NFG FAKTORING

NFG FAKTORING 2021

W celu zapobieżenia braku finansowej płynności przedsiębiorstwa, na rynku usług zaczęły działać firmy faktoringowe.

Jedną z czołowych marek w branży, jest NFG faktoring, który wspomaga mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa.

Atutem firmy jest 100% finansowanie faktur w błyskawicznym czasie.

NA CZYM POLEGA NFG FAKTORING?

Wszystko opiera się na działalności przez internet. Małe przedsiębiorstwa bardzo często spotykały się z tym, że ich faktury nie były płacone w terminie przez ich kontrahentów.

Taka sytuacja sprawiała, że firmy bardzo często traciły płynność finansową, a ich wiarygodność bardzo na tym cierpiała.

Firmy nie mogły normalnie funkcjonować, zalegały z opłatami za zakupione towary, ze spłatą swoich rachunków – m.in ZUS czy wypłaty dla swoich pracowników.

Faktoring online sprawia, że w ekspresowym czasie, dana firma może otrzymać zapłatę za wcześniej wystawioną fakturę.

Logujemy się na stronie faktoring NFG i od tego momentu stajemy się klientem firmy, która sfinansuje każdą naszą fakturę nawet w 15 minut!

JAK TO DZIAŁA?

Jeżeli korzystamy z e-faktoringu, po wystawieniu przez nas faktury, wprowadzamy ją do systemu NFG.

Następnie po weryfikacji otrzymujemy wartość faktury, po otrzymaniu od naszego kontrahenta pieniążków, zwracamy je do firmy faktoringowej.

Usługa taka jest płatna, w przypadku faktury wartości 1000 zł może nas to kosztować około 25 zł, po odliczeniu podatku.

Bardzo ważne jest, abyśmy określili czas, kiedy zwrócimy pieniądze i tutaj mamy opcje: 30, 60 lub 90 dni.

Dzięki takiej usłudze przez cały czas dysponujemy gotówką. Oczywiście nie ma obowiązku korzystania ciągle z propozycji firmy NFG, jednak czasami możemy się w ten sposób ratować.

NFG FAKTORING – CHARAKTERYSTYKA FIRMY

Faktoring NFG to nowoczesna firma, której działalność daje przedsiębiorcom innowacyjne i bardzo szybkie rozwiązania finansowe.

Szczególnie jest to ważne, gdy firma czeka długo na swoje pieniądze od kontrahenta, lub jest firmą dopiero rozpoczynającą swoją działalność.

Usługi faktoringowe pomagają także w rozwoju danej firmy.

NFG zatrudnia zespół wykwalifikowanych i profesjonalnych doradców, którzy każdego dnia kontaktują się z ogromną ilością przedsiębiorców decydujących się na tego rodzaju rozwiązania finansowe.

Faktoring NFG wspiera działalność małych przedsiębiorstw i firm, znacznie im pomaga i daje adekwatne, do ich możliwości, rozwiązania.

JAK ROZPOCZĄĆ WSPÓŁPRACĘ Z NFG FAKTORING?

Na początek dobrze jest skontaktować się z doradcą. Możemy to zrobić telefonicznie lub wypełniając w internecie formularz i wysyłając go elektronicznie na adres NFG.

Po jakimś czasie doradca skontaktuje się z nami i będziemy mogli podpisać z Faktorem umowę. Od tego czasu zawsze będziemy mogli liczyć na pomoc firmy.

Ten rodzaj współpracy pomaga uwolnić zamrożone środki finansowe. Nic już nie krępuje młodych przedsiębiorców i firmy, które swoim kontrahentom dają długie terminy do zapłaty za swoje towary i usługi.

CZY WARTO JEST KORZYSTAĆ Z FIRMY FAKTORINGOWEJ ?

Z roku na rok coraz więcej właścicieli mikro i małych firm korzysta z usług NFG faktoring. Współpraca jest prężna a właściciele firm mogą działać bez żadnych przestoi i problemów finansowych.

W wyniku współpracy pieniądze w firmie są zawsze. Kiedyś z usług faktoringu korzystały firmy o bardzo dużych dochodach.

Dzisiaj z tej opcji mogą skorzystać już nie tylko giganci ale także mali przedsiębiorcy.

Faktoring stał się dostępny dla wszystkich i to w bardzo wygodnej formie, bez potrzeby wychodzenia z domu. Wszystkie sprawy można załatwić online i telefonicznie.

KORZYŚCI DLA PRZEDSIĘBIORCÓW NA KORZYSTANIU Z e-FAKTORINGU

Decydując się na współpracę mamy pewność, że:

  • nasze środki finansowe nie są zamrożone, konto zapełnia się od razu pieniążkami po wystawieniu faktury,
  • koszt faktury, opłaconej przez NFG to zaledwie 2,99 % jej wartości (w przypadku gdy opłatę za daną fakturę uiścimy gotówką, możemy także negocjować uzyskanie rabatu),
  • stajemy się wiarygodną firmą, nie mamy problemu by regulować w terminie swoje zobowiązania,
  • możemy planować rozwój swojego przedsiębiorstwa, zawsze mamy środki pieniężne i zawsze możemy inwestować w swoją firmę.

Podpisując umowę z firmą faktoringową mamy wiele korzyści i możemy działać swobodnie. Decydując się na tego rodzaju współpracę nie krępuje naszej działalności brak płynności finansowej.

JAKIE SĄ RODZAJE FAKTORINGU ?

  • Faktoring pełny: Firma faktoringowa przelewa do przedsiębiorcy wartość faktury, przedsiębiorca nie musi jej spłacać do firmy faktoringowej, ponieważ klient przedsiębiorcy ją wpłaca na konto NFG. W przypadku gdy tego nie zrobi, firma faktoringowa sama zajmie się windykacją długu.
  • Faktoring niepełny: W tym przypadku faktor nie podejmuje żadnych kroków w stosunku do klienta przedsiębiorcy, jeśli ten nie spłacił zadłużenia. Jedynie przedsiębiorca jest zobowiązany po określonym czasie wpłacić pieniądze do firmy faktoringowej.
  • Globalny faktoring: Wszystkie faktury danego przedsiębiorstwa są przesyłane do faktora, w tym wypadku klienci przedsiębiorstwa, korzystającego z usług firmy faktoringowej, są od razu informowani o współpracy z nią.
  • Faktoring pojedynczy: Przedsiębiorca przekazuje do NFG tylko niektóre, pojedyncze faktury.
  • Faktoring jawny: Firma faktoringowa informuje klientów przedsiębiorcy o fakcie przejęcia wierzytelności. W takim przypadku wszystkie faktury danej firmy muszą mieć pieczątkę z taką informacją.
  • Cichy faktoring: Przedsiębiorca nie odstrasza swoich kontrahentów żadnymi pieczątkami czy adnotacjami. Nikt nie wie, że przedsiębiorca podpisał umowę z faktoringiem i sam regularnie rozlicza się za swoje faktury z NFG.

Najczęściej przedsiębiorstwa wybierają cichy faktoring, który nie naraża ich na utratę dobrego wizerunku, a równocześnie znacznie usprawnia płynność finansową.