KONTO OTWARTE NA CIEBIE – BNP PARIBAS

Dzięki licznym promocjom organizowanym przez BNP Paribas, jego Konto Otwarte na Ciebie staje się coraz bardziej popularne. Warto jednak szczegółowo zapoznać się z opłatami i sprawdzić co jeszcze bank ma do zaoferowania.

BNP Paribas przychodzi z nietypowym rozwiązaniem. Zamiast oferować kilka odrębnych kont dedykowanych różnym typom klientów bank proponuje jeden rachunek, którego możliwości uzależnione są od wyboru konkretnej karty debetowej.

Konto Otwarte na Ciebie – opłaty

Konto Otwarte dla Ciebie dedykowane jest osobom powyżej 18 r. ż., ale warto zwrócić uwagę na to, że bank przygotował nieco korzystniejsze warunki dla tych klientów, którzy nie ukończyli jeszcze 26 lat.

Klienci z tego przedziału wiekowego nie zapłacą ani za otwarcie konta ani za jego comiesięczne utrzymanie.

Karty do konta

Bank proponuje do Konta Otwartego na Ciebie aż 3 typy kart płatniczych:

 • Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard;
 • Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard;
 • Karta Otwarta na Świat Mastercard.

Dzięki nim wykonamy płatności zbliżeniowe i internetowe. Dodatkowe bezpieczeństwo w Internecie zapewnia wyposażenie kart w usługę 3D Secure.

Oprócz tego wszystkie karty posiadają usługę cashback, dzięki której wypłacimy gotówkę podczas wykonywania zakupów stacjonarnie.

Dodatkowo wybierając Kartę Otwartą na eŚwiat Mastercard możemy skorzystać z bezpłatnego ubezpieczenia ”CYBER Pomoc”, które obejmuje ochronę w przypadku takich sytuacji, jak:

 • uzyskanie dostępu do konta przez niepowołaną osobę;
 • otrzymanie niekompletnej dostawy lub nie otrzymanie towaru zakupionego w Internecie;
 • awaria komputera lub tabletu skutkująca utratą danych z dysku;
 • zagrożenie tożsamości i reputacji w sieci.

Dla Karty Otwartej na Świat Mastercard bank przygotował bezpłatne ubezpieczenie ”Rezygnacja z Podróży”, w ramach którego można uzyskać zwrot kosztów za odwołanie zarezerwowanego wyjazdu.

Np. z powodu nagłej choroby, wypadku, a nawet ataku terrorystycznego, który miał miejsce w okolicach miejsca podróży.

Wydanie i odnowienie wszystkich kart jest całkowicie darmowe. Opłaty za karty uzależnione są od tego, którą wybierzemy. W przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj Mastercard standardowa opłata to 7 zł.

Istnieje możliwość zredukowania jej do 2 zł po wykonaniu min. 3 transakcji bezgotówkowych kartą lub Google Pay/Apple Pay w poprzednim miesiącu.

Karta jest zupełnie darmowa dla osób, które mają mniej niż 26 lat lub po spełnieniu trzech warunków:
 • wykonanie min. 3 transakcji bezgotówkowych kartą/Google Pay/Apple Pay oraz
 • zalogowanie się min. 1 raz do bankowości elektronicznej GOonline lub aplikacji mobilnej Gomobile oraz
 • wyrażenie zgody na komunikację w celach marketingowych w formie elektronicznej i telefonicznej oraz zgoda na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie.

Korzystając z oferty specjalnej, która trwa do grudnia 2023 r. włącznie można także obniżyć opłatę za korzystanie z Karty Otwartej na Świat Mastercard (z 12 zł do 10 zł) oraz z Karty Otwartej na eŚwiat (z 8 zł do 6 zł) po wypełnieniu dwóch warunków:

 • przynajmniej 1 logowanie do bankowości elektronicznej oraz
 • wyrażenie zgody na telefoniczną i elektroniczną komunikację w celach marketingowych i wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych i profilowanie.

