KONTO DLA DZIECKA SANTANDER BANK

W ofercie Santander Banku znajdziemy Konto Santander dla młodych dostępne w aż 3 wariantach z różnymi warunkami, funkcjami i bonusami. Bank podzielił konta ze względu na wiek klientów:

 • 0 – 12 lat – konto dla najmłodszych;
 • 13 – 17 lat – konto dla nastolatków;
 • 18 – 26 lat – konto dla młodych dorosłych.

W przypadku konta dla najmłodszej grupy klientów kontrolę nad finansami sprawuje rodzic. W zależności od wieku klient cele poszczególnych kont są inne.

Konto dla najmłodszych ma pełnić funkcję elektronicznej skarbonki z oprocentowaniem 6% (przy saldzie 3000 zł) i dodatkowo edukować dzieci w zakresie zarządzania finansami w ramach programu ”Finansiaki”.

Konto dopasowane do nastolatków zostaje im udostępnione po 7 dniach od założenia. Nastolatkowie mogą realizować płatności kartą, telefonem, zegarkiem i Blikiem.

Bank udostępnia dla nich także aplikację mobilną, dzięki której mają stały dostęp do środków. Z poziomu aplikacji można doładowywać telefon, realizować wypłaty z bankomatów, przelewy z konta i na konto, a limit miesięcznych transakcji wynosi 5000 zł.

W przypadku konta dedykowanego młodym dorosłym dodatkowo zyskujemy dostęp do bankowości online, możliwość uzyskania zwrotu za rachunki, który wynosi 1% płatności za prąd, gaz, Internet, telewizję, telefon oraz program stypendialny dla studentów.

Obsługa konta przez rodzica

Konto dla najmłodszych

W przypadku konta dla dzieci w wieku 0 – 12 lat tylko rodzic lub opiekun prawny mogą wykonywać przelewy i wypłacać gotówkę z konta w ramach zwykłego zarządu do kwoty max. 5000 zł miesięcznie.

Ograniczenie narzucone jest przepisami prawa. W celu skorzystania z wyższej kwoty należy uzyskać zgodę sądu opiekuńczego.

Oprócz tego rodzic zyskuje dostęp do portalu Finansiaki Santander, na którym znajdują się materiały edukacyjne przygotowane zgodnie z podstawą programową wychowania przedszkolnego i w szkołach podstawowych.

Konto dla dziecka Santander Bank i edukacja finansowa na portalu Finansiaki
źródło: Finansiaki.pl
Konto dla nastolatków

Klienci w wieku 13 – 18 lat zyskują dostęp do konta w ciągu tygodnia od złożenia wniosku. Rodzic lub opiekun prawny ma możliwość sprawdzenia salda na koncie, numeru rachunku i jego historii.

Limit transakcji miesięcznych jest taki sam jak w przypadku konta dla najmłodszych i wynosi 5000 zł.

Konto dla młodych dorosłych

Rachunek dedykowany jest osobom pełnoletnim więc nie wymaga udziału rodziców lub opiekunów prawnych przy jego zakładaniu lub obsłudze.

Konto dla dziecka Santander Bank – opłaty i prowizje

Konto dla dziecka 0 – 12 lat

Otwarcie i prowadzenie konta jest zupełnie darmowe. Do konta nie jest wydawana karta płatnicza. Saldo na koncie objęte jest oprocentowaniem 6% do kwoty 3000 zł (powyżej tej sumy środki nie są oprocentowane).

Klienci nie zapłacą nic za korzystanie z bankomatów, a także za:

 • przelewy zwykłe;
 • przelewy natychmiastowe;
 • zlecenia stałe.

Przelewy zlecane w oddziale banku wiążą się z opłatą w wysokości 5 zł. Bank rezygnuje również z pobierania prowizji od transakcji bezgotówkowych.

Konto 13 – 17 lat oraz 18 – 26 lat

Podobnie jak w przypadku najmłodszych klientów otwarcie konta oraz jego prowadzenie są bezpłatne. Darmowe jest także wydanie karty płatniczej, ale opłata za jej obsługę to 8 zł miesięcznie. Aby jej uniknąć należy wykonać przynajmniej jedną transakcję kartą debetową lub płatność kodem Blik.

Obydwa rachunki niestety nie są oprocentowane. Bank oferuje młodszym i starszym klientom bezpłatne wypłacanie środków z bankomatów zlokalizowanych na terenie Polski i nie pobiera prowizji od wykonanych transakcji bezgotówkowych.

W ofercie mamy oczywiście darmowe przelewy zwykłe i natychmiastowe a także zlecenia stałe. Jedynie wykonując przelew w oddziale banku będziemy musieli ponieść opłatę w wysokości 5 zł.

Jak otworzyć konto dla dziecka?

Sposoby są dwa. Możemy zrobić to albo zdalnie w bankowości internetowej, albo osobiście w jednym z oddziałów banku. Osobą uprawnioną do założenia konta jest rodzic lub prawny opiekun.

W sytuacji, gdy opiekunem prawnym nie jest rodzic w celu założenia konta należy udać się do placówki banku. Aby skorzystać z możliwości otworzenia rachunku w Santander Banku przez Internet należy upewnić się, że:

 • dziecko posiada dowód osobisty lub paszport;
 • dziecko jest wieku od 0 do 12 lat;
 • dziecko nie posiada i nie posiadało wcześniej produktów z oferty banku Santander.

Samo otwarcie konta zdalnie jest bardzo proste. Klienci, którzy posiadają w Santander Banku Konto Santander mogą złożyć wniosek w serwisie transakcyjnym lub aplikacji mobilnej.

W tym celu należy zalogować się do bankowości internetowej, wejść w Ofertę banku a następnie w Konta osobiste.

Kolejnym krokiem jest wypełnienie wniosku przy użyciu danych z dowodu osobistego/paszportu dziecka i potwierdzenie jego tożsamości.

Po zapoznaniu się z dokumentami bank prześle kod SMS, który posłuży do podpisania umowy o otwarcie konta. Konto jest aktywne już od momentu założenia, ale pełen dostęp zostaje przyznany po upływie 7 dni.

Proces zakładania konta w oddziale banku wygląda tak samo, jedyną różnicą jest to, że umowę podpisuje się osobiście.

Konto dla dziecka w wieku 0 – 12 lat można otworzyć bez jego obecności, w pozostałych przypadkach pociecha musi być obecna. Obecność dziecka zostanie zweryfikowana w trakcie rozmowy wideo z konsultantem Santander Banku.

Wymagane dokumenty potwierdzające tożsamość dziecka należy przesłać w formie skanu lub zdjęcia. Niestety bank nie bierze pod uwagę legitymacji szkolnej lub innego dokumentu tego typu.

W przypadku osób w wieku 18-26 lat, Konto dla młodych mogą otworzyć oczywiście samodzielnie.

Konto dla dziecka Santander Bank – opinia / podsumowanie

Pierwsze konto (0 – 12 lat) świetnie posłuży do edukacji wraz z programem Finansiaki Santander i pokaże dziecku jak w bezpieczny sposób korzystać z pieniędzy.

Warto rozważyć otwarcie konta jak najwcześniej, ponieważ można na nim odkładać środki na przyszłość, które dodatkowo będą procentowały.

Bank oferuje możliwość otwarcia aż trzech typów kont, których funkcjonalność uzależniona jest od wieku naszego dziecka. Dodatkowo sam proces zakładania rachunku można wykonać zdalnie, co jest znacznym ułatwieniem.

Opcja ta umożliwiona jest tylko klientom banku, jednak warto wspomnieć, że Santander nie wymaga, by rodzic/opiekun posiadali w nim konto osobiste.

Niestety należy wziąć pod uwagę to, że proces wnioskowania online możliwy jest tylko w przypadku zakładania konta dziecku do 13 roku życia.

