VELOKONTO – VELOBANK

VeloBank jest instytucją, która zastąpiła Getin Bank. Przychodzi do nas z ofertą swojego flagowego rachunku osobistego jakim jest bezwarunkowo darmowe VeloKonto. Zapoznajmy się bliżej z propozycją banku.

VeloKonto – opłaty

Otwarcie i prowadzenie rachunku jest bezpłatne bez konieczności spełniania dodatkowych wymogów i regularnego korzystania z niego.

Oferta skierowana jest do klientów pełnoletnich. Klienci w wieku od 18 do 26 lat są zwolnieni z opłat za użytkowanie karty płatniczej oraz wszystkich bankomatów krajowych.

Karta

Zakładając konto możemy zamówić do niego wielowalutową kartę płatniczą Mastercard Standard, Visa Standard lub Mastercard/Visa (niespersonalizowaną), ale skupmy się na tej pierwszej.

Karta przystosowana jest do wykonywania płatności zbliżeniowych i internetowych. Użytkownicy mają możliwość skorzystania z programu rabatowego Mastercard Bezcenne Chwile.

Dzięki niemu można uzyskać można atrakcyjne zniżki i rabaty za wykonywanie płatności kartami Mastercard (kredytowymi i debetowymi).

Transakcje internetowe przy użyciu Mastercard Standard są dodatkowo zabezpieczone dzięki usłudze 3D Secure.

Klienci nie ponoszą opłat za wydanie i odnowienie karty ani za używanie jej do płatności za granicą.

Miesięczna opłata za używanie jej to 7 zł, jednak w łatwy sposób można jej uniknąć. Wystarczy wykonać min. 5 transakcji bezgotówkowych kartą lub Blikiem w miesiącu.

Karta jest całkowicie darmowa dla klientów, którzy mają mniej niż 26 lat. Oczywiście posiadanie karty nie jest obowiązkowe.

Bankomaty i operacje gotówkowe

Tabela opłat i prowizji w tym przypadku prezentuje się dość obszernie. Bank oferuje klientom bezpłatne wypłaty z bankomatów zlokalizowanych na terenie Polski w przypadku korzystania z maszyn sieci Planet Cash.

Wypłata w pozostałych bankomatach kosztuje 5 zł, ale można ją anulować wykonując 5 transakcji kartą lub Blikiem. Dokładnie te same warunki dotyczą wypłaty z bankomatu Blikiem.

Wypłata z bankomatów za granicą jest darmowa w dowolnej walucie w Państwach Członkowskich UE. Dla pozostałych urządzeń obowiązuje prowizja wynosząca 4,5%, min. 10 zł.

Aby w darmowy sposób wpłacić gotówkę we wpłatomacie należy skorzystać z maszyny własnej banku. W przeciwnym wypadku zapłacimy prowizję 0,8% od kwoty wpłaty (min. 1 zł) – opłata ta dotyczy wpłatomatów znajdujących się poza placówką banku.

Dobrą informacją jest to, że VeloBank nie pobiera żadnej opłaty za korzystanie z cashbacku. Chcąc wpłacić lub wypłacić gotówkę przy okazji wizyty w oddziale należy liczyć się z tym, że tylko pierwsza tego typu operacja jest darmowa. Każda kolejna wpłata/wypłata to koszt 10 zł.

Przelewy

VeloBank oferuje całkiem sporo darmowych operacji. Nie zapłacimy nic za:

 • zwykłe przelewy internetowe;
 • przelewy na telefon Blik;
 • zlecenia stałe;
 • polecenia zaplaty;
 • przelewy SEPA;
 • kody SMS do autoryzacji operacji.

Wykonanie przelewu natychmiastowego wiąże się z opłatą w wysokości 5 zł. Za zlecenie przelewu zwykłego w oddziale banku zapłacimy aż 10 zł.

Również zlecanie przelewów zagranicznych SWIFT to niemały koszt. Bank pobiera prowizję wynoszącą 0,20%, min. 30 zł, maks. 250 zł.

Bankowość internetowa i aplikacja mobilna

W oferowanym przez bank serwisie transakcyjnym możemy oczywiście wykonać podstawowe operacje:

 • przelewy zwykłe,
 • przelewy natychmiastowe,
 • zobowiązania podatkowe,
 • doładowanie telefonu,
 • czasowe zastrzeżenie/zablokowanie karty,
 • zmianę kodu PIN,
 • ustawienie limitów transakcji,
 • wnioskowanie o dodatkowe produkty bankowe,
 • załatwianie spraw urzędowych,
 • kontrolowanie dziennego limitu.

Bankowość internetowa VeloBanku jest następczynią rozwiązań oferowanych kiedyś przez Getin Bank. Również aplikacja mobilna jest kontynuacją Getin Mobile.

Udostępnione w niej funkcje i usługi są takie same jak w serwisie transakcyjnym. A dodatkowo znajdziemy kantor walutowy, możliwość zakupu biletów komunikacji miejskiej w większości miast w Polsce.

Ciekawą opcją jest także funkcja VeloPhone, dzięki której za pomocą jednego kliknięcia możemy połączyć się z konsultantem infolinii po zalogowaniu.

Bardzo praktyczną stroną aplikacji mobilnej są Parkingi, gdzie mamy możliwość zdalnego opłacenia miejsca parkingowego i przedłużenia parkowania. Apka umożliwia także zatwierdzanie transakcji za pomocą autoryzacji mobilnej.

Bank udostępnił klientom samouczki dotyczące bankowości internetowej oraz wersje demo zarówno aplikacji mobilnej jak i bankowości elektronicznej. Do dyspozycji użytkowników oddano 5 rodzajów płatności mobilnych:

 • Blik;
 • Apple Pay;
 • Google Pay;
 • Garmin Pay;
 • Swatch Pay.

Oferta VeloBanku adresowana jest także dla obywateli Ukrainy. Udostępniona została podstrona, infolinia, instrukcja korzystania z kont przetłumaczona na język ukraiński a także lista placówek, w których obsługa odbywa się po ukraińsku.

Oddziały banku mają możliwość wydawania od ręki kart płatniczych, które ważne są rok od wydania.

VeloID i usługi dodatkowe

VeloID (dawniej GetinID) jest usługą umożliwiającą dostęp do usług publicznych oraz Profilu Zaufanego. Znacznie ułatwia to załatwianie spraw urzędowych oraz tych z ubezpieczycielem czy dostawcą energii.

Dodatkowo warto zainteresować się ofertą ubezpieczeniową VeloKonta, a konkretnie Pakietem Niezawodnym, który oferuje pomoc medyczną i assistance domowy.

Klienci mogą skorzystać z usług ślusarza, hydraulika, elektryka, specjalisty od sprzętów RTV i AGD, itp. Oczywiście pakiet jest płatny, ale jego koszt to zaledwie kilka złotych miesięcznie.

VeloBank oferuje także Pakiet Ochrona Karty. Jest to ubezpieczenie od użycia karty przez osoby niepowołane, utraty środków wypłaconych z bankomatu a także kradzieży rzeczy osobistych.

W aplikacji mobilnej znajdziemy także usługę o nazwie ”Sejf”, gdzie możemy zablokować część środków i odblokować je dopiero w wyznaczonym przez siebie terminie.

Jak otworzyć VeloKonto?

Bank udostępnia trzy możliwości założenia konta:

Po wybraniu pierwszej możliwości potwierdzenia złożenia wniosku wysyłane jest na podany adres mailowy. Dodatkowo konsultant banku dzwoni na podany we wniosku numer telefonu w celu weryfikacji danych.

W ciągu kilku dni odwiedzi nas kurier z gotową umową do podpisania oraz kartą debetową do konta. Internetowa wersja wniosku pozwala na wnioskowanie tylko o kartę Mastercard.

Po otrzymaniu przez bank podpisanej umowy konto zostaje aktywowane, a dane do logowania w bankowości internetowej przesyłane są SMS-em i mailem.

Decydując się na założenie konta przy okazji wizyty w oddziale mamy możliwość wybrania na miejscu niespersonalizowanej karty debetowej (Mastercard/Visa), która jest ważna przez rok.

Posiadając w VeloBanku Konto Proste Zasady, które oferowane było przez Getin Bank możemy bez problemu przekształcić je w VeloKonto.

Aby to zrobić należy udać się do placówki banku lub zadzwonić na infolinię. W ofercie VeloBanku znajdziemy także dodatkowe produkty, którymi warto się zainteresować:

 • Elastyczne Konto Oszczędnościowe;
 • Konto oszczędnościowe VeloSkarbonka;
 • Konto Walutowe;
 • VeloKonto Junior.

Oferta walutowa

Aby używanie VeloKonta w walucie obcej było naprawdę korzystne warto zainteresować się kartą debetową Visa. Transakcje zagraniczne wykonywane tą kartą są rozliczane po dość niskim kursie Visy.

Oprócz tego bank nie nalicza za nie prowizji. Warto jednak wziąć pod uwagę, że decydując się na założenie konta zdalnie nie będziemy mieli możliwości wyboru karty Visa, a jedynie Mastercard.

Transakcje zagraniczne wykonane kartą Mastercard objęte są podwójnym przewalutowaniem, z czego jedno odbywa się po wysokim kursie banku.

Oczywiście możemy domówić kartę Visa po otwarciu rachunku w aplikacji mobilnej lub bankowości internetowej – trwa to maksymalnie 2 minuty, a karta wysyłana jest bardzo szybko.

Otrzymać ją można także w oddziale banku od ręki, ale taka karta ważna będzie tylko przez 12 miesięcy. Warto pamiętać o tym, że korzystanie z dodatkowej karty nie wiąże się z żadnymi kosztami.

Oprócz karty z korzystnymi przewalutowaniami można rozważyć otwarcie rachunku walutowego w jednej z czterech głównych walut (EUR, USD, GBP, CHF) z podpiętą do niego kartą wielowalutową.

VeloBank udostępnia swoim klientom także kantor internetowy, w którym spread dla głównych walut waha się od 0,7% do 0,85%.

Oferta oszczędnościowa

Oferta oszczędnościowa VeloBanku należy do ciekawszych na rynku. Nowe środki na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym i na lokacie cieszą się dużą popularnością.

Niestety poza promocją oprocentowanie nie należy do wysokich, ale z akcji specjalnej można korzystać cyklicznie, dzięki czemu oszczędności mogą być objęte podwyższonym oprocentowaniem praktycznie ciągle.

Jak zrobić to w najprostszy sposób? Założyć konto oszczędnościowe w innym banku, w którym organizowane są promocje na nowe środki i po zakończeniu jednej promocji przelewać swoje oszczędności między rachunkami.

Innym sposobem jest namówienie małżonka na otwarcie konta w VeloBanku i przelewanie środków między swoimi kontami. Jedno z małżonków zawsze będzie spełniało warunek nowych środków.

Warto jednak pamiętać o tym, że konta muszą być indywidualne, ponieważ rachunki wspólne są wykluczone z udziału w akcji specjalnej dotyczącej nowych środków.

Klienci mają także możliwość skorzystania z VeloSkarbonki, która jest rachunkiem do autooszczędzania.

Wysokie oprocentowanie dotyczy środków do kilku tysięcy, a oszczędzanie odbywa się podczas wykonywania transakcji bezgotówkowych kartą. Reszta z zaokrąglonej kwoty zakupów zostaje przelana na VeloSkarbonkę.

VeloBank organizuje również akcję ”Bonus za aktywność”, podczas której środki zgromadzone na Elastycznym Koncie Oszczędnościowym objęte są atrakcyjnym oprocentowaniem.

Kwota objęta promocyjną stawką nie należy do wysokich, ale podwyższone oprocentowanie obowiązuje przez 12 miesięcy. W ofercie banku znajdziemy także lokaty i konta prowadzone w euro i dolarach amerykańskich.

Obsługa klienta, promocje i bonusy

Jakość obsługi klienta w Getin Banku jest na naprawdę wysokim poziomie. Mimo zadawania trudnych pytań, czasem o usługi i funkcje zupełnie niszowe, konsultanci zawsze odpowiadają rzeczowo i merytorycznie.

Po wyrażeniu zgód marketingowych raz na jakiś czas dzwoni telefon z banku w sprawie pożyczki czy karty kredytowej.

Czy zastąpienie Getin Banku VeloBankiem wpłynie na jakość obsługi? Przekonamy się z czasem.

Jeśli chodzi o promocje dla nowych klientów, Getin Bank nigdy nie organizował szczególnie atrakcyjnych. Obecnie VeloBank prowadzi promocję z moneybackiem, ale poza nią nie pojawiło się nic konkretnego.

Warto mieć na uwadze promocje na kontach oszczędnościowych, z których korzystać mogą też obecni klienci.

VeloKonto – opinia / podsumowanie

Oferowane VeloKonto, które jest następcą Konta Proste Zasady w przypadku wielu parametrów nie różni się znacząco od swojego poprzednika. Warto jednak zaznaczyć, że odświeżona oferta jest nieco zmieniona na korzyść klienta.

Ogromnym plusem jest to, że VeloKonto jest całkowicie darmowe. Nie trzeba przy tym pamiętać od regularnych wpływach na nie czy konkretnym saldzie na rachunku.

Oczywiście comiesięczne opłaty mogą pojawić się po zamówieniu karty, ale warunek uniknięcia opłaty jest banalnie prosty.

Dosyć ciekawym rozwiązaniem jest opcja darmowego wydania kilku kart do konta (każda kolejna wiąże się z opłatą kilku złotych).

Taki „plastik” można przekazać dziecku czy innej bliskiej osobie bez konieczności ustanawiania jej pełnomocnikiem do konta.

Warunek wymagany do anulowania opłaty zwalnia z niej wszystkie wydane karty debetowe. Dodatkowo po spełnieniu tego warunku zyskujemy darmowe wypłaty ze wszystkich bankomatów w Polsce.

Zaletą VeloKonta są także bezpłatne bankomaty za granicą. W tym przypadku należy pamiętać, że tyczy się to tylko maszyn na terenie UE.

Na minus należy odnotować wpłatomaty, ponieważ darmowe są tylko urządzenia własne zlokalizowane w placówkach banku. Korzystanie z innych wpłatomatów wiąże się z dość wysoką opłatą.

Raz w miesiącu możemy skorzystać oczywiście z możliwości darmowej wpłaty w oddziale banku. Na uznanie zasługuje funkcjonalna aplikacja mobilna, dzięki której korzystanie z serwisu internetowego jest w zasadzie niepotrzebne.

Sama obsługa aplikacji jest bardzo prosta a udostępnione usługi znacznie ułatwiają zarządzanie kontem. Mały minus za zakładkę z limitami przelewów w bankowości internetowej, ponieważ bardzo ciężko ją znaleźć.

Oferowane VeloKonto zdecydowanie można nazwać tanim i nowoczesnym rachunkiem. Podczas, gdy u konkurencji znajdujemy głównie podwyżki, warto zainteresować się korzyściami z posiadania konta w VeloBanku.

VeloKonto - VeloBank

VELOKONTO – VELOBANK

 • Otwarcie i prowadzenie konta – 0 zł.
 • 0 zł za wydanie karty Mastercard Debit (wielowalutowa, płatności internetowe i zbliżeniowe, cashback, program rabatowy).
 • 7 zł miesięcznej opłaty za kartę – możesz jej uniknąć, jeżeli:
 • nie ukończyłeś 26 lat LUB
 • wykonasz minimum 5 transakcji bezgotówkowych kartą albo Blikiem / mies. LUB
 • Wypłata z bankomatów w Polsce:
 • bankomaty Planet Cash – 0 zł
 • wypłaty z pozostałych bankomatów (pod warunkiem wykonania min. 5 transakcji kartą / Blikiem) – 0 zł
 • pozostałe przypadki – 5 zł
 • Wypłata z bankomatów za granicą:
 • wypłata dowolnej waluty w EOG – 0 zł
 • pozostałe bankomaty zagraniczne – 4,5% (min. 10 zł)
 • Cashback – 0 zł.
 • Wpłatomaty własne – 0 zł.
 • Standardowy przelew internetowy – 0 zł.
 • Przelew natychmiastowy – 5 zł.
 • Europejski przelew SEPA – 0 zł.
 • Polecenie zapłaty – 0 zł.
 • Zlecenie stałe – 0 zł.
 • Internetowy serwis transakcyjny i aplikacja mobilna.
 • Blik, Apple Pay, Google Pay, Garmin Pay, SwatchPay.
 • Konto można otworzyć na stronie velobank.pl
4/5 - 3 głosów
kontobankowebezoplat.pl