Korzystanie z karty za granicą jest darmowe tylko wtedy, gdy posługujemy się Kartą Otwartą na Świat Mastercard. W przypadku pozostałych kart bank pobiera prowizję za przewalutowanie transakcji wynoszącą 5%.

Karta Otwarta na Dzisiaj jest podstawową propozycją banku i jedyną, która może być darmowa. Karta Otwarta na eŚwiat powinna zainteresować w szczególności tych klientów, którzy często korzystają z opcji zakupów internetowych.

Ostatnia propozycja banku czyli Karta Otwarta na Świat dedykowana jest osobom podróżującym i tym, którzy dokonują transakcji w obcych walutach. Jest również najdroższą kartą wydawaną do Konta dla Ciebie.

Zachętą do jej zamówienia może być znacznie korzystniejszy sposób rozliczania transakcji w walutach obcych. Klienci, którzy zdecydowali się na tą kartę mają możliwość płacenia nią we właściwie każdej walucie po kursie Mastercarda, który jest lepszy od kursu bankowego.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Wypłata z bankomatów zlokalizowanych w Polsce przy użyciu Karty Otwartej na Dzisiaj Mastercard jest bezpłatne, gdy korzystamy z bankomatów własnych banku i Planet Cash. Za używanie pozostałych urządzeń zapłacimy 7 zł. Z opłaty zwolnieni są klienci, którzy nie ukończyli 26 r. ż.

Używanie Karty Otwartej na Świat i Karty Otwartej na eŚwiat jest całkowicie darmowe.

Chcąc skorzystać z bezpłatnej wypłaty gotówki w Polsce Blik-iem najlepiej użyć bankomatu zlokalizowanego na terenie oddziału banku, ponieważ wtedy nie poniesiemy żadnej opłaty. W przypadku pozostałych maszyn koszt takiej operacji to 5 zł.

Nieco bardziej skomplikowana sytuacja dotyczy wypłat gotówki z bankomatów za granicą.

W przypadku Karty Otwartej na Dzisiaj Mastercard bez ponoszenia opłaty możemy skorzystać z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance.

Gdy wypłacamy gotówkę w euro w strefie EOG ponosimy opłatę w wysokości 7 zł (z opłaty zwolnieni są klienci do 26 r. ż.). Korzystanie z pozostałych bankomatów wiąże się z opłaceniem prowizji, która wynosi 3%, jednak nie mniej niż 12 zł.

Karta Otwarta na eŚwiat pozwala nam na darmowe korzystanie z bankomatów BNP Paribas i Global Alliance oraz wypłaty w euro w strefie EOG. Prowizję (3%, min. 12 zł) zapłacimy wtedy, gdy skorzystamy z pozostałych urządzeń.

Również w przypadku Karty Otwartej na Świat nie poniesiemy opłaty za korzystanie z bankomatów własnych banku, Global Alliance i wypłatę EUR w strefie EOG. Użycie tej karty w innym bankomacie będzie wymagało poniesienia kosztów operacji w wysokości 7 zł.

Klienci, którzy chcieliby wpłacić na konto gotówkę przy pomocy wpłatomatu powinni udać się do oddziału banku i skorzystać ze zlokalizowanego tam urządzenia, ponieważ taka operacja jest zupełnie darmowa. Jeśli chcemy do tego celu użyć wpłatomatu Euronet i Planet Cash zapłacimy prowizję wynoszącą 0,5%, min. 10 zł.

Mało opłacalne jest również wypłacanie i wpłacanie gotówki w placówce banku – pobierana opłata to aż 12 zł. Niestety również korzystanie z cashbacku nie jest darmowe, ale w tym przypadku bank pobiera jedynie 1 zł.

Przelewy

W tabeli opłat dotyczącej przelewów znajdziemy sporo darmowych pozycji. Nie zapłacimy nic za:

 • zwykły przelew internetowy;
 • zlecenie stałe;
 • polecenie zapłaty;
 • przelew SEPA;
 • kod SMS do autoryzacji operacji;
 • przelew na telefon Blik.

Chcąc skorzystać z możliwości wykonania przelewu natychmiastowego trzeba liczyć się z opłatą wynoszącą 5 zł, a za przelew zwykły zlecony w oddziale bank pobierze od nas 12 zł.

Najwyższa opłata w tabeli dotyczy przelewów zagranicznych SWIFT. Prowizja za taką operację to 0,2% (min. 30 zł, maks. 200 zł).

Istnieje także możliwość uruchomienia płatnej usługi SMS z informacją o wybranych zdarzeniach na rachunku. Koszt takiego SMS-a to 0,20 zł/szt.

Bank informuje swoich klientów, że pierwsza opłata za kartę pobrana będzie dopiero za kolejny miesiąc po miesiącu wydania karty.

Jak widać wybór karty ma wpływ na wysokość ponoszonych opłat dlatego warto przeanalizować, czy udogodnienia związane z wybraną kartą są warte swojej ceny.

Klienci mają także możliwość wnioskowania o wirtualny odpowiednik karty, jednak należy pamiętać o tym, że dotyczą go te same opłaty. Dzięki wirtualnej karcie zapłacimy za zakupy w sklepach internetowych, jednak po dodaniu jej do mobilnego portfela skorzystamy z niej także stacjonarnie.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

W serwisie transakcyjnym GOonline wykonamy typowe operacje (jak np. zlecenie przelewu internetowego), ale również złożymy wniosek o lokatę czy kredyt. Informacje o produktach dodatkowych wyświetlane są już na ekranie głównym.

Z poziomu aplikacji mobilnej GOmobile możemy natomiast zarządzać produktami banku z dowolnego miejsca. Funkcje aplikacji mobilnej w większości pokrywają się z tymi oferowanymi przez serwis transakcyjny, a dodatkowo mamy możliwość płacenia w niej za parking czy bilety komunikacji miejskiej.

Posiadacze telefonów z czytnikiem linii papilarnych mają możliwość zalogowania się do aplikacji GOmobile za pomocą odcisku palca, użytkownicy systemu iOS mogą skorzystać z FaceID.

Przydatną funkcją jest podgląd stanu konta i szybki dostęp do ”ulubionych” odbiorców przelewów przez zalogowaniem. Aby korzystać z aplikacji mobilnej BNP Paribas należy upewnić się, że nasz telefon spełnia minimalne wymagania techniczne (Android w wersji co najmniej 6.0/iOS od 14.0).

Bank oferuje swoim klientom również szereg płatności mobilnych: Google Pay, Apple Pay, Blik, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay. W sklepach internetowych możemy również zapłacić pay-by-linkiem (Przelewy24, PayU).

Oferta oszczędnościowa i walutowa

Bank PNB Paribas nie słynie z wyjątkowo atrakcyjnej oferty dla oszczędzających, ale raz na jakiś czas potrafi zaproponować dosyć atrakcyjną stawkę dla nowych środków lub konto oszczędnościowe z podwyższonym oprocentowaniem dla nowych klientów.

Osoby poszukujące alternatywy dla Karty Otwartej na Świat niestety będą rozczarowane. Bank nie posiada dobrej oferty walutowej. W ofercie znajduje się konto walutowe, ale dostępne jest tylko w podstawowych walutach obcych a opłaty za kartę dla takiego rachunku nie sposób uniknąć.

Warto zaznaczyć, że częste posługiwanie się Kartą Otwartą na Dzisiaj lub Karta Otwartą na eŚwiat przy wykonywaniu płatności w obcych walutach nie jest najkorzystniejszym rozwiązaniem.

Koszt transakcji w euro jest jeszcze w miarę ok, jednak mimo wszystko lepiej nie używać tych kart do płacenia w tej walucie. Natomiast w przypadku innych walut konieczne jest podwójne przewalutowanie.

Obsługa klienta

Aby skontaktować się z bankiem można skorzystać z infolinii lub czatu. Dostępne kanały i jakość obsługi zasługują na wysoką ocenę. Niestety pracownicy nie najlepiej radzą sobie z promocjami.

Pytając o akcje dla nowych klientów najpewniej zostaniemy odesłani do kontaktu z organizatorem. W przypadku promocji własnych banku zdarza się uzyskać sprzeczne informacje.

Klienci, którzy wolą załatwiać sprawy w sposób tradycyjny mogą udać się do jednego z ponad 400 oddziałów banku zlokalizowanych w dużych i mniejszych miastach. Sieć placówek BNP Paribas jest stale rozbudowywana.

Aby wyjść naprzeciw osobom, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z bankowością BNP Paribas przygotował przewodnik po swoich usługach. Dowiemy się z niego m.in. jak wykonać podstawowe operacje bez wychodzenia z domu.

Promocje i bonusy

Premia z otwarcie konta to już właściwie stały element oferty banku. Najczęściej do zdobycia jest gotówka, czasem z dodatkiem w postaci vouchera. Dzięki temu popularność banku stale rośnie.

Formalnym organizatorem promocji nie jest jednak bank, a podmiot trzeci, co może być dla niektórych nieco problematyczne, gdyż musimy zezwolić zewnętrznej spółce na dostęp do informacji bankowych.

Warto zaznaczyć, że chodzi tutaj jedynie o te informacje, które są niezbędne do ustalenia czy uczestnik spełnił warunki uprawniające go do zdobycia premii.

Jak otworzyć konto?

Aby założyć Konto dla Ciebie można złożyć wniosek przez Internet i podpisać umowę elektronicznie. Weryfikacja tożsamości może odbyć się z wykorzystaniem metody ”na selfie” w aplikacji mobilnej lub podczas wizyty kuriera.

Zarówno w jednym jak i drugim przypadku w czasie składania wniosku należy załączyć zdjęcia dowodu osobistego z dysku na komputerze lub wykonać je telefonem w momencie wypełniania wniosku.

Zawarcie umowy przez Internet następuje przy użyciu unikalnego kodu SMS. Karta zostanie dostarczona przez kuriera (jeśli wybrano weryfikację tożsamości podczas wizyty kuriera) lub pocztą.

Kolejnym krokiem jest nadanie kodu PIN do karty. Niezbędne instrukcje otrzymasz w kopercie wraz z kartą. Oczywiście cały proces zakładania konta można wykonać będąc z wizytą w oddziale banku.

Po założeniu konta warto zerknąć na ofertę produktów dodatkowych banku:

 • produkty oszczędnościowe;
 • karta kredytowa;
 • konto walutowe.

Konto Otwarte na Ciebie – opinia / podsumowanie

Które elementy oferty zasługują na uznanie, a w których można by było co nieco poprawić? Sprawdźmy to. Po pierwsze należy zwrócić uwagę na opłaty, z których większość nie wybiega ponad rynkowy standard.

Mimo, że prowadzenie konta jest bezwarunkowo darmowe, możemy zapłacić za korzystanie z karty debetowej. Ciekawym urozmaiceniem jest wybór karty spośród aż trzech typów.

Niestety uniknięcie prowizji możliwe jest tylko przy wyborze Karty Otwartej na Dzisiaj. W żaden sposób nie anulujemy opłaty ani za Kartę Otwartą na Świat ani za Kartę Otwartą na eŚwiat.

Jednak należy wziąć pod uwagę to, że oferują nam one trochę więcej niż podstawowa wersja. Czy jednak te udogodnienia są warte swojej ceny?

Darmowe wypłaty z bankomatów i korzystne warunki przewalutowania znajdziemy również u konkurencji i to w niższej cenie a nawet za darmo.

