KONTO Z LWEM DIRECT – ING BANK ŚLĄSKI

ING Bank Śląski ma do zaoferowania rachunek będący odpowiedzią na potrzeby współczesnego klienta wykonującego większość operacji bankowych mobilnie lub przez Internet.

I korzystającego nie tylko z rachunku, ale także z produktów dodatkowych. Zapoznajmy się ze szczegółowymi informacjami na temat Konta z Lwem Direct.

Konto Direct z Lwem – opłaty

Proponowane przez ING Bank Śląski konto dedykowane jest osobom pełnoletnim. Zarówno otwarcie konta jak i jego comiesięczne utrzymanie są bezpłatne.

Warto zaznaczyć, że dla klientów w wieku 18 – 26 lat nieco korzystniejszą opcją będzie założenie konta Mobi. Natomiast Konto z Lwem Direct będzie dobrym wyborem dla tych, którzy ukończyli 26 lat.

Karta

Do dyspozycji klientów bank oddaje kartę debetową Visa zbliżeniową. Jak sama nazwa wskazuje karta posłuży nam do płatności zbliżeniowych, ale także internetowych.

Dodatkowe bezpieczeństwo podczas płatności internetowych zapewnia usługa 3D Secure, a korzystając z karty w wygodny sposób wypłacimy gotówkę podczas zakupów dzięki usłudze cashback.

Dedykowana do konta karta posiada funkcję wielowalutową i możliwa do spersonalizowania przez umieszczenie na niej swojego zdjęcia lub skorzystania z unikalnego wzoru graficznego.

Bank nie pobiera opłaty za wydanie karty ani jej odnowienie. Miesięczna opłata za użytkowanie jej to 7 zł, ale można jej uniknąć:

 • wykonując transakcje kartą (albo Google Pay/Apple Pay) na kwotę łączną min. 300 zł (osoby powyżej 26 lat)
 • wykonując transakcje kartą (albo Google Pay/Apple Pay) na kwotę łączną min. 200 zł (osoby w wieku 18-26 lat)

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie z bankomatów własnych ING oraz Planet Cash jest darmowe, podobnie jak pierwsza wypłata z pozostałych bankomatów. Każda kolejna operacja wiąże się z opłatą 10 zł.

Dla klientów, którzy często wypłacają gotówkę bank oferuje pakiet wypłat do wykorzystania w kraju i za granicą za dodatkową opłatą 25 zł za 30 dni.

Korzystając z opcji wypłaty Blikiem również nie zapłacimy za użycie bankomatu ING oraz Planet Cash, a także za pierwszą wypłatę z pozostałych maszyn. W przypadku drugiej i kolejnej wypłaty w bankomatach obcych opłata wynosi 5 zł.

Podobnie sytuacja wygląda, gdy korzystamy z bankomatów za granicą. Bank ING oferuje tylko pierwszą darmową wypłatę w miesiącu w euro w krajach EOG. Każda kolejna wiąże się z opłatą wynoszącą 5 zł oraz prowizją 3% wartości transakcji za przewalutowanie.

Korzystanie z pozostałych bankomatów zagranicznych to koszt 5% kwoty wypłaty i dodatkowo 3% za przewalutowanie. Należy pamiętać o możliwości wykupienia pakietu (25 zł / 30 dni).

ING oferuje natomiast darmowe wpłaty gotówki przy użyciu wpłatomatów własnych oraz sieci Planet Cash.

Warto wspomnieć, że bezpłatne jest również korzystanie z usługi cashback. Niestety chcąc wpłacić lub wypłacić gotówkę podczas wizyty w oddziale banku musimy liczyć się z opłatą 10 zł za operację.

Przelewy

W przypadku przelewów tabela opłat i prowizji wygląda obiecująco. Bank nie pobiera żadnych opłat za przelewy na telefon Blik, zwykłe przelewy internetowe i SEPA, zlecenia stałe, polecenia zapłaty oraz kody SMS wykorzystywane do autoryzacji operacji.

Za wykonanie przelewu natychmiastowego bank nalicza dodatkowe 5 zł, a za zlecenie przelewu zwykłego w oddziale banku 9 zł. Znacznie wyższa opłata dotyczy przelewów zagranicznych SWIFT i wynosi 40 zł.

Jak można zauważyć, Bank ING zwalnia z kosztów za większość podstawowych operacji wykonywanych na koncie. Aktywne używanie karty również pozwala na zaoszczędzenie kilku dodatkowych złotych.

Warto również pamiętać o korzystaniu z bankomatów własnych ING lub Planet Cash, aby nie generować kolejnych kosztów. Dodatkowo po założeniu Konta z Lwem zyskujemy dostęp do wielu przydatnych narzędzi i usług.

Bankowość elektroniczna i aplikacja mobilna

W oferowanej przez ING bankowości internetowej ”Moje ING” znajdziemy ponad 60 usług i funkcji, które ułatwiają zarządzanie kontem i finansami.

Możemy skorzystać z funkcji uproszczonego wykonywania przelewów, salda widocznego po każdej transakcji, konfiguracji strony startowej, przelewów na telefon oraz łatwej edycji danych osobowych, PIN-u i hasła do konta.

Oprócz tego przez stronę internetową zyskujemy dostęp do innych oferowanych przez bank produktów dodatkowych. Przez bankowość elektroniczną można również opłacać faktury jednym kliknięciem, korzystając z usługi ”Moje faktury”.

Bank ING oferuje swoim klientom założenie profilu zaufanego ePUAP czy podpisanie umowy z dostawcą gazu/prądu również z poziomu serwisu transakcyjnego.

Nieco młodszych klientów może zainteresować unikalna funkcjonalność, jaką jest doładowanie gier i multimediów.

Oprócz bankowości elektronicznej Bank ING oddaje do dyspozycji aplikację mobilną Moje ING mobile z możliwością logowania się przez face ID lub odcisk palca.

Dostępne są tam prawie wszystkie usługi i funkcje z bankowości internetowej oraz kilka dodatkowych jak np. Autopay, która umożliwia automatyczne płatności za przejazdy autostradami.

Również układ menu jest podobny, a dodatkowo aplikacja może być obsługiwana głosowo z pomocą Asystenta Google.

Klienci, którzy nie rozstają się z telefonem i cenią sobie wygodę oraz oszczędność czasu mogą skorzystać z najnowocześniejszych form płatności mobilnych:

 • Blik;
 • Google Pay;
 • Apple Pay;
 • Garmin Pay;
 • Visa Mobile.

Warto zapoznać się również z programem ”Moje rabaty”. Po przystąpieniu do niego można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych podczas wykonywania zakupów w sklepach partnerskich banku.

Jak założyć Konto z Lwem Direct?

Nowi klienci mają do wyboru kilka metod założenia Konta Direct / Konta Mobi

 • wypełnienie wniosku online i podpisanie umowy z kurierem lub wykonanie przelewu weryfikacyjnego z konta osobistego w innym banku;
 • otworzenie konta metodą ”na selfie” w aplikacji Moje ING;
 • otworzenie rachunku bezpośrednio w oddziale banku.

Obecni klienci mogą skorzystać z możliwości założenia konta w bankowości elektronicznej.

Po otworzeniu rachunku warto zapoznać się również z ofertą dodatkowych produktów oferowanych przez ING takich, jak:

 • oferta oszczędnościowa (Otwarte Konto Oszczędnościowe w ofercie ”Bonus na start” oraz Smart Saver);
 • oferta walutowa;
 • kredyt hipoteczny;
 • konto firmowe.

Oferta oszczędnościowa

Klientów banku powinna zainteresować ciekawa oferta produktów oszczędnościowych. Mamy tutaj Otwarte Konto Oszczędnościowe, dla którego co jakiś czas organizowana jest promocja z podwyższonym oprocentowaniem środków.

Plusem jest to, że OKO może być otwarte jako konto samodzielne, bez konieczności posiadania rachunku osobistego.

Oprócz tego można skorzystać z usługi Smart Saver, która opiera się na zaokrąglaniu kwot transakcji i przelewaniu nadwyżki na przeznaczony do tego celu rachunek oszczędnościowy.

Odkładać można zarówno resztę z transakcji bezgotówkowych wykonanych kartą (także Google Pay/Apple Pay) jak i z przelewów internetowych i płatności Blik. Klient sam decyduje o kwocie zaokrąglenia.

Oferta wielowalutowa

Dla klientów często podróżujących za granicę bank przygotował kilka rozwiązań, które mają ułatwić płatności. Pierwszym z nich jest karta wielowalutowa, która umożliwia płatności za granicą bez konieczności posiadania kilku kart w różnych walutach czy ponoszenia kosztów prowizji w PLN.

Skorzystanie z niej jest możliwe po wykonaniu dwóch czynności. W pierwszej kolejności należy otworzyć konto walutowe w euro, dolarach lub funtach brytyjskich, a później podpiąć do niego swoją kartę Visa wydaną do konta osobistego prowadzonego w złotówkach.

Przekształcenie karty debetowej w wielowalutową jest bezpłatne, a opłaty za obsługę i warunki wymagane do uniknięcia płatności pozostają bez zmian.

Osoby, które nie chcą zakładać kolejnego konta i wolą posługiwać się standardową kartą, mogą skorzystać z ”Pakietu wypłat gotówki”. Usługa jest ważna 30 dni i obejmuje korzystanie z bankomatów w Polsce i za granicą.

Posiadacze konta walutowego powinni zapoznać się z usługą kantoru walutowego dostępną w systemie transakcyjnym. Wymieniać można kwoty od równowartości 5 euro, a funkcja przyda się w szczególności tym klientom, którzy często robią zakupy w zagranicznych sklepach internetowych.

Przydatnym rozwiązaniem jest możliwość ustawienia automatycznej wymiany walut po określonym przez nas kursie. Po osiągnięciu go bank wysyła powiadomienie w Moim ING lub w aplikacji mobilnej. Jednocześnie można skorzystać z 10 powiadomień i 10 zleceń.

Obsługa klienta

Jakość obsługi klienta w ING Banku Śląskim znajduje się na wysokim poziomie. Styl komunikacji z klientem jest przejrzysty a regulaminy i umowy napisane są w sposób zrozumiały. Również udostępniona tabela opłat jest bardzo czytelna.

Na stronie internetowej znajdziemy przydatne informacje dla klientów, FAQ i poradniki. Doradcy na infolinii i konsultanci na czacie wykazują się dużą wiedzą i potrafią cierpliwie i z dużą dokładnością wyjaśnić różne kwestie dotyczące obsługi rachunku.

Dużym plusem jest czas oczekiwania na odpowiedź po wysłaniu formularza kontaktowego. Dla porównania, u konkurencji na odpowiedź czeka się nawet tydzień lub nie dostaje się jej wcale.

Oferowane Konto z Lwem Direct już od dłuższego czasu znajduje się w czołówkach rankingów. Jest doceniane przez klientów za jasno określone warunki prowadzenia konta, nowoczesne rozwiązania i niezbyt wysokie opłaty.

Konto będzie dobrym rozwiązaniem dla tych, którzy aktywnie korzystają z rachunku a bankowość internetowa i aplikacja mobilna mają dla nich duże znaczenie. Dodatkowo po założeniu konta zyskujemy dostęp do wielu nowoczesnych usług i przydatnych funkcji.

Opinie i recenzja Konta z Lwem

Warto podsumować zebrane informacje o koncie i zastanowić się, dla kogo Konto z Lwem będzie dobrym wyborem, a kto niekoniecznie na tym skorzysta. W pierwszej kolejności skupmy się na opłatach.

Lista stałych opłat nie należy do długich a dodatkowo można zredukować ją prawie do zera. Podstawowe operacje i usługi nie generują dodatkowych kosztów, a opłaty za użytkowanie karty można w bardzo prosty sposób uniknąć.

Minusem jest jednak prowizja za korzystanie z zagranicznych bankomatów oraz tych, które nie należą do Banku ING (poza Planet Cash). Osoby często korzystające z bankomatów powinny rozważyć zakup pakietu wypłat.

Wadą konta jest także wysoki koszt operacji gotówkowych zlecanych w oddziale banku. Klienci, którzy wolą tą tradycyjną opcję będą niestety rozczarowani.

Oprócz prowizji i opłat warto zastanowić się również nad ofertą oszczędnościową, którą proponuje Bank ING. Ciekawą opcją jest możliwość płacenia przy użyciu nowoczesnych form płatności mobilnych za zakupy internetowe i stacjonarne.

Bankowość elektroniczna udostępniona przez bank jest bardzo nowoczesna, a zarówno ona jak i aplikacja mobilna są stale rozwijane.

W tym miejscu warto wspomnieć, że Bank ING był pierwszym bankiem, który umożliwił klientom podgląd kont i kart z innych banków w swojej aplikacji. Funkcjonalność dotyczy zarówno rachunków osobistych jak i oszczędnościowych oraz kart kredytowych i przedpłaconych.

Ciekawą funkcją jest pomoc Trenera Finansowego, który po analizie wpływów i wydatków podpowie nam jak sprawnie zarządzać finansami.

Równie przydatne jest korzystanie z funkcji Cele oszczędnościowe. Wskazujemy w niej, na jaki cel chcemy oszczędzać, jaką kwotę odłożyć i jak zamierzamy to zrobić (samodzielnie / automatyczny przelew).

Unikalną funkcją, jaką udostępnił bank jest możliwość zapisania zdjęcia paragonu lub innych dokumentów w aplikacji.

Konto z Lwem Direct - ING Bank Śląski

KONTO DIRECT Z LWEM – ING BANK ŚLĄSKI

 • Konto bez opłat za otwarcie i prowadzenie.
 • Bezpłatne wydanie karty Visa (wielowalutowa, płatności internetowe i zbliżeniowe, cashback, własny wizerunek).
 • Miesięczna opłata za kartę – 7 zł (opłaty można uniknąć dokonując transakcji kartą lub Google Pay / Apple Pay na min. 300 zł (200 zł dla osób w wieku 18-26 lat).
 • Wypłaty z bankomatów w Polsce:
 • 0 zł za wypłaty z bankomatów własnych i Planet Cash oraz 1 wypłata z pozostałych bankomatów / druga i kolejne wypłaty z pozostałych bankomatów – 10 zł
 • 0 zł za wypłaty Blikiem z bankomatów własnych i Planet Cash oraz 1 wypłata z pozostałych bankomatów / druga i kolejne wypłaty z pozostałych bankomatów – 5 zł
 • Wypłaty z bankomatów za granicą:
 • 0 zł za 1 wypłatę w miesiącu z bankomatów za granicą / każda następna 5 zł + 3% za przewalutowanie (wypłaty w EUR w krajach EOG)
 • pozostałe przypadki – 5% + 3% przewalutowanie
 • Możliwość wykupienia pakietu bezprowizyjnych wypłat z bankomatów w kraju i za granicą – 25 zł / 30 dni.
 • Bezpłatne wpłatomaty własne i Planet Cash.
 • Przelewy zwykłe przez internet – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 0 zł.
 • Zlecenia stałe – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Internetowy serwis transakcyjny i aplikacja mobilna.
 • Blik, HCE, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, Visa Mobile.
 • Konto można otworzyć na stronie ing.pl
3.7/5 - 3 głosów
kontobankowebezoplat.pl