KONTO WALUTOWE mBANK
Konto walutowe mBank – jakie są opłaty, prowizje i inne, kluczowe parametry rachunku? Sprawdzamy wszystkie koszty, funkcjonalności i usługi dodatkowe do konta.
Rachunek walutowy jest prowadzony bezpłatnie, dostępnych do wyboru jest 10 walut.
Jeżeli chodzi o kartę płatniczą, można wybrać 2 rodzaje: Visa Classic do konta w EUR/USD/GBP oraz bardziej uniwersalną kartę wielowalutową Visa lub MasterCard.
Na uwagę zasługuje również wewnętrzna platforma wymiany walut – mKantor, który oferuje bardzo konkurencyjne spready. Oprócz tego, posiadacz konta walutowego w mBanku może otworzyć również lokaty walutowe.
Spread walutowy – jest to różnica pomiędzy kursem sprzedaży i zakupu danej waluty. Im parametr spreadu jest niższy, tym jest korzystniejszy dla klienta (płaci mniejszą prowizję).
Konto walutowe mBank – opłaty i parametry
|
Kod SWIFT (BIC) mBANK: BREXPLPWMBK IBAN mBANK: pełny 26-cyfrowy numer konta adresata przelewu, poprzedzony „PL”. Przykład nr IBAN: PL 00 0000 0000 0000 0000 0000 0000 Adres mBank do przelewu: mBank S.A. FORMERLY BRE BANK S.A. (RETAIL BANKING) LODZ
Skrytka pocztowa 2108, 90-959 Łódź 2
Karta wielowalutowa mBank
Do rachunku osobistego w PLN wydawana jest karta wielowalutowa Visa / MasterCard, do której można podpiąć 10 kont: EUR, USD, GBP, CHF, DKK, JPY, NOK, SEK, CZK, HUF.
Karta wielowalutowa automatycznie rozpoznaje walutę transakcji i pobiera środki do realizacji transakcji z odpowiedniego konta.
Jeżeli kwota transakcji będzie większa od salda na danym koncie walutowym, reszta zostanie dobrana z konta w PLN i przewalutowana z 3,5% prowizją.
Do konta walutowego można zamówić alternatywnie kartę Visa Classic – jednak tylko do rachunków w EUR, USD i GBP (koszt jej wydania to 30 zł).
Kantor walutowy mBank – mKantor
Wewnętrzny kantor banku umożliwia wymianę walut po atrakcyjnych kursach – spread na główne jednostki wynosi ok. 0,9%.
Dostęp do usługi jest możliwy za pomocą aplikacji mobilnej mBank PL oraz elektronicznego serwisu transakcyjnego – 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu.