 6:00, a po rezygnacji przestaje być aktywna na początku kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

Alior Bank oddaje do dyspozycji klientów bankowość elektroniczną Alior Online, w której można w kompleksowy sposób zarządzać kontem, wnioskować o inne produkty oferowane przez bank a także założyć Profil Zaufany, Moje ID.

Bankowość internetowa daje klientom także dostęp do takich platform jak PUE ZUS czy e-Urząd i pozwala składać wnioski o wypłatę świadczeń.

Aplikacji mobilna stanowi jakby rozszerzenie bankowości internetowej. Można znaleźć w niej dodatkowo usługę Mobilet, która ułatwia zakup biletów komunikacji miejskiej oraz płatność za parkowanie w strefie płatnego parkowania w miastach.

Ciekawą usługą jest także Autopay, która umożliwia płacenie za przejazd autostradą bez konieczności robienia tego przy bramkach.

W aplikacji udostępniono także usługę Moje rachunki, gdzie można zgromadzić swoje rachunki w jednym miejscu (np. prąd, gaz, przedszkole itp.). I opłacać je w bardzo prosty sposób bez konieczności wypełniania formularza przelewu za każdym razem.

Klienci, którzy lubią nowoczesne technologie mają możliwość skorzystania z szerokiej gamy płatności mobilnych przy użyciu telefonu i zegarka:

 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Blik;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay;
 • Swatch Pay;
 • Xiaomi Pay.

Ubezpieczenia

Dla klientów Alior Banku firmy ubezpieczeniowe przygotowały także kilka ofert, z którymi warto się zapoznać. Opcje do wyboru obejmują ubezpieczenie:

 • na życie dla kredytobiorców – PZU Życie;
 • do pożyczki w przypadku utraty pracy oraz pakiet NNW – PZU SA;
 • na życie dla kredytobiorców kredytów hipotecznych – PZU Życie;
 • nieruchomości do kredytów hipotecznych – PZU SA;
 • turystyczne – PZU Wojażer;
 • komunikacyjne – Link4;
 • domu i mieszkania – Link4.

Program lojalnościowy MasterCard

Za wykonywanie płatności kartą w sklepach partnerskich MasterCard (stacjonarnie i przez Internet) można zdobywać punkty w programie Bezcenne chwile. Po uzbieraniu określonej liczby punkty podlegają wymianie na nagrody:

 • vouchery na zakupy;
 • bilety do kina;
 • multimedia;
 • akcesoria kuchenne;
 • zabawki dla dzieci.

Oferta walutowa

Jedną z korzyści, które można wybrać są ”płatności kartą bez kosztów przewalutowania”. Oznacza to, że przewalutowanie transakcji będzie odbywać się po korzystnym kursie NBP (EUR, USD, GBP) lub Mastercard i NBP (dla pozostałych walut).

Bank rezygnuje z pobierania własnej prowizji za gotówkowe i bezgotówkowe płatności kartą za granicą a także nie dolicza dodatkowej marży do kursu wymiany walut.

Należy pamiętać o tym, by podczas wykonywania każdej transakcji za granicą sprawdzić na terminalu lub bankomacie czy rozliczenie odbywa się w walucie kraju, w którym obecnie się znajdujemy.

Istnieje także możliwość bezpłatnego otworzenia rachunków w walutach obcych: euro, funtach lub dolarach bez konieczności aktywowania korzyści.

Aby obsługiwać wszystkie konta wystarczy posiadać jedną kartę – Debit Mastercard Zbliżeniową, która jest kartą wielowalutową.

Warto również zapoznać się z Kantorem Walutowym Alior, w którym obowiązują konkurencyjne spready. W Kantorze należy założyć osobny, darmowy rachunek w wybranej przez nas walucie.

Ponieważ nie jest to to samo, co Konto Walutowe prowadzone w banku. W tym miejscu należy wspomnieć o tym, że wymiana walut w banku jest niestety znacznie droższa.

Oferta dla oszczędzających

Dla klientów zainteresowanych oszczędzaniem bank przygotował ofertę bezpłatnego rachunku oszczędnościowego, który może być prowadzony w kilku wersjach.

Po wybraniu korzyści związanej z podwyższonym oprocentowaniem na rachunku jego oprocentowanie jeszcze wzrasta, a stawka gwarantowana jest przez kilka miesięcy.

Dla posiadaczy Konta Jakże Osobistego istnieje także możliwość utworzenia drugiego rachunku, który ma służyć do deponowania środków.

Na Koncie Mega Oszczędnościowym znajdziemy darmowe przelewy wewnętrzne i cyklicznie powtarzane promocje dotyczące nowych środków.

Obsługa klienta

Alior Bank znajduje się w czołówce banków z największą ilością placówek na terenie Polski, ponieważ ma około 500 oddziałów i agencji partnerskich.

To znaczące ułatwienie dla osób, które z różnych przyczyn korzystają z usług stacjonarnych banku. Początkujący użytkownicy mogą liczyć na pomoc już od pierwszych kroków.

Dostępne są samouczki video oraz pomocne FAQ. Sama komunikacja z bankiem – mimo że czasem się przedłuża – przebiega bez zarzutu, a otrzymane informacje są rzetelne i pomocne.

Promocje i bonusy

Chcąc zyskać jak najwięcej nowych klientów Alior Bank chętnie promuje Konto Jakże Osobiste. Potencjalny nowy klient może zyskać kilkaset złotych w postaci premii gotówkowej za sam fakt korzystania z rachunku.

Regulaminy organizowanych akcji są zazwyczaj bardzo jasne i trudno szukać w nich zapisów drobnym drukiem na ostatniej stronie. Co za tym idzie złapanie się na jakiś ”haczyk” jest w tym przypadku raczej mało prawdopodobne.

Dla obecnych klientów promocje związane są zazwyczaj z kartami kredytowymi, ewentualnie bank organizuje konkursy z nagrodami. Co jakiś czas wraca oferta związana z doliczaniem ekstra punktów w programie MasterCard Bezcenne chwile.

No cóż, warto zaznaczyć, że bank w jakikolwiek sposób pamięta o stałych klientach, czego nie można powiedzieć o konkurencji.

Konto Jakże Osobiste – opinia / podsumowanie

Proponowane konto jest jednym z nielicznych rachunków, który można po części samodzielnie skonfigurować i dopasować do swoich aktualnych potrzeb. Bo – jak wiadomo – każdy klient ma indywidualne oczekiwania co do bankowości elektronicznej.

Podstawowe opłaty związane z prowadzeniem konta nie wypadają ani lepiej ani gorzej niż u konkurencji. Plusem jest to, że wiele operacji jest zwolnionych z opłaty, jak choćby korzystanie z wpłat / wypłat gotówki w oddziałach banku.

Niestety w oczy rzuca się spora prowizja za korzystanie z wpłatomatów. Zdecydowanym minusem jest to, że opłacie podlegają nawet urządzenia własne banku i nie da się jej w żaden sposób uniknąć.

Po wybraniu odpowiednich dla klienta korzyści korzystanie z Konta Jakże Osobistego może stać się naprawdę tanie. Bez starannego dobrania korzyści raczej nie można powiedzieć o Koncie Jakże Osobistym, by wyróżniało się pod względem opłat na tle konkurencji.

Konto Jakże Osobiste będzie dobrym wyborem dla tych, którzy wiedzą czego konkretnie chcą i z jakich usług korzystają najczęściej.

Po dopasowaniu korzyści można konto uczynić naprawdę ”osobistym” i w pełni funkcjonalnym rachunkiem. W przeciwnym wypadku niestety nie będzie to konto w żaden sposób wyróżniające się na rynku.

Konto Jakże Osobiste - Alior Bank

KONTO JAKŻE OSOBISTE – ALIOR BANK

 • 10 zł miesięcznie za prowadzenie konta – opłaty możesz uniknąć, jeżeli:
 • nie ukończyłeś 26 lat LUB
 • zapewnisz co miesiąc jednorazowy wpływy na konto w wysokości min. 1500 zł
 • 0 zł za wydanie Karta Debit Mastercard Zbliżeniowa (wielowalutowa, płatności internetowe i zbliżeniowe, cashback, program rabatowy).
 • 5 zł miesięcznej opłaty za kartę – możesz jej uniknąć, jeżeli:
 • nie ukończyłeś 18. lat LUB
 • w poprzednim miesiącu wykonasz transakcje bezgotówkowe kartą (lub Google Pay / Apple Pay) na min. 300 zł
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty własne – 0 zł
 • pozostałe bankomaty – 2,50 zł
 • wypłata Blikiem – 0 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • wypłata w EOG – 2,50 zł
 • pozostałe bankomaty zagraniczne – 5 zł
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłatomaty:
 • 0,20% (min. 1 zł)  – w placówkach banku
 • 0,35% (min. 1 zł)  – Planet Cash
 • 0,60% (min. 1 zł)  – pozostałe
 • Standardowy przelew internetowy – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Internetowy serwis transakcyjny i aplikacja mobilna.
 • Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay, Xiaomi Pay.
 • Konto Jakże Osobiste można otworzyć na stronie aliorbank.pl
4.7/5 - 3 głosów
kontobankowebezoplat.pl