Dodatkowo pociecha musi posiadać dowód osobisty lub paszport, co może być dla niektórych pewną niedogodnością.

Rodzic ma wgląd do finansów pociechy aż do 18 r. ż. Możliwość płacenia kartą oraz wypłacania gotówki dziecko zyskuje dopiero po ukończeniu 13 lat. Jednak rodzic może złożyć wniosek o wyłączenie tych funkcji oraz dowolnie zmieniać limity transakcji.

Atutem oferty jest z pewnością całkowicie darmowa obsługa konta oraz darmowa karta płatnicza wydawana starszym dzieciom.

Warunkiem bezpłatności karty jest wykonanie zaledwie jednej płatności kartą lub Blikiem w miesiącu – w przeciwnym razie opłata wynosi 8 zł).

Bank nie posiada dodatkowej oferty oszczędnościowej dla dzieci, ponieważ Konto Santander dla dzieci w wieku 0 – 12 lat ma z założenia pełnić funkcję konta oszczędnościowego. Saldo konta do 3000 zł objęte jest oprocentowaniem 6% w skali roku.

Na plus można również odnotować to, że Konto Santander dla młodych automatycznie zmienia się wraz z wiekiem klienta.

Gdy pociecha ukończy 13 lat rachunek przekształci się w konto dla nastolatka z aktualnie obowiązującymi dla niego warunkami. Wtedy też będzie można zawnioskować o wydanie dziecku karty płatniczej oraz dostęp do serwisu transakcyjnego.

Po ukończeniu 18 r. ż. klient może korzystać ze swojego konta w pełni samodzielnie.

Warto zaznaczyć, że oferowane Konto Santander dla młodych jest zupełnie bezpiecznie, ponieważ funkcjonuje według przepisów Kodeksu rodzinnego i opiekuńczego.

Wpłacanie i wypłacanie środków umożliwione jest tylko rodzicowi lub prawnemu opiekunowi, który ma także pełen wgląd w historię transakcji na koncie w przypadku wariantu dla nastolatków.

Otwarcie Konta Santander dla młodych w Santander Banku jest doskonałą szansą na rozpoczęcie przygody z finansami już od najmłodszych lat.

Wraz z wiekiem dziecko zyskuje dostęp do dodatkowych funkcji oraz możliwość skorzystania z przeznaczonych dla niego promocji.

Konto dla dziecka Santander Bank

KONTO DLA DZIECKA / NASTOLATKA / MŁODEGO DOROSŁEGO

0 – 12 LAT13 – 17 LAT18 – 26 LAT
Otwarcie i prowadzenie konta0 %0 %0 %
Oprocentowanie konta6% do salda do 3000 zł0%0 zł
KartaKarta Dopasowana VisaKarta Dopasowana Visa
Miesięczna opłata za kartę8 zł (można jej uniknąć, wykonując min. 1 transakcję kartą / Blik)8 zł (można jej uniknąć, wykonując min. 1 transakcję kartą / Blik)
Wypłata z bankomatów w Polsce0 zł0 zł
Zwykły przelew przez internet0 zł0 zł
Otwarcie kontaJeśli jesteś klientem banku (np. posiadasz Konto Santander):

 • zaloguj się do bankowości internetowej
 • przejdź do Oferta banku > Konto osobiste > Nasze propozycje – Konto osobiste

Jeżeli nie jesteś klientem banku Santander, otwórz konto online lub udaj się do oddziału banku.

Jeśli jesteś klientem banku (np. posiadasz Konto Santander):

 • zaloguj się do bankowości internetowej
 • przejdź do Oferta banku > Konto osobiste > Nasze propozycje – Konto osobiste

Jeżeli nie jesteś klientem banku Santander, otwórz konto online lub udaj się do oddziału banku.

Osoba w wieku 18 – 26 lat Konto Santander dla młodych może otworzyć samodzielnie.
5/5 - 1 głosów
kontobankowebezoplat.pl