MILLENNIUM 360º – MILLENNIUM BANK

Bank Millenium przychodzi do nas z propozycją bezwarunkowo bezpłatnego konta z warunkowo darmową kartą oraz dostępem do bankomatów w Polsce i za granicą. Millennium 360º jest następcą Konta 360º, jednak różnice między nimi są na tyle istotne, że ciężko o nazwanie go jedynie odświeżoną wersją.

Oferta skierowana jest do tych, którzy chętnie i często korzystają z bankowości internetowej, ponieważ bank stawia na zdalne usługi i bezgotówkowe transakcje.

Oprócz konta bank proponuje produkty służące do oszczędzania, pakiet assistance, a także ofertę walutową. Jak zatem przedstawia się oferta i koszty konta Millennium 360º?

Konto Millennium 360º – opłaty

Do założenia konta uprawnione są wszystkie osoby powyżej 18 roku życia. Jak wspomniano wcześniej konto jest bezwarunkowo darmowe, a więc nie obowiązuje żadna opłata ani za otwarcie rachunku ani za jego prowadzenie.

Karta

Do konta dedykowane są dwa rodzaje kart płatniczych: Visa Millennium 360º i MasterCard Millennium 360º, które posłużą do wykonywanie płatności internetowych oraz zbliżeniowych.

Wykonywanie transakcji internetowych staje się znacznie bezpieczne dzięki zastosowaniu usługi 3D Secure. Używając kart podczas zakupów można również skorzystać z możliwości wypłacenia gotówki, obydwie wyposażone są w funkcję cashback.

Za wydanie i odnowienie kart bank nie pobiera żadnej opłaty. Miesięczna opłata za kartę dla osób w wieku 18-26 lat to 5 zł, ale można jej uniknąć wykonując 1 transakcję w miesiącu kartą lub Blikiem.

Klienci, którzy mają więcej niż 26 lat za kartę zapłacą aż 11 zł miesięcznie. Oczywiście w tym przypadku również można ją anulować, wystarczy wykonać przynajmniej 5 transakcji kartą lub Blikiem w miesiącu.

Wymienione opłaty dotyczą również usługi Blik-a zbliżeniowego. W sytuacji korzystania z karty i usługi Blik pobierana jest jedna opłata.

Płacenie kartą za granicą jest bezpłatne pod warunkiem, że nie przekroczymy kwoty 1000 zł. Powyżej tej sumy opłata za przewalutowanie transakcji wynosi 2%.

Warto dodać, że prowizja za korzystanie z karty nie jest pobierana przez pierwsze dwa miesiące od jej wydania lub aktywacji płatności zbliżeniowych Blik.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Korzystanie w Polsce z bankomatów własnych Banku Millennium jest darmowe.

Nie zapłacimy także nic za używanie pozostałych bankomatów pod warunkiem, że spełnione zostaną warunki aktywności:

 • 5 transakcji kartą debetową lub Blikiem dla klientów, którzy skończyli 26 lat i 1 transakcja, dla osób w wieku 18 – 26 lat.

W przypadku bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash opłata to symboliczne 1 zł. A dla pozostałych 5 zł – jeżeli nie zostanie spełniony powyższy warunek aktywności.

Korzystniejszą opcją jest korzystanie z wypłaty Blikiem, ponieważ jest ona zupełnie darmowa.

Co z korzystaniem z bankomatów za granicą? Po spełnieniu warunków aktywności (5 transakcji kartą debetową / Blikiem) wypłata jest darmowa. W przeciwnym wypadku koszt takiej operacji to 5 zł.

Wypłacając kwotę przekraczającą równowartość 1000 zł miesięcznie bank dolicza prowizję za przewalutowanie transakcji – 2%.

Warto zastanowić się nad wykupieniem Pakietu Walutowego za 9,90 zł tygodniowo, który zapewnia nielimitowane transakcje kartą w dowolnej walucie bez konieczności płacenia dodatkowej marży.

Na pocieszenie Millennium Bank oferuje darmowe korzystanie z opcji cashback oraz bezpłatne wpłacanie gotówki we wpłatomatach. Wpłacanie i wypłacanie gotówki bezpośrednio w oddziale banku wiąże się z opłatą w wysokości 11 zł.

Przelewy

Zapoznajmy się jeszcze z tabelą opłat dotyczącą przelewów. Zwykłe przelewy internetowe oraz przelewy na telefon Blik są bezpłatne, skorzystanie z opcji przelewu natychmiastowego to koszt 9,90 zł.

Nie zapłacimy również nic za zlecenia stałe i polecenia zapłaty. Nieco mniej korzystnie wygląda zlecanie przelewu w oddziale banku, ponieważ pobierana jest opłata w wysokości aż 11 zł.

Co z przelewami zagranicznymi? Przelewy SEPA są bezpłatne (spread na euro to około 5,8%), a za zagraniczne przelewy SWIFT zapłacimy prowizję wynoszącą 0,5% (min. 20 zł, maks. 125 zł).

Autoryzacja operacji jest darmowa, gdy korzystamy z aplikacji mobilnej. Za kody SMS niestety zapłacimy kwotę 0,15 zł. Aby zastąpić autoryzację kodami na autoryzację mobilną należy wejść w Ustawienia, a tam w zakładkę Autoryzacja mobilna.

Bankowość online Millenet i aplikacja mobilna

W bankowości internetowej znajdziemy funkcje typowe dla serwisu bankowego oraz kilka dodatkowych takich, jak: e-administracja, Manager Finansów pomagający zarządzać wydatkami oraz Profil Zaufany.

Korzystając z aplikacji mobilnej możemy zlecać przelewy na telefon Blik, opłacać faktury, miejsca parkingowe i przejazdy autostradą (przy użyciu usługi Autopay).

Wykorzystamy ją także do zakupu biletów komunikacji miejskiej oraz biletów do kin sieci Helios oraz blokowania transakcji kartą poza UE.

Z poziomu aplikacji mobilnej mamy możliwość wnioskowania o dodatkowe produkty banku oraz zmieniania limitów transakcji.

Dla klientów banku udostępniono także płatności mobilne: HCE (nieco przestarzałe rozwiązanie dla użytkowników Androida), Apple Pay, Blik oraz Garmin Pay. Niestety bank nie udostępnia płatności Google Pay.

Znacznym udogodnieniem jest możliwość uruchomienia płatności zbliżeniowych telefonem jeszcze przed dostarczeniem nam fizycznej karty płatniczej.

Bank Millennium umożliwia także wykonywanie automatycznych przelewów internetowych pay-by-link: Przelewy24 (w tym Dotpay) oraz PayU. Bardzo ciekawą funkcją jest chatbot Milla, która jest automatyczną konsultantką.

Możemy wydawać jej polecenia głosowe lub wymieniać wiadomości. Pomoże sprawdzić nam historię konta, zlecić przelew, doładować telefon a nawet sprawdzić kiedy dojdzie nasz przelew.

Otwarta bankowość

Warto zainteresować się oferowaną bezpłatną usługą Finanse 360º. Umożliwia ona częściowy dostęp przez bankowość internetową i aplikację mobilną do swoich kont prowadzonych w innych bankach.

Mamy możliwość sprawdzenia salda na rachunkach i historii transakcji. Dzięki tej usłudze nie musimy logować się do kilku banków, aby mieć wgląd do swoich rachunków.

Dodatkowo w bankowości elektronicznej Millenet możemy zlecić zwykły przelew w PLN z kont prowadzonych w następujących bankach:

 • ING Bank Śląski;
 • mBank;
 • PKO BP;
 • Pekao SA;
 • Santander Bank Polska;
 • Alior Bank.

Pakiet Bardzo Pomocny

Do dyspozycji swoich klientów Millennium Bank oddaje również ubezpieczenie assistance, które obejmuje pomoc medyczną i domową dla klienta i jego dzieci (wizytę domową lekarza lub pielęgniarki, transport do i ze szpitala, pomoc szklarza, hydraulika, ślusarza, elektryka).

Skorzystać można z 7 świadczeń w ciągu roku pod warunkiem, że będą to różne interwencje. Przez 3 miesiące Pakiet Bardzo Pomocny jest zupełnie darmowy, po upływie tego czasu pobierana jest opłata w wysokości kilku złotych miesięcznie.

Limit w koncie

Jest to swego rodzaju ekstra kredyt dla posiadaczy rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowego. Po spłaceniu debetu na koncie w ciągu 7 dni nie są pobierane żadne odsetki od zadłużenia.