Zaletą dwóch kart jest na pewno możliwość skorzystania z darmowego ubezpieczenia, jednak użyteczność tej usługi to już kwestia indywidualna.

Być może znacznie korzystniej byłoby zaoferować darmowe karty, a za usługi dodatkowe pobierać opłaty. Wtedy moglibyśmy powiedzieć, że produkt jest prawdziwie personalizowany.

Uwagę należy też zwrócić na inne koszty, np. za wypłatę gotówki podczas zakupów czy dokonywanie operacji w oddziale banku. Autoryzacja transakcji kodem SMS jest darmowa, ale zatwierdzać operacje można także w aplikacji mobilnej.

Bank BNP Paribas dąży do stworzenia produktu elastycznego, który dopasowany będzie do indywidualnych potrzeb klientów, co jest naprawdę godne pochwały.

Niestety bank nie udostępnił żadnej opcji personalizacji poza możliwością wyboru jednej z 3 dostępnych kart. Mimo to szansa na zyskanie nowych klientów (szczególnie w grupie osób do 26 r. ż.) jest bardzo duża.

Konto można także polecić tym klientom, którzy dużo podróżują, pod warunkiem, że nie przeszkadza im wysoka opłata za Kartę Otwartą na Świat. W przeciwnym razie warto szukać alternatywy u konkurencji.

Nie jest to niestety konto, które zadowoli seniorów, którzy chcieliby mieć możliwość wykonywania operacji w oddziale banku przy jednoczesnej niskiej opłacie.

Ocenę rachunku może podnieść możliwość skorzystania z promocji dotyczącej konta i zgarnięcia premii – o ile akcja specjalna jest aktualnie dostępna.

Konto Otwarte na Ciebie - BNP Paribas

KONTO OTWARTE NA CIEBIE – BNP PARIBAS

 • Konto bez opłat za otwarcie i prowadzenie.
 • Bezpłatne wydanie Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard / Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard / Karta Otwarta na Świat Mastercard.
 • płatności internetowe i zbliżeniowe
 • cashback
 • bezpłatne ubezpieczenie „CYBER Pomoc” do Karty Otwartej na eŚwiat Mastercard
 • bezpłatne ubezpieczenie „Rezygnacja z Podróży” do Karty Otwartej na Świat Mastercard
 • Miesięczna opłata za kartę:
 • 0 zł / 5 zł – Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard – opłaty można uniknąć, jeśli nie ukończyłeś 26 lat lub w poprzednim miesiącu wykonasz 3 transakcje bezgotówkowe kartą (lub Google Pay/Apple Pay)
 • 6 zł – Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard – opłat za tę kartę nie można uniknąć
 • 10 zł – Karta Otwarta na Świat Mastercard – opłat za tę kartę nie można uniknąć
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce:
 • Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard: 0 zł – bankomaty BNP i Planet Cash / 5 zł – pozostałe bankomaty
 • Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard – 0 zł
 • Karta Otwarta na Świat Mastercard – 0 zł
 • Wypłaty z bankomatów za granicą:
 • Karta Otwarta na Dzisiaj Mastercard: 0 zł – bankomaty BNP Paribas i Global Alliance / 5 zł – wypłaty EUR w strefie EOG / 3% (min. 10 zł) – pozostałe bankomaty
 • Karta Otwarta na eŚwiat Mastercard: 0 zł – bankomaty BNP Paribas i Global Alliance / 0 zł – wypłaty w EUR w strefie EOG / 3% (min. 10 zł) – pozostałe bankomaty
 • Karta Otwarta na Świat Mastercard: 0 zł – bankomaty BNP Paribas i Global Alliance / 0 zł – wypłaty w EUR w strefie EOG / 5 zł – pozostałe bankomaty
 • Przelew internetowy zwykły – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 0 zł.
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Internetowy serwis transakcyjny i aplikacja mobilna.
 • Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay, SwatchPay.
 • Konto można założyć na stronie bnpparibas.pl
kontobankowebezoplat.pl