KONTO PRZEKORZYSTNE – PEKAO BANK

Bank Pekao przygotował ofertę Konta Przekorzystnego, które ma odpowiadać na zróżnicowane potrzeby i oczekiwania potencjalnych klientów. Jak jest w rzeczywistości? Przekonajmy się, analizując szczegółowe informacje o tym rachunku osobistym.

Konto Przekorzystne – opłaty

Konto Przekorzystne dedykowane jest osobom, które mają ukończone 13 lat. Rachunek nie jest oprocentowany, a opłata za otwarcie konta i jego comiesięczne utrzymanie to 0 zł dla wszystkich klientów.

Karta

Zakładając konto klient ma do wyboru dwie karty: Mastercard Debit FX lub Visa Debit FX. Przy użyciu obu z nich możliwe jest wykonywanie płatności zbliżeniowych i internetowych oraz wypłacania gotówki podczas zakupów.

Użytkowanie kart w Internecie jest dodatkowo zabezpieczone usługą 3D Secure. Obie karty są kartami wielowalutowymi, a same przewalutowania oferują całkiem korzystne warunki.

Bank udostępnia klientom możliwość personalizacji karty przez wybór własnego wizerunku. Dodatkowo wybierając kartę MasterCard mamy możliwość skorzystania z programu rabatowego Mastercard Bezcenne chwile.

Wydanie karty oraz jej odnowienie jest darmowe. Dla klientów poniżej 26 r. ż. nie jest również pobierana comiesięczna opłata za kartę.

Dla pozostałych posiadaczy opłata wynosi 4 zł, a uniknięcie jej jest możliwe po jednoczesnym wypełnieniu dwóch warunków:

 • zapewnienie jednorazowego wpływu w wysokości min. 500 zł w poprzednim miesiącu ORAZ
 • wykonanie min. 1 transakcji kartą/Apple Pay/Google Pay/Peo Pay w poprzednim miesiącu.

Bank nie pobiera opłaty za używanie karty do płatności za granicą.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Klienci poniżej 26 roku życia mają możliwość bezpłatnego korzystania z wielu usług banku takich, jak:
 • wypłata gotówki z bankomatów w Polsce (również Blikiem);
 • podjęcie wypłaty z bankomatów za granicą;
 • wpłata gotówki we wpłatomatach własnych.

Klienci, którzy ukończyli 26 lat powinni zapoznać się z tabelą opłat i prowizji, ponieważ dla nich oferta wygląda nieco inaczej.

Korzystanie z bankomatów własnych w Polsce jest darmowe, ale w przypadku bankomatów obcych bezpłatne są tylko dwie pierwsze wpłaty w miesiącu (należy spełnić warunek aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcja kartą).

W pozostałych przypadkach bank pobiera prowizję w wysokości 2,3% (min. 5 zł). Dokładnie te same zasady dotyczą wypłaty gotówki z bankomatu w Polsce Blikiem.

Korzystanie z bankomatów za granicą jest darmowe po spełnieniu następujących warunków: 500 zł wpływu oraz 1 transakcja wykonana kartą w miesiącu.

W przypadku, gdy wymagany warunek nie zostanie spełniony należy liczyć się z opłatą wynoszącą 2,3% (nie mniej niż 5 zł).

Wpłata gotówki przy użyciu wpłatomatu nie pociąga ze sobą dodatkowych kosztów, pod warunkiem korzystania z wpłatomatu własnego banku.

Używając wpłatomatów krajowych nienależących do Pekao przy użyciu PeoPay (w tym Blik) zapłacimy 0,4% (min. 2 zł).

Wszyscy klienci banku niezależnie od wieku poniosą opłatę w wysokości 2 zł za skorzystanie z cashbacku oraz zapłacą 8 zł za wpłatę lub wypłatę gotówki w oddziale banku.

Przelewy

Zlecając wykonanie zwykłego przelewu internetowego lub przelewu SEPA nie zapłacimy nic, podobnie w przypadku zleceń stałych oraz poleceń zapłaty.

Gdy zależy nam, aby gotówka trafiła do odbiorcy natychmiast warto skorzystać z płatnej 5 zł opcji przelewu natychmiastowego. Zwykły przelew wykonany w banku to koszt aż 10 zł, co jest niemałą kwotą.

W przypadku zlecenia wykonania zagranicznego przelewu SWIFT bank pobierze prowizję w wysokości 0,50% kwoty transakcji (min. 30 zł, maks. 250 zł).

Autoryzacja operacji możliwa jest na dwa sposoby: przy użyciu płatnych 0,20 zł kodów SMS lub w aplikacji mobilnej PeoPay (darmowa mobilna autoryzacja).

Aby aktywować mobilną autoryzację transakcji należy wejść w zakładkę zawierającą ustawienia w bankowości elektronicznej.

Wykonywanie przelewów na telefon Blik jest obarczone opłatą wynoszącą 1 zł.

Serwis Pekao24, aplikacja mobilna PeoPay i płatności mobilne

Klient może zarządzać ustawieniami posiadanych kont i kart oraz zlecać wszystkie operacje w bankowości elektronicznej Pekao24. W serwisie mamy również możliwość złożenia wniosku o kolejne produkty oraz skorzystania z dodatkowych usług i promocji.

Równie często klienci Pekao korzystają z aplikacji mobilnej PeoPay, która nie tylko nie ustępuje pod względem funkcjonalności serwisowi internetowemu, ale również oferuje funkcje charakterystyczne tylko dla aplikacji mobilnej jak płatności Blik i przelewy na telefon.

Jednym ze sposobów logowania do aplikacji jest logowanie biometryczne, np. odciskiem palca. Klienci Banku Pekao mają również możliwość korzystania z bardzo nowoczesnych form płatności:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Fitbit Pay.

Karta Rewolucyjna wielowalutowa

Dla osób często przebywających za granicą z przyczyn turystycznych lub służbowo bank daje możliwość korzystania z karty wielowalutowej.

Dzięki temu do korzystania z każdego z rachunków – prowadzonego w PLN i w walutach obcych – potrzebna jest tylko jedna karta.

Używając karty Mastercard Debit FX można płacić i wypłacać gotówkę w euro, dolarach, funtach i frankach szwajcarskich bez konieczności płacenia za przewalutowanie po kursie organizacji płatniczej.

Pakiet Komfort

Posiadacze kont osobistych mogą skorzystać z dodatkowej usługi jaką jest Pakiet Komfort, który obejmuje pakiet ubezpieczeń. Do wyboru są trzy opcje: Standard, Złoty lub Platynowy, które różnią się sumą i rodzajem ubezpieczenia.

Jako dodatkową zachętę bank oferuje darmowe przelewy Express Elixir (2,3 lub 4 w miesiącu). Cena pakietu dla posiadaczy Konta Przekorzystnego waha się od 6 do 12 zł miesięcznie.

Kto może otworzyć konto?

Standardowe Konto Przekorzystne dedykowane jest osobom pełnoletnim. Klienci, którzy mają mniej niż 26 lat mają możliwość skorzystania z preferencyjnych warunków ”studenckiej” wersji konta, podobnie jak osoby niepełnoletnie.

Dla osób poniżej 26 roku życia konto jest bezwarunkowo darmowe. Bezpłatne jest również wydanie karty i używanie jej do codziennych transakcji (włącznie z korzystaniem z bankomatów na całym świecie).

Najmłodsi użytkownicy mogą bezpłatnie korzystać z Konta Przekorzystnego dla Młodych. Jeśli nie mają ukończonych 13 lat nie mogą niestety otrzymać standardowej karty debetowej.

Do ich dyspozycji bank oddaje kartę PeoPay KIDS, która pozostaje pod pełną kontrolą opiekuna (m. in. w zakresie wydatków i limitów).

Jak założyć konto?

W celu założenia konta bez wychodzenia z domu należy wypełnić wniosek na stronie internetowej banku. W całym procesie można uzyskać pomoc pracownika za pośrednictwem infolinii, czatu lub wideo rozmowy.

Oczywiście konto można założyć również bezpośrednio w oddziale banku. Do otwarcia konta online bank udostępnia metodę ”na selfie”. W czasie wypełniania wniosku przez internet konieczne jest zaznaczenie opcji biometrycznej weryfikacji.

Opiera się ona na udostępnieniu zdjęć twarzy i dokumentu potwierdzającego tożsamość osoby wnioskującej. Cała umowa zawierana jest zdalnie, a karta debetowa do konta zostaje wysłana na podany adres.

Po założeniu konta warto zapoznać się z ofertą produktów dodatkowych, która obejmuje:

 • produkty oszczędnościowe;
 • konto dla studenta;
 • konto dla dzieci;
 • kartę kredytową;
 • konto firmowe.

Oferta oszczędnościowa

Bank Pekao nigdy nie słynął z przesadnie atrakcyjnych propozycji oszczędnościowych. Oczywiście oprocentowanie Konta Oszczędnościowego może być konkurencyjne. Ale musi dotyczyć go specjalna promocja, której warunki pozwolą na zysk z odsetek.

To samo ma miejsce w przypadku lokat. Wyższe stawki oprocentowania dotyczą zazwyczaj lokat na nowe środki.

Obsługa klienta

Kontakt z bankiem można nawiązać telefonicznie, również z poziomu aplikacji. Oprócz tego na stronie internetowej znajdziemy formularz kontaktowy. Oczywiście można także odwiedzić bank osobiście.

Do wygodnej komunikacji z bankiem posłuży nam czat dostępny z poziomu internetowego wniosku, ponieważ głównym jego zadaniem jest pomoc w założeniu konta.

Jednak chcąc otrzymać odpowiedź na nieco bardziej skomplikowane pytanie można się rozczarować.

Konto Przekorzystne – opinia / podsumowanie

Konto Przekorzystne pojawiło się w ofercie Pekao po wycofaniu 4 Eurokont (Intro, Kieszonkowego, Mobilnego i Aktywnego Plus). Jest to konto kierowane do osób o różnych potrzebach.

Zadowoleni powinni być klienci umiarkowanie aktywnie korzystający z konta oraz ci, którzy bardzo często znajdują się poza granicami kraju. Na tle konkurencji na rynku tanich kont Konto Przekorzystne nie wypada najgorzej.

Mimo, że oferta zapewnia darmowe prowadzenie konta należy mieć na uwadze warunki, które muszą spełnić klienci powyżej 26 roku życia, aby uniknąć np. opłaty za użytkowanie karty.

Wymagane przez bank warunki nie są jednak trudne do spełnienia, co jest ogromną zaletą. Minusem jest także niskie standardowe oprocentowanie na rachunku oszczędnościowym oraz płatne kody SMS do autoryzacji operacji.

Kto może zyskać najwięcej na założeniu Konta Przekorzystnego? Z pewnością są to osoby podróżujące za granicę. Karta wielowalutowa, z której można korzystać nawet wtedy, gdy nie posiadamy rachunku w obcej walucie jest ogromnym atutem.

Również korzystanie z aplikacji PeoPay nie jest problematyczne, a to bardzo ważne w czasach, w których bankowość mobilna wiedzie prym.

Biorąc pod uwagę rachunek dla osób, które nie skończyły jeszcze 26 lat jest to ciekawa opcja, ponieważ rachunek jest bezwarunkowo darmowy.

Dla nieco starszych klientów bank daje możliwość zwolnienia z opłaty w prosty sposób.

Plusem jest to, że nie trzeba martwić się opłatą za zamówioną kartę debetową w miesiącu otworzenia konta. Warunki zwalniające z płacenia prowizji wystarczy spełniać od kolejnego miesiąca kalendarzowego.

Korzystając z mobilnej autoryzacji można także w łatwy sposób uniknąć opłaty za kody SMS. Przygotowany przez bank serwis internetowy jest intuicyjny i czytelny.

Znajdziemy tam podstawowe operacje a także możliwość wnioskowania o inne produkty banku oraz nawiązania kontaktu z bankiem.

Warta uwagi jest aplikacja mobilna PeoPay, w której oprócz podstawowych funkcji można znaleźć wiele innych, nie do końca oczywistych funkcji.

Przy użyciu aplikacji można z łatwością wykonywać transakcje Blik, przelewy na numer telefonu i płatności internetowe z wykorzystaniem kodów QR.

Dostajemy także dostęp do podglądu rachunków prowadzonych w innych bankach a nawet możliwość zlecania z nich przelewów. Oprócz tego klienci banku mogą korzystać z najpowszechniejszych rodzajów płatności, w tym Blik oraz zbliżeniowych płatności mobilnych.

Konto Przekorzystne - Pekao Bank

KONTO PRZEKORZYSTNE – PEKAO BANK

 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł.
 • Bezpłatne wydanie karty Visa Debit FX / Mastercard Debit FX (wielowalutowa, płatności zbliżeniowe i internetowe, cashback, program rabatowy, własny wizerunek karty).
 • Odnowienie karty – 0 zł.
 • 4 zł miesięcznie za kartę – opłaty można uniknąć:
 • nie ukończyłeś 26 roku życia LUB
 • w poprzednim miesiącu zapewnisz wpływ na rachunek w wysokości min. 500 zł oraz wykonanasz min. 1 transakcję kartą / PeoPay / Apple Pay / Google Pay.
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów w Polsce dla osób poniżej 26 roku życia, klienci powyżej 26 lat:
 • bankomaty własne – 0 zł
 • 0 zł za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z pozostałych bankomatów (jeżeli zostaną spełnione warunki aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji)
 • 2,3% (min. 5 zł) – pozostałe przypadki
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów za granicą dla osób poniżej 26 roku życia, klienci powyżej 26 lat:
 • 0 zł za dwie pierwsze wypłaty w miesiącu z pozostałych bankomatów (jeżeli zostaną spełnione warunki aktywności: 500 zł wpływu i 1 transakcji)
 • 2,3% (min. 5 zł) – pozostałe przypadki
 • Wpłatomaty własne – 0 zł.
 • Zwykłe przelewy przez Internet – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł.
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Aplikacja mobilna oraz internetowy serwis transakcyjny.
 • Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Fitbit Pay.
 • Konto Przekorzystne można otworzyć na stronie pekao.com.pl
4.3/5 - 10 głosów
kontobankowebezoplat.pl