Wpływy na konto spłacają go automatycznie i limit zostaje odnowiony. Korzystanie z limitu w koncie jest darmowe przez pierwszy rok, a za każde przedłużenie o kolejny rok niestety już zapłacimy.

Program rabatowy ”Inspiracje”

Posiadacze kart płatniczych, debetowych i kredytowych mają możliwość skorzystania z programu rabatowego ”Inspiracje”.

Możemy w nim uzyskać zniżki w hotelach, restauracjach oraz rabaty w prawie 1000 sklepów stacjonarnych i internetowych. Lista hoteli, restauracji i sklepów znajduje się w wyszukiwarce banku.

Jak otworzyć konto?

Sposobów mamy kilka. Pierwszym z nich jest tradycyjne pójście do oddziału i dopełnienie tam wszystkich formalności. Możemy również złożyć wniosek o konto online, a do placówki udać się tylko w celu podpisania umowy.

Innym sposobem jest otwarcie konta metodą ”na selfie”, w której potwierdzamy swoje dane zdjęciami twarzy i dokumentu tożsamości oraz nagraniami głosu.

Potwierdzić dane można również poprzez zalogowanie się do innego banku, w którym posiadamy już konto.

Dodatkowe produkty

Mając już założony rachunek w Millennium Banku można sięgnąć po ofertę produktów dodatkowych, w której znajdziemy:

 • Konto Oszczędnościowe Profit;
 • Kartę kredytową Millennium Impresja;
 • Konto 360º Junior dla dziecka;
 • Konto Mój Biznes dla firmy.

Oferta oszczędnościowa

Konto Oszczędnościowe Profit to rachunek dedykowany stałym klientom, co na rynku oszczędnościowym jest raczej nowością. Warto śledzić na bieżąco promocje, ponieważ ten rachunek często jest nimi objęty.

W ramach promocji można zyskać atrakcyjne oprocentowanie dla nowych środków. Nie jest wymagane zapewnienie regularnego wpływu lub utrzymywanie minimalnego salda, a konto może być prowadzone również w EUR lub USD.

Rachunek można założyć także dla swojego dziecka. W ofercie banku znajdziemy także lokaty, zarówno tradycyjne terminowe jak również oryginalne propozycje, takie jak Lokata Urodzinowa, która może zostać otworzona w ciągu 30 dni od swoich urodzin (w PLN, EUR lub USD).

Oferta walutowa

Niestety nie mamy dobrych wieści dla klientów, którzy często podróżują za granicę – w ofercie banku nie znajdziemy nic interesującego. Brakuje usługi kantoru wymiany walut czy nawet karty wielowalutowej.

Są dostępne cztery rachunki walutowe, ale niestety karta dedykowana im jest płatna i nie mamy możliwości korzystania z darmowych wypłat z zagranicznych bankomatów.

Ze względu jednak na to, że Millennium Bank chce sprostać oczekiwaniom klientów lubiących nowoczesne rozwiązania, z kontem Millennium 360º można:

 • wykonywać płatności we wszystkich walutach świata po korzystnych kursach przy użyciu zwykłej karty w PLN (Visa lub MasterCard);
 • wypłacać gotówkę z zagranicznych bankomatów;
 • płacić w internecie i wykonywać transakcje bezgotówkowe za granicą bez marży banku (do kwoty będącej równowartością 1000 zł miesięcznie).

Warto także pamiętać o możliwości wykupienia Pakietu Walutowego.

Bank dla rodziny

Klienci Millennium Banku zyskują możliwość wnioskowania o produkty dla dzieci. Przede wszystkim na uwagę zasługuje Konto 360º Junior, który jest zupełnie darmowy.

Karta płatnicza do konta może zostać wydana już siedmiolatkom. Oczywiście dziecko może otworzyć także wspomniane wcześniej Konto Oszczędnościowe Profit, Konto Walutowe, lokatę a także konto oszczędnościowe w EUR lub USD.

Rodzic ma wgląd do rachunku dziecka w swojej bankowości elektronicznej.

Obsługa klienta, promocje i bonusy

Konsultanci Millennium Banku są prawdopodobnie najszybsi w odpowiadaniu na pytania nurtujące klientów. Odpowiedź nawet najbardziej skomplikowane pytanie można otrzymać już tego samego dnia.

Dodatkowo bank posiada szeroką sieć oddziałów, co zdecydowanie docenią klienci, którzy często i chętnie odwiedzają placówki osobiście. Dla nowych klientów często można znaleźć ciekawe promocje z premiami gotówkowymi.

Bank nie zapomina również o swoich obecnych klientach, którzy także mają szansę otrzymać jakiś bonus (najczęściej są to zniżki na platformie Goodie lub zwrot za zakupy).

Kwoty nie są wysokie, ale otrzymywane regularnie pozwalają nieco zaoszczędzić. Niestety, czas oczekiwania na nagrodę przeciąga się do ostatecznych terminów – bonus otrzymujemy najczęściej w ostatnim momencie.

Konto Millennium 360º – opinia / podsumowanie

Jak w praktyce sprawdza się konto osobiste oferowane przez Millennium Bank? Samo korzystanie z niego może być prawie całkowicie darmowe dla tych osób, które korzystają z bankowości internetowej i mobilnej.

Wymagane wykonanie 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem w celu uniknięcia opłaty za kartę nie jest obecnie niczym nowym. Jednak mało który bank oferuje bezpłatne bankomaty w Polsce i za granicą po spełnieniu takiego warunku.

Za co zatem zapłacimy największe prowizje? Niestety za operacje gotówkowe zlecane w oddziale banku oraz przelewy natychmiastowe (tutaj opłata jest prawie dwa razy wyższa niż u konkurencji).

Warto również pamiętać o tym, by autoryzacji operacji dokonywać w mobilnej aplikacji, aby uniknąć opłaty za kody SMS.

Bank Millennium jest pierwszą instytucją, która pobiera opłatę za używanie płatności zbliżeniowych Blik. Szkoda, ponieważ jest to fantastyczna alternatywa dla plastikowych kart płatniczych. Na szczęście do tej pory żaden inny bank nie poszedł w jego ślady.

Uruchomienie usługi płatności zbliżeniowych Blik wiąże się z opłacaniem comiesięcznej prowizji chyba, że zostanie spełniony warunek aktywności (min. 5 transakcji Blikiem lub kartą dla klientów powyżej 26 r. ż. lub 1 transakcja dla klientów w wieku 18-26 lat).

Do warunku liczą się zarówno operacje zbliżeniowe Blik-iem jak i te z kodem (również użycie kodu w Internecie). Osoby korzystające i z karty, i z Blik-a ponoszą jedną opłatę, której mogą uniknąć płacąc kartą lub zlecając transakcje płatnicze Blik.

Dla tych, którzy do płacenia wykorzystują jedynie kartę dobrą wiadomością jest to, że bank zalicza również transakcje wykonane Blikiem na terminalu oraz w Internecie. Millennium 360º z pewnością sprawdzi się tym, którzy nie stronią od korzystania z bankowości elektronicznej, która jest intuicyjna i przejrzysta.

Konto Millennium 360º - Millennium Bank

KONTO MILLENNIUM 360º – MILLENNIUM BANK

 • Konto bez opłat za otwarcie i prowadzenie.
 • Bezpłatne wydanie karty Visa Millennium 360° / MasterCard Millennium 360° (płatności zbliżeniowe i internetowe, cashback).
 • Miesięczna opłata za kartę:
 • 0 zł – pod warunkiem spełnienia warunków aktywności
 • 5 zł – dla osób w wieku 18-26 lat
 • 11 zł – dla osób powyżej 26 roku życia

WARUNKI AKTYWNOŚCI:

 • osoby w wieku 18-26 lat unikną opłat za kartę wykonując w miesiącu 1 transakcję kartą lub Blikiem
 • osoby powyżej 26 roku życia unikną opłaty za kartę wykonując w miesiącu min. 5 transakcji kartą lub Blikiem
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów Blikiem
 • bezpłatne wypłaty z bankomatów Banku Millennium
 • 0 zł – pozostałe bankomaty (przy spełnieniu warunków aktywności) / w przeciwnym wypadku – 5 zł (1 zł dla bankomatów Santander Bank Polska i Planet Cash)
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • 0 zł – przy spełnieniu warunków aktywności – 5 płatności kartą / Blikiem
 • 5 zł – w przypadku niespełnienia warunku aktywności
 • Standardowy przelew internetowy – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 9,90 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Blik, Apple Pay, HCE, Garmin Pay.
 • Internetowy serwis transakcyjny i aplikacja mobilna.
 • Konto można otworzyć na stronie bankmillennium.pl
kontobankowebezoplat